* * * * *
Dovanokime knygas bibliotekoms, o vieni kitiems – džiaugsmą ir šilumą!


Jau devintą kartą akcija „Knygų Kalėdos“, kurią inicijavo ir toliau globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, po visą Lietuvą skleidžia žinią – dovanokime knygas bibliotekoms ir Vaikų dienos centrams, o vieni kitiems džiaugsmą ir šilumą. „Pasitinkant ir palydint gražiausias metų šventes kartu skaitykime knygas, susitikime su jų autoriais ir leidėjais, dalinkimės įspūdžiais ir mintimis vakaronėse bei prie arbatos puodelio, kvieskime į svečius Vaikų dienos centrų lankytojus, aplankykime prisiglaudusius globos namuose. Paskirkime šį laikotarpį geriems darbams, apsuptiems knygų, žinių ir bendravimo“. Kviečiame mokytojus, mokinius ir tėvelius prisidėti prie šios akcijos ir padovanoti naujų knygų mūsų progimnazijos bibliotekai. Akcija vyks iki 2020 m. sausio 15 dienos.

* * * * *
Akcija „Aš ir biblioteka“ 1-4 klasių mokiniams

2019 m. balandžio mėnesį, siekiant paskatinti mokinius kuo dažniau lankytis bibliotekoje, žaisti, skaityti, kurti, domėtis, vyko akcija „Aš ir biblioteka“. Dalyvauti buvo kviečiami pradinių klasių mokiniai. Dalyviai pertraukų metu atliko išsitrauktą užduotį (sprendė kryžiažodį, sekė pasakas be galo, įminė mįsles, atpažino ir apibūdino pasakų veikėjus, skaitė ir atpasakojo padavimus, deklamavo eilėraščius, pasakojo apie perskaitytą knygą...)  ir taip kaupė taškus.
Akcijoje dalyvavo  92 pradinukai. Iš jų išrinktos ir apdovanotos 4 aktyviausios dalyvės: 1c kl. mokinė Agnė, 4d kl. mokinės Emilija, Augustė ir Dagnė.
Už aktyvų dalyvavimą padėkos įteiktos: 1e klasės mokiniui Gustui ir 4d klasės mokinėms Mantei, Paulinai ir Lukai.

* * * * *
Aktyviausi skaitytojai

 

       Pasveikinti aktyviausi 2017-2018 m. m. progimnazijos bibliotekos skaitytojai: 1c klasės mokinė R.Mitrofanova, 2d klasės mokinės A.Burkytė ir S.Ričkutė, 3c klasės mokinys D.Šer ir 4a klasės mokinė K.Girskytė.

* * * * *

Akcija „Aš ir biblioteka“

     2018 m. balandžio 23 d.- gegužės 23 d. progimnazijos bibliotekoje vyko akcija „Aš ir biblioteka“, kurioje dalyvavo 5-8 klasių mokiniai. Jie turėjo ateiti į biblioteką, išsitraukti užduotį ir ją atlikti. Už dienos užduotį į akcijos kortelę buvo dedamas antspaudas. Mokiniai kūrė ketureilius, ieškojo knygų, žinodami jos pavadinimą, autorių arba tiesiog trumpą aprašymą, sekė pasakas be galo, pasakojo apie perskaitytą knygą... Atliekant užduotis negalima buvo naudotis internetu, tad turėjo gebėti atsakymus rasti bibliotekoje esančiose knygose.
     Keturi aktyviausi akcijos dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir mandalų spalvinimo knygelėmis. Tai F.Čepulytė (8c kl.), S.Mickutė (7b kl.), L.Marčauskas (6c kl.) ir K.Jasaitė (8c kl.).

* * * * *
Aktyviausi pirmokai

Informacinio centro darbuotojos 2017 m. gegužės 18 d. apdovanojo dovanų kuponais į kinofilmą už daugiausia perskaitytų knygų mokyklos bibliotekoje pirmų klasių mokinius: Gabiją Morkūnaitę (1a kl.), Skirmantą Rainį (1b kl.), Eglę Lukoševičiūtę (1c kl.), Marių Vaidilą (1d kl.).
Bibliotekos darbuotojos kvietė mokinius ir vasaros atostogų metu neužmiršti knygų, nes gera knyga yra didžiausia gyvenimo brangenybė.

* * * * * 

 

2016 m. gruodžio 16 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko knygų dovanojimo šventė „Vaikų bibliotekėlė 2016“. Šventėje dalyvavo Informacinio centro vedėja Natalija Rafael ir 6c mokinės Gabija Marmokaitė, Urtė Kavaliauskaitė, Beata Radavičiūtė, Ugnė Vasiliauskaitė, Lauryna Šarlauskaitė. Renginio metu labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ ambasadoriai ir savanoriai dovanojo geriausius 2015 m. vaikų knygų rinkinius.

Nuotraukoje Seimo nario Stasio Tumėno padėjėjas Egidijus Elijošius ir Gegužių progimnazijos 6c kl. mokinės.

* * * * *
Konkursas "Aktyviausias skaitytojas"

Knyga - tai tylus ir patikimas draugas. Ji liūdija tam tikrą žmogaus vidinę kultūrą.

2016 m. lapkričio 21 d. - gruodžio 15 d. vyko konkursas I-IV klasių mokiniams “Aktyviausias skaitytojas”. Konkurso tikslas - skatinti vaikų skaitymą, formuoti jų skaitymo įgūdžius, lavinti kūrybiškumą ir išradingumą. 

Gruodžio 16 dieną paskelbti ir apdovanoti aktyviausi skaitytojai. 

1 vietą užėmė 2d klasės mokinė Rudbalytė Viltė Kora.
2 vietą užėmė 2c klasės mokinė Saulė Šiaulytė.
3 vietą užėmė 3a klasės mokinė Kamilė Girskytė.

Informacinis centras 

* * * * *Jau antrus metus 4d klasės mokiniai aktyviai dalyvauja žurnalo „Laimiukas“ organizuojamuose kūrybiniuose konkursuose. Laimėtojai gali pasidžiaugti ne tik įvairiais prizais, bet ir išspausdintais darbais žurnale.
Lietuvos krepšinio lyga, leidykla „Nieko rimto“ bei „Laimiukas“  organizavo rašinių konkursą „Skirtingi, bet draugai“, skirtą projektui „Savas tarp svetimų“. 1-6 klasių moksleiviai buvo kviečiami sukurti trumpą pasaką arba istoriją, kuri būtų įrodymas, jog net labai skirtingi žmonės, gyvūnai ar pasakų būtybės nebijo patyčių ir gali draugauti tarpusavyje, nuveikdami kartu daug puikių dalykų.
Geriausiu rašiniu kompetetinga komisija išrinko Šiaulių Gegužių progimnazijos 4d klasės moksleivio Ugniaus Gapšio rašinėlį pavadinimu „Saulius“. Tarp geriausiųjų paskelbtas ir kito 4d klasės mokinio, Liutauro Ligeikio, rašinys „Pelėdos ir aklažalčio draugystė“. Berniukai buvo apdovanoti oficialiu LKL kamuoliu, marškinėliais bei Gendručio Morkūno šmaikščių ir pamokančių istorijų knyga „Blusyno pasakojimai“.
Linkime visiems mokyklos mokinukams nebijoti svajoti, kurti ir savo darbelius siųsti į „Laimiuko“ žurnalą. Juk taip smagu savo kūrybinį darbą matyti išspausdintą žurnale, kurį skaito visos Lietuvos vaikai.

2016-09-30

* * * * *
2016-03-15 Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko 2016 metų knygų pristatymo konkursas. 
SVEIKINAME 3a klasės mokinę EVĄ JANKUTĘ, užėmusią II vietą už knygos "Tegul vaikai ir paukščiai skraido" pristatymą.

* * * * *

Bibliotekos darbuotojos džiaugiasi puikiu  pirmokėlių – 1d kl. mok. Viltės Šlapelytės, 1d kl. mok. Igno Indrijausko ir 1c kl. mok. Nojaus Žvigaičio skaitymu ir linki „Augti kartu su knyga“! Šie mokiniai dažni svečiai mokyklos bibliotekoje.

2014-12-05

* * * * *