2020-2021 m. m.

**********************************************************************************
Klasių auklėtojų dėmesiui,

kviečiame registruotis į ugdymo karjerai užsiėmimus.
**********************************************************************************

Šiandien, sausio 14 d. 4-8 kl. mokiniams nuotoliniu būdu vyko susitikimas su meistru K.Lebriku iš Darbo rinkos mokymo centro. Jis supažindino vaikus  su santechniko ir suvirintojo profesijomis. Kęstutis pats daug metų dirbo suvirintoju, dabar šio darbo moko kitus. Specialybės yra labai įdomios, reikalaujančios daug kruopštumo, atsakingumo. Šias profesijas renkasi net tik vaikinai, bet ir merginos. Vaikai nustebo, kad suvirintojo profesija yra labai sena, jai yra net 2000 m. Mokinukai labai susidomėję klausėsi, po to turėjo daug klausimų.

Informaciją paruošė UK specialistė R.Balčiūnienė

**********************************************************************************

Susitikimų ciklas jaunimui #NORIUBŪTI – įdomūs profesijų atstovai ir vertinga patirtis

       Š. m. spalio 14 – gruodžio 9 dienomis ZOOM platformoje vyko virtualus susitikimų ciklas jaunimui #NORIUBŪTI, kurį organizavo Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių Medelyno ir Rasos progimnazijų profesinio orientavimo konsultantai, Monika Domeikienė ir Roman Šarpanov.
      Projekte dalyvavo 14 Šiaulių miesto ir rajono progimnazijų, jų profesinio orientavimo konsultantai ir mokiniai: Šiaulių Medelyno progimnazija, Šiaulių Rasos progimnazija, Šiaulių Zoknių progimnazija, Šiaulių Gytarių progimnazija, Šiaulių „Juventos“ progimnazija, Šiaulių V. Kudirkos progimnazija, Šiaulių Gegužių progimnazija, Šiaulių r. Kuršėnų St. Anglickio progimnazija, Šiaulių Rėkyvos progimnazija, Šiaulių Salduvės progimnazija, Šiaulių Jovaro progimnazija, Šiaulių Normando Valterio mokykla, Šiaulių Dainų progimnazija, Šiaulių Ragainės progimnazija, Šiaulių Romuvos progimnazija. Plačiau...

**********************************************************************************

Lapkričio 30 d. - gruodžio 4 d. Šiaulių Gegužių progimnazijoje buvo organizuota „Karjeros ir verslumo savaitė 2020“. Savaitė  skirta 1-8 klasių mokinių ugdymo veiklai, kai pamokos vedamos kitaip. Šia iniciatyva bus siekiama ugdyti mokinių karjeros, verslumo kompetencijas. Mokiniai turėjo galimybę įtvirtinti turimas žinias apie karjeros ir verslumo sampratą, sėkmingą profesijos pasirinkimą. Ugdėsi verslumą dalyvaudami finansinio raštingumo pamokose, gamindami taupykles iš antrinių žaliavų, kurdami „verslą“. Buvo organizuota virtuali paroda „Mano svajonių profesija“, „Mano taupyklė“ (1-4 kl.), kompiuterinių atvirukų paroda „Noriu būti...“ (5-8 kl.). Kalbėta apie savanorystės svarbą. Mokytojai pasidalino savo veiklomis pamokose. Kviečiame pasižiūrėti filmą „Karjeros ir verslumo savaitė 2020“.
Informaciją paruošė UK koordinatorė Rasa Balčiūnienė
2020-12-10

 Karjeros ir verslumo savaitė 2020

**********************************************************************************

Visi mes vaiskytėje svajojame, kuo norime būti užaugę. Karjeros ir verslumo savaitės metu mūsų mažieji mokyklos mokiniai svarstė, kuo norėtų dirbti užaugę, apibūdino pagrindinius reikalavimus, kurie, jų manymu, būtini įvairių profesijų atstovams. Vaikai kūrė, piešė ir profesijų savitumą atskleidė savo kūrybiniuose darbeliuose. Kviečiame pasižiūrėti ir pasigrožėti, kuo nori būti užaugę mūsų progimnazijos 1-3 klasių mokinukai. 4-tokai sukūrė puikias taupykles iš antrinių žaliavų, kviečiame pasižiūrėti jų darbelius.
Dėkojame visiems, aktyviai dalyvavusiems ir nuoširdžiai supažindinusiems mokinukus su profesijomis. 
Mokytojos R.Balčiūnienė, I,Rafael, soc. ped. J.Laidauskienė
2020-12-08

4 kl mokinių darbeliai iš antrinių žaliavų Mano taupyklė
1-3 kl. mokinių piešinių paroda „Mano svajonių profesija“

**********************************************************************************
Supažindinimas su plaukų kirpėjo profesija

Gruodžio 8 d. 4-7 kl. mokiniai susirinko išgirsti pasakojimo apie plaukų kirpėjos darbą. Su kirpėjo profesija supažindino  meistrė D.Lauciuvienė iš Darbo rinkos mokymo centro.  Ji daugelį metų dirbo kirpykloje, o paskutiniu metu moko kitus, dalinasi savo sukaupta patirtimi. Kirpimo meistrė kalbėjo, kad kirpėjo darbas yra labai kūrybiškas, reikalauja ne tik daug kantrybės ir kruopštumo, bet ir yra sunkus, reikalaujanti daug fizinių jėgų, nes reikia visą dieną dirbti stovint. Kirpėja jaučiasi laiminga, kai klientas yra patenkintas šukuosena. Buvo parodytos skaidrės, kokios šukuosenos yra dabar madingos. Vaikai labai susidomėję klausėsi ir klausinėjo, kiek metų ji dirba, kodėl pasirinko šią profesiją, kiek reikia mokytis.
Dėkojame už labai įdomią ir prasmingą pamoką!
Informaciją paruošė mokytoja R.Balčiūnienė
2020-12-09