Renginiai 2019-2020 m. m.

* * * * *
Svetinga erdvė

 

Rugsėjo 6 d. minėdamos Šiaulių dienas 6c ir 6d klasės aplankė Šiaulių Povilo Višinskio biblioteką. Ekskursija vingiuotais bibliotekos koridoriais prasidėjo nuo abonemento skyriaus ir susipažinimo su skaitytojo bilieto galimybėmis. Mokinius sudomino tai, kad biblioteka siūlo labai daug nemokamų paslaugų: užsiėmimai su 4-7 m. vaikais, vyresniems – robotikos kambarys, galimybė naudotis nemokamu internetu, mokytis dirbti su kompiuteriu, netgi meno studija, kurioje galima įvairi veikla, susijusi su knygų menu. O kur dar turtinga meno ir muzikos biblioteka. Beje, tik pastarojoje galima rasti natų biblioteką, didelį plokštelių, diskų ir net kasečių fondą. Labiausiai suintrigavo knygų fondai, kuriuose jau 700 000 knygų ir jų kas mėnesį daugėja. Maloniai pasitiko skaitykla, kurioje galima rasti visą spaudą, jaukių vietų darbui. Aplankyta ir Amerikos skaitykla, kurioje galėtų vykti ir anglų k. pamokos. Vaikų skyriaus erdvė sužavėjo banguojančiomis lentynomis, knygų gausa, netikėtomis nišomis paskaityti.
Po ekskursijos šeštokų laukė protmūšis „Ar skaitei?“, kuriame įvairūs klausimai apie literatūrą priminė vaikams, ką jie jau perskaitė ir kuo dar turėtų susidomėti.
Nors nedaug šeštokų naudojasi šia biblioteka, bet po ekskursijos norinčių joje apsilankyti tikrai padaugėjo. Netrukus 70-etį švęsianti biblioteka pasirodė moderni, svetinga visokio amžiaus žmonėms.

Tekstas I.Turovaitė
Foto D.Kulikauskienė

* * * * *
2018-2019 m. m. mokinių kūryba


M.K.Čiurlionio alėjoje parengtas tradicinis stendas su gražiausiais mokinių rašiniais, eilėmis,  tokiomis pat šiltomis ir saulėtomis kaip šis rugsėjis. ,,Kūryba - bendravimo būdas. Be žiūrovo ji neegzistuoja" (dailininkė S.Morkūnaitė). Kviečiame visus paskaityti ir pasisemti gražių minčių, įkvėpimo kurti.  Galbūt kitais metais  stende nuguls ir Jūsų kūryba...

Stendą ir informaciją parengė lietuvių k. mokytoja R.Savickienė