Renginiai 2018-2019 m. m.

* * * * *
Netradicinė istorijos pamoka „Šiaulių getas“

2019-05-21 istorijos mokytoja Nijolė Teišerskienė  vedė 5d klasėje netradicinę istorijos pamoką „Šiaulių getas“, skirtą Šiaulių geto likvidavimo 75-mečiui. Pamokoje svečiavosi ir vaikams savo gyvenimo istoriją pasakojo Ida Vileikienė, buvusi Šiaulių geto kalinė. Svečias papasakojo vaikams kaip buvo lietuvių Adolfo ir Zofijos Staškų šeimos išgelbėta ir išgyveno karo metais, kaip gyveno vėlesniais metais. Idos įtėviai už atliktą žygdarbį  po mirties buvo apdovanoti Izraelio žuvusiųjų gelbėjimo kryžiumi „Už drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbstint žūvančius žmones“. Ida Vileikienė pakvietė mokinius būti draugiškiems vieniems su kitais.
Svečią į pamoką pakvietė mokytoja Ieva Rafael.

Informaciją parengė mokytojos N.Teišerskienė, I.Rafael

* * * * *

Tradicinių šokių vakaronė „Gegutės šėlsmas“

2019 m. gegužės 13 d. Gegužių progimnazijoje vyko respublikinė vaikų ir jaunimo lietuvių tradicinių šokių vakaronė „Gegutės šėlsmas“. Gegužės 13-oji – Gegutės karaliūnės, meilės deivės Mildos diena Šiaulių Gegužių progimnazijos vardo diena. 
Mūsų protėviai Gegutės dieną švęsdavo pirmąją gegužės savaitę – tą dieną, kai pirmąsyk išgirsdavo gegutę kukuojant.  Deivės Mildos garbinimo atspindžių yra išlikę senuosiuose lietuvių liaudies papročiuose ir žaidimuose.  Tikėtina, kad būtent gegutė buvusi deivės Mildos paukštė. Tik gegutė vienintelė iš visų paukščių ir gyvulių turi ypatingų galių nulemti žmonių gyvenimo trukmę.
Mūsų progimnazijoje tradiciškai yra švenčiama Gegutės karaliūnės, meilės deivės Mildos diena. Į vakaronę „Gegutės šėlsmas“ sugūžėjo ne tik mūsų geri bičiuliai iš Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos folklorinių šokių grupė „Dūkimėlis“, vadovė Dž. Ragauskienė, Šilalės r. Kvėdarnos K.Jauniaus gimnazijos folklorinis ansamblis ,,Ūpa uzbuons“, vadovė G. Pameditienė, Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansambliai ,,Gers smuoks” ir ,,Smuokiukai”, vadovė I. Raudonienė, Šiaulių logopedinės mokyklos etninės kultūros studija „Saulės klėtis“, vadovė J. Sruogytė, Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos vaikų folkloro kolektyvas „Dūzginėlis“, vadovė O. Jogminienė, Šiaulių r. Kurtuvėnų folkloro ansamblis „Kurtuove”, vadovė E. Ramančionienė, bet ir tarptautinio projekto ERASMUS+ partneriai – svečiai iš Italijos, Graikijos, Slovėnijos, Bulgarijos is Ispanijos. Folkloriniams šokiams griežė Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis ,,Vieversėlis“, vadovas A. Stankus.
Vakaronę organizavo mokytojai Arūnas, Daiva, Edita, Rosita.
Kitados manyta, kad gegutės balsu pati likimo deivė Laima prabylanti. Iš čia ir tikėjimas, kad ji galinti likusius gyvenimo metus ar būsimus turtus suskaičiuoti...

* * * * *

ŠVENČIAME MOKYKLOS VARDADIENĮ

 

2019 m. gegužės 13 d. progimnazijoje vyko Mokyklos vardadienio diena. Diena, kurioje vyko keturios spalvingos veiklos, įkurto vidinio kiemelio mokykloje atidarymas, mokinių už mokyklos vardo garsinimą apdovanojimas, ERASMUS projekto partnerių - svečių (Italija, Graikija, Slovėnija, Bulgarija, Ispanija) sutikimas bei meilės deivės Mildos paminėjimas. Mokyklos mokiniai piešė, fotografavo, kūrė girliandas, jomis puošė mokyklos teritorijoje medžius, sportavo, šoko. Nuotaika puiki, emocijų daug – šventėme savo mokyklos Vardadienį.

* * * * *

Pasakorių varžytuvės „Gegutės šėlsmas“

 

Gegužės 13-oji – Gegutės karaliūnės, meilės deivės Mildos ir Šiaulių Gegužių progimnazijos vardo diena. Progimnazijos bendruomenė tą dieną pasitiko organizuodama apskrities pasakorių varžytuves „Gegutės šėlsmas“, kurios vyko gegužės 9 d. Šiaulių Žaliūkių malūnininko sodyboje. Mažieji pasakoriai sugužėjo iš Joniškio lopšelio–darželio „Saulutė“, Šiaulių „Rasos“ ir Gegužių progimnazijų. Jie pasakojo pasirinktas pasakas bei sakmes visomis Lietuvos etnografinių regionų tarmėmis.
Vertinimo komisija, kurią sudarė Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, Šiaulių „Aušros“ muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Sigita Milvydienė, Šiaulių Gegužių progimnazijos folkloro ansamblio „Gasužis“ vadovas Arūnas Stankus, pastebėjo pasakorių puoselėjamą pagarbą gimtojo krašto kalbai, senolių palikimui, įvertino šnekorių gražią tartį, artistiškumą ir žaismingumą.
Varžytuvių dalyvius dainomis ir žaidimais džiugino Gegužių progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ (vadovai Rosita Kalinienė, Arūnas Stankus). Dalyvius pristatė ir įdomių faktų apie gegutę pasakė varžytuvių vedantieji: Gabija Golubovaitė, Aretas Utakis (mokytoja Alina Marcinkienė).
Varžytuves organizavo pradinių klasių mokytojos Rosita Kalinienė, Alina Marcinkienė, Nijolė Gabrielaitienė ir Aušra Adomaitienė. Renginio koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui – Raimonda Janulienė.

* * * * *
Tarptautinis projektas „Būk sveikas, pavasari!“

 

Jau dešimtus metus vykstančiame tarptautiniame projekte „Būk sveikas, pavasari!“, kurį organizuoja Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokytoja Edita Montvilienė, dailės ir technologijų mokytoja Danutė Kulikauskienė, informacinių technologijų mokytoja Ieva Rafael, anglų kalbos mokytoja Jurgita Mickutė-Penikienė ir gimtosios kalbos mokytoja Inga Turovaitė, dalyvavo mokiniai iš dvidešimties Šiaulių ugdymo įstaigų, Šiaulių apskrities ir Lietuvos sostinės, šešių užsienio šalių (Ispanijos, Italijos, Bulgarijos, Graikijos, Slovėnijos, Izraelio).
Gamtos atbudimas, nuostabių akimirkų grožis suspinduliavo mokinių kūrybiniuose darbuose. Šilti žodžiai, nutapyti paveikslai, karpiniai, kompiuterine technika atlikti darbeliai, rankdarbiai, angliški akrostichai, haiku trieiliai skelbia – atėjo laikas atgimti iš naujo!
Parodos ,,Būk sveikas, pavasari!” laureatų apdovanojimas vyko progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“. Jų kūriniai papuošė  galeriją, ,,Meno sodo“, ,,Čiurlionio“ alėjas. Šventėje paukštelių čiulbėjimu, pavasario daina džiugino progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ (vadovė Rosita Kalinienė). Mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė, tardama sveikinimo žodį, pasidžiaugė, kad net penkios progimnazijos metodinės grupės susibūrė kūrybines mokinių galias puoselėjančiai veiklai.

* * * * *
Atradimas

Prieš pat pavasario atostogas 5d klasė apsilankė Šiaulių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Pastatas, pro kurį tikrai ne kartą vaikščiota, nustebino pasiūlyta edukacijų įvairove. Tiksliau klasę pasitiko du bibliotekos darbuotojai, kurie supažindino su laukiamomis veiklomis.
Mokiniai galėjo išbandyti EBRU techniką. Visi norėjo rankose palaikyti teptuką iš rožės kotelio ir tarsi magai kelių dažų lašeliais, brūkštelėjimais sukurti piešinį, prilygstantį šalčio piešiniams languose žiemą, tik spalvotą. Jei kam ir nepatiko iki šios veiklos piešti, EBRU viską apvertė aukštyn kojom. Kūrybinis darbas ant vandens ramino, žadino vaizduotę, nuteikė pozityviai.
Tačiau, be abejo, visi labiausiai laukė progos pasimokyti piešti su 3D rašikliais.  Ir nors technologijos skirtos lengvinti gyvenimą, įvaldyti tokį piešimo būdą penktokams buvo nelengva. Reikia piešti neatitraukiant rankos nuo popieriaus, gebėti sujungti visas detales, kad baigus darbą būtų galima piešinuką atlipinti nuo popieriaus kaip savarankišką kūrinėlį. Penktokų rankose margavo drugeliai, žvaigždės, obuoliukai, katės ir kt., kas galbūt taps raktų pakabukais ir kt. papuošimais.
Jei pabosdavo meninė veikla, buvo galima išbandyti virtualią realybę su specialiais akiniais. Užsidėję akinius pakliūdavo vaikai į kitą realybę, kurioje galėjo būti stebėtojai arba ir dalyviai.
Taigi Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka labai apgalvotai priima svečius savo edukaciniuose užsiėmimuose. Visi gali išbandyti įvairių veiklų, laiką praleisti turiningai ir įdomiai. Siūlome ten apsilankyti ir kitiems.

I.Turovaitė

* * * * *
Šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokyklų 1-4 kl. skirtingų gebėjimų mokinių kalbinė viktorina „Žaidžiu žodžiu“

Viktorina „Žaidžiu žodžiu“ vyko Šiaulių Gegužių progimnazijos aktų salėje 2019-04-17, 13.00 val.
Ši viktorina skatino vaikus bendrauti ir bendradarbiauti, mokė dirbti komandoje, lavino specialiųjų poreikių turinčių mokinių kalbines kompetencijas.
Į viktoriną atkeliavo 7 komandos iš skirtingų Šiaulių miesto mokyklų (Dainų, V.Kudirkos, Gegužių, „Rasos“ progimnazijų, „Centro“ pradinės, Jėzuitų bei Logopedinės mokyklų).
Ačiū viktorinos koordinatorei: Gegužių progimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui, muzikos mokytojai Raimondai Janulienei.
Viktorinos organizatorės – logopedė Agnė Načienė, specialioji pedagogė – logopedė Neringa Petrauskienė, specialioji pedagogė Aistė Vedeckienė.

* * * * *
PASAULINĖ KULTŪROS DIENA -  balandžio 15 d.

 

2006 m. liepos 19 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė atmintinoms dienoms skirto įstatymo papildymo ir pakeitimo įstatymą, kuriuo ši diena įteisinta kaip atmintina Kultūros diena.
Kodėl tokia diena pasirinkta būtent balandžio 15-oji ?
1935 m. tą dieną Vašingtone JAV prezidento Ruzvelto kabinete dvidešimt viena Amerikos žemyno šalis ratifikavo Rericho paktą-sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu. 
Vienas reikšmingų Kultūros dienos akcentų yra Taikos vėliavos (trys raudoni skrituliai, apjuosti raudonu žiedu baltame fone) iškėlimas. Šiuo simboliu išreiškiame pasiryžimą saugoti ir puoselėti kultūros vertybes. Trijų sferų ženklas aiškinamas įvairiai: Švč. Trejybės katalikų ir stačiatikių tradicijoje: religija, menas ir mokslas; tiesa grožis ir teisingumas; praeitis, dabartis ir ateitis amžinybės rate, pasaulinis susivienijimas ir pan.  
Tik kultūros dėka žmogus tegali pasiekti tikslą ir visavertį žmogiškumą. „Kultūra atveria vartus į ateitį“ (N. Rerichas).
Kultūros dienos  paminėjimo proga mokyklos Informaciniame centre išleistas stendas, kuriame dar kartą prisiminta šios dienos atsiradimo istorija, kultūros ir kultūringo žmogaus sąvokos. Galime paskaityti minčių apie kultūrą ir du mūsų mokinių – Leono ir Barboros – rašinius ,,Kaip supranti žodžius: ,,Taikos vėliava kviečia kurti grožį?“, kurie buvo išsiųsti į respublikinį konkursą Vilniuje.

Stendą ir informaciją parengė lietuvių k. ir literatūros mokytoja Laima Tamulevičienė.
2019-04-16

* * * * *
Gyvūnėlių pasaulyje2019-04-12 į Šiaulių Gegužių progimnaziją atvyko Jaunųjų gamtininkų centro zoologų būrelio mokytoja Ilona Sakalauskienė kartu su savo padėjėjomis Sandra ir Ilona ir gyvūnėliais. Susitikimo metu mokiniai ir mokytojai daug sužinojo apie vabzdžius, gyvates, žalčius, driežus, japoniškas pelytes, jūrų kiaulytes, žiurkėnus, triušiukus, vėžliukus, tarakonus. Renginio dalyviai turėjo galimybę išimti iš narvelio, paliesti, paglostyti gyvūnėlius, kurie jaučia meilę, šilumą. Kiek baimės, o kartu ir džiaugsmo patyrė ir maži, ir dideli, palietę gyvates. Nepakartojamos buvo surengtos tarakonų varžybos.          

Informaciją parengė mokytojos D.Kulikauskienė, I.Rafael 

* * * * *
Bankininko profesija


2019-04-11, Ugdymo karjerai dieną, į progimnaziją atvyko verslo klientų aptarnavimo vadybininkės Lina Juškaitė ir Inga Kasiulienė iš Šiaulių banko. 7b kl. mokiniai bei Jaunieji ekonomistai buvo supažindinti su bankininko profesija, darbu banke, banko struktūra, bankinėmis operacijomis, banko teikiamomis paslaugomis, banko produktais. Tik „iš šono“ atrodo, kad darbas banke lengvas, graži aplinka, aplink pinigai, dirbi tik su skaičiukais ir panašiai. Iš tiesų yra kitaip. Bankininko diena yra įtempta nuo ryto iki vakaro. Turi vienu metu sugebėti dirbti kelis darbus: išklausyti ir aptarnauti klientą, kalbėti telefonu, atsakyti kolegai. Visą laiką turi šypsotis, būti geros nuotaikos. Visi darbai turi būti atlikti čia ir dabar. Vadybininkės davė daug vertingų patarimų mokiniams: kaip saugiai valdyti pinigus, taupyti, mokėti užsidirbti, kas padeda pasiekti tikslus.
Su malonumu atstovės iš banko atsakinėjo į iškilusius klausimus. Susitikimo pabaigoje buvo organizuotas Protų mūšis. Nugalėtojams įteiktos dovanėlės.   

Informaciją parengė mokytoja Ieva Rafael 

* * * * *

2019-04-10 Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko Šiaulių miesto progimnazijų 6-ų klasių mokinių rusų kalbos dailyraščio konkursas, kuriame Gegužių  progimnazijai atstovavo 6b klasės mokinys Tautvydas Kačinskas. Dalyviai rašė tekstą rusų kalba, kuriame turėjo pademonstruoti  ne tik gebėjimą rašyti be klaidų, bet ir gebėjimą taisyklingai rašyti  bei jungti raides.
Konkurse Gegužių  progimnazijos mokinys Tautvydas Kačinskas aplenkė būrį kitų progimnazijų  šeštokų ir užėmė garbingą antrąją vietą.                          

Informaciją parengė vyresnioji rusų kalbos mokytoja Nijolė Teišerskienė

* * * * *
Edukacinis užsiėmimas „Margutis kitaip“

 

2019-04-11 vyko edukacinis užsiėmimas „Margutis kitaip“, kurį vedė dailės prekių „Skizze“ parduotuvės darbuotoja Kristina Taurosevičiūtė. Dalyvavo „ARTdeco“ studijos mokiniai, Jaunieji ekonomistai, mokytojai.
Užsiėmimo metu dalyviai mokėsi gaminti margutį kitaip: dekoravo ornamentais putplasčio kiaušinį modeliavimo pasta, dažė akriliniais dažais, gražino aukso vašku. Žavėjomės vieni kitų darbais.

Informaciją parengė mokytojos Dana Kulikauskienė ir Ieva Rafael

* * * * *
Konferencija „Aš laimingas, nes...“

 

Jau devintus metus balandžio mėnesį skirtingų gebėjimų mokiniai iš visos Lietuvos susirenka į respublikinę konferenciją, organizuojamą Šiaulių universitete. Kasmet jie čia mokosi iš bendraamžių bei diskutuoja viena iš organizatorių pasiūlytų temų.  Šių metų diskusijų tema- kas yra laimė? Balandžio 5 dieną net 73 mokiniai iš 18 bendrojo lavinimo mokyklų dalijosi savo mintimis, pristatydami žodinius, stendinius ar vaizdo pranešimus. Vieniems laimė -   tai šeima, sveikata, draugai, kitiems - šeimos nariais tapę gyvūnai, dar kitiems -  įdomios kelionės, išsipildžiusi svajonė ar net pasisekęs kontrolinis darbas. Smagu iš vaikų lūpų buvo išgirsti, kad laimė - galimybė gyventi šiame pasaulyje, padėti silpnesniam, mažesniam, nuskriaustam. Visi susimąstę klausėsi pasakos „Laimė yra lapė“  bei vienos iš pranešėjų dvylikametės Akvilės L., kuri teigė, jog laimė - nuostabus begalinis jausmas, kuris gyvena kiekviename iš mūsų. „Nesvarbu, kad nelaimėjai loterijoje, nesvarbu, kad neturi naujausio išmaniojo telefono, svarbiausia tai, kas yra aplink tave: šeima, tikri draugai, artimieji. Be pačios laimės gyvenimas būtų niūrus, tamsus ir, žinoma, beprasmis. Ją būtina puoselėti, saugoti ir būtinai dalintis su kitais žmonėmis. Būtent laimė yra skirta ne tik pačiam ją pajusti, bet ir skleisti kitiems“, - užsidegusi kalbėjo mergaitė iš Šiaulių rajono Kužių mokyklos.
Konferencijoje „Aš laimingas, nes...“ savo mintimis apie laimę dalijosi ir mūsų mokyklos mokiniai: Kristalė P., Fausta V. bei Gabija M. iš 3a klasės pristatė pranešimą „Esu laimingas, nes mane supa nuostabūs draugai“ (mokytoja I. Vinickienė), Nikita M. iš 4c klasės – „Man pasisekė, nes mokausi mokykloje, kuri moko AUGTI“ (mokytoja A. Marcinkienė). 5a klasės mokinė Gabrielė P. savo pranešime teigė esanti laiminga, galėdama užsiimti mėgstama veikla (mokytoja L. Tamulevičienė).
Apibendrindamas konferenciją bei dėkodamas visiems pranešėjams už išsakytas mintis, Šiaulių universiteto profesorius V. Gudonis ne tik kiekvienam dalyviui  įteikė atminimo dovanėles ir padėkas, bet priminė, kad į laimės pyrago ingredientų sąrašą reikėtų įberti dar vieną - galimybę mokytis ir kasdien susitikti su žinių labirintuose nepasiklysti padedančiais mokytojais.

Aistė Vedeckienė, specialioji pedagogė
2019-04-05

* * * * *

2019-04-04  buvo paskelbtas  Šiaulių regiono mokinių kūrybinių darbų konkursas „Mano svajonių profesija 2019“. Konkurse dalyvavo Gegužių progimnazijos 8c klasės mokinė Deimantė Brazaitė. Deimantė  rašė rašinį rusų kalba apie dizainerio profesiją ir tapo nugalėtoja 7 - 8 kl. literatūros darbų užsienio kalba grupėje. Ir toliau Deimantei linkime sėkmės. Mokinę ruošė rusų kalbos mokytoja Nijolė Teišerskienė.

Informaciją parengė vyresnioji rusų kalbos mokytoja Nijolė Teišerskienė

* * * * *

Balandžio 3 d. 6-8 kl. mokiniai lankėsi Šiaulių miesto policijos atvirų durų dienoje. Mokiniai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su policininko darbu ir daugiau sužinoti apie šios veiklos specifiką, pareigūnų parengimą. Apie policininko profesiją pasakojo ne tik Šiaulių apskrities VPK pareigūnai, bet ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Lietuvos kelių policijos tarnybos, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ ir Lietuvos policijos mokyklos atstovai. Renginyje buvo pristatytos specialiosios priemonės, ginkluotė, apie darbo subtilybes pasakojo ir jas pristatė kinologai su šunimis.

* * * * *

Projekto „Dirbsiu saugiai“ organizatoriai 6d klasėje

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) kvietė 5-6 klasių mokinius  dalyvauti pirmą kartą organizuojamame projekte „Dirbsiu saugiai“: apie darbuotojų saugą ir sveikatą paprastai ir linksmai. Mes 6d klasės mokiniai įsijungėme į šį projektą. Balandžio 3 d. pas mus atvyko  VDI atstovai kartu su įmonių atstovais. Pamokos metu VDI inspektoriai supažindino su darbuotojų saugos ir sveikatos pagrindais, su dažniausiai kylančiais pavojais darbe ir būdais, kaip galima išvengti nelaimių darbe. Įmonės „Mano būstas“  atstovai papasakojo, kokie pavojai yra pas juos įmonėje, kodėl darbuotojų saugos ir sveikatos klausimai yra tokie svarbūs, pademonstravo įmonėje naudojamas apsaugos priemones.

 

Informaciją parengė 6d klasės auklėtoja Vidmantė Žegunienė
2019-04-03

* * * * *

 

BENDRUOMENĖS VAKARAS „TĖVAI VAIKAMS“ – MOKINIŲ TĖVŲ DOVANA VAIKAMS

 

1-4 kl. renginio akimirkos (nuotraukų autorė Ilona Zazienė, etikos mokytoja, ETHOS klubo vadovė), 5-8 kl. renginio akimirkos (nuotraukų autorė Dana Kulikauskienė, dailės mokytoja):

 

 

UŽ BEGALINES EMOCIJAS RENGINYJE – DIDŽIULĖ PADĖKA 1-8 KLASIŲ BENDRUOMENĖMS.
Apsukęs metų ratą atkeliavo pavasaris, o kartu su juo kovo 21 d. į Gegužių progimnaziją sugrįžo ir bendruomenės vakaras ,,Tėvai vaikams“. Antrą kartą įgyvendinta Progimnazijos tarybos, Tėvų aktyvo ir administracijos susitikimo metu gimusi idėja - parengti ir kartu pasidžiaugti 1-8 klasių tėvų bendruomenių pasirodymais. Vakaro sėkmė -  neįprasta situacija, kai mokyklos scenos žvaigždės ne mokiniai, o jų tėveliai, kai žiūrovai ir vertintojai ne suaugę, o vaikai.
Kovo mėnesio vakarais auklėtojų padrąsinti tėveliai rinkosi bendrai veiklai – ruoštis penkių minučių pasirodymui.  Sunkiausia buvo nuspręsti, ką parengti. Šokį, dainą, sceninį vaizdelį, o gal prabilti eilėmis? Juk tėveliai tokie talentingi! Ne viena valanda prabėgo svajojant, improvizuojant, linksmai ir kantriai dirbant, kol visa tai sugulė į nuoširdžius  pasirodymus, o šie į gražų bendrą renginį ,,Tėvai vaikams“.Kaip ir pernai stebino bei džiugino tėvelių jaunatviškumas, azartas, drąsa ir neišsenkantis kūrybiškumas. Scenoje išsakyti svarbiausi gyvenime žodžiai, lydimi gitaros virpesių, ritmo garsų, išdainuotos gražiausios dainos, sušokti įvairiausių stilių šokiai (ypač populiarus buvo sirtakis), inscenizuotos pasakos, įsikūnyta į Elvį Preslį, Džordaną Butkutę, Verką Serdiučką, sukėlusią ant kojų visą salę. O įspūdingos dekoracijos, kaukės, sceniniai rūbai sukūrė profesionalaus renginio įvaizdį. Padirbėta iš peties ir iš širdies. Tai neliko be atsako – vaikų veiduose spindėjo laimė bei pasididžiavimas savo tėveliais.
Pasirodymų pabaigoje visi dalyviai pamaloninti kepyklėlės ,,Prezo“ saldžiomis dovanomis, o mokyklos direktorė S. Baranauskienė dėkojo tėvams ir auklėtojams už šventę vaikams, kurie, tikėtina, norės tai pakartoti ir savo vaikams.
Vakaras ,,Tėvai vaikams“ – įspūdingas reginys, sulaukęs didžiulio vaikų palaikymo, suteikęs daug nepamirštamų džiugių emocijų ir suvienijęs visą Gegužių progimnazijos bendruomenę:  mokytojus, mokinius bei jų šeimas.
Rengė:
Reda Zalogienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
Renalda Savickienė, lietuvių k. mokytoja
2019-03-22            
* * * * *

 

Prisiminkime Joną Biliūną

 

2019 m. balandžio 11 d. sueis 140 metų poetiškos, lyriškai humanistinės prozos pradininkui Lietuvoje – Jonui Biliūnui. Ta proga išleistas stendas M.K.Čiurlionio alėjoje „Baltas liūdesio balandis – Jonas Biliūnas“.
Rašytojas R.Granauskas savo pirmtaką J.Biliūną palygino su baltu liūdesio balandžiu. Ši taikli metafora atskleidžia rašytojo asmenybės ir kūrybos pagrindinius siekius: skleisti taikų, dorą, paguodžiantį tuos, kurie vargsta, klysta ar liūdi, požiūrį. Tik per 28 – ius savo gyvenimo metus J.Biliūnas daug suprato ir išgyveno. Jis atlaikė tėvų netektį, skurdžią vaikystę, atkakliai siekė rasti savo, kaip rašytojo, kelią ir padėti kitiems pasiekti Laimės žiburį. Galima sakyti, kad tai kūrėjui pavyko, nes kas gi nesigraudino skaitydamas jo apsakymus KLIUDŽIAU ar JONIUKAS, kuris gi neprižadėjo po susitikimo su J.Biliūno veikėjais eiti tik tiesos ir doros keliu. Rašytojas tikėjo, kad visų žmonių gerumas, pasiaukojimas ir vienybė – štai kelias į laimę.
„Yra ir kūrėjų, kurių žmogiškosios dvasios gražumas mus veikia taip pat per šimtmečius. Ir spindi jų gražumas kaip ta Jono Biliūno žvaigždė ne tik vidurnaktį, bet ir šviesiausios dienos vidury: jų dvasia, jų siela, jų kilnumas, atkaklumas ir pasiaukojimo didybė.“ (R.Granauskas)

Inga Turovaitė

* * * * *


2019-03-21 „Romuvos" gimnazijoje vyko tradicinis Šiaulių apskrities 7-12 klasių mokinių rusų kalbos raiškiojo skaitymo konkursas, skirtas pasaulinės poezijos dienai paminėti. Konkurse dalyvavo 39 skaitovai - poezijos mylėtojai  iš įvairių Šiaulių apskrities gimnazijų ir progimnazijų. Mokiniai skaitė rusų poetų eiles. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, jame dalyvavo Šiaulių Gegužių progimnazijos moksleiviai  - 8b klasės mokiniai Matas Reivytis ir Kristupas Juras. Vaikinai prizinių vietų nelaimėjo, bet sulaukė daug pagyrimų už artistiškai atliktą pasirodymą. Mokinius konkursui ruošė mokytoja N.Teišerskienė.

Informaciją parengė vyresnioji rusų kalbos mokytoja Nijolė Teišerskienė

* * * * *
Gamtosauginio ugdymo diena

 

2019 m. kovo 20 d. progimnazijoje vyko ugdymo diena kitaip - „Gamtosauginio ugdymo diena“. Šia iniciatyva buvo siekiama atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į mus supančią gamtą, kaip didžiulę ir neįkainojamą vertybę, gyvybės šaltinį.
1-8 klasių mokiniams organizuotos įvairios mokomosios - praktinės veiklos. Klasės valandėlių metu mokiniams demonstruotos skaidrės ir filmai apie mūsų planetos grožį ir jos išsaugojimo svarbą. Vyko pokalbiai ir diskusijos.
1-4 klasių mokiniai iš popieriaus gamino spalvotas gėles, ant spalvoto popieriaus rašė palinkėjimus savo planetai. 4c kl. mokiniai vyko į „Saulėtekio“ gimnaziją apžiūrėti meteorologinę stotelę, susipažino su duomenų panaudojimo galimybėmis.
5-6 klasių mokiniams vyko  eksperimentinės „Gamtukų“ pamokos. Jų metu eksperimentus demonstravo mokslininkų komanda. Mokiniai piešė gamtosauginius plakatus „Sveikinimas Žemei”.
Šių metų Pasaulinės Žemės dienos tema – nykstančių gyvūnų, augalų ir kt. rūšių saugojimas, ypač akcentuojamas pastaraisiais metais visame pasaulyje pastebimas bičių nykimas. 7-8 klasių mokiniai prisijungė prie gamtosauginio - edukacinio projekto – vabzdžių viešbutis, kurį organizavo Šiaulių miesto savivaldybė. Iš antrinių ar gamtinių žaliavų buvo pagaminti bičių pavidalo  objektai, kuriais papuošėme veją prie Talkšos. Visi 7-8 kl. mokiniai dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės Šiaulių kultūros centro organizuotame renginyje, skirtame paminėti Pasaulinę Žemės dieną.
Paminėję  Pasaulinę  Žemės dieną mokykloje, mokiniai turėjo galimybę įtvirtinti turimas žinias apie aplinkos apsaugos problemas, pateikti jų sprendimo būdus. Mokyklos bendruomenė gilino žinias apie atliekas ir jų rūšiavimą, mokėsi švarią gamtą vertinti kaip vertybę, formavosi palankų aplinkai elgesį, bendruomeniškumo jausmą, įgijo praktinių gebėjimų.

* * * * *


2019-03-12 mokykloje vyko viktorina „Ką aš žinau apie Lietuvos istoriją?“. Progimnazijos istorijos kabinete keturios penktų klasių mokinių komandos varžėsi protmūšyje „Ką aš žinau apie Lietuvos istoriją?“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimui paminėti ir įprasminti.
Mokiniams teko prisiminti svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius, datas ir asmenybes, svarbias Lietuvai vietas. Visų komandų dalyviai pademonstravo, kad ne tik puikiai išmano savo krašto istoriją, kultūrą,  bet ir geba dirbti grupėse, diskutuoti, kartu ieškoti ir atrasti teisingus atsakymus. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad 5b ir 5d klasių mokiniams pavyko teisingai atsakyti į daugiausiai klausimų. Tačiau nusiminusių nebuvo: visiems dalyviams įteiktos dovanos.
Renginį organizavo progimnazijos istorijos mokytoja N.Teišerskienė.

Informaciją parengė vyresnioji rusų kalbos mokytoja Nijolė Teišerskienė

* * * * *

Mokykla įsijungė į respublikinį konkursą ,,Kalbų Kengūra 2019“, kurį kasmet organizuoja Vilniuje įsikūręs Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas. 2019 m. kovo 6 d. 8 klasių mokiniai atliko rusų kalbos užduotis. Gegužės mėnesį paskelbti konkurso rezultatai. Mūsų mokyklos aštuntokams puikiai sekėsi.  I vieta (Auksinės Kengūros laimėtojai) - 8a klasės mokiniai Justina Vasiliauskaitė, Melita Peleckytė, Dovydas Volskis,  8c klasės mokinė Marija Bernotaitė, II vieta (Sidabrinės Kengūros laimėtoja) – 8c klasės mokinė Emilija Žiupsnytė. Mokinius ruošė rusų kalbos mokytoja Nijolė Teišerskienė.
Mokiniai, kurie pelnė  Auksinės Kengūros diplomus, kartu iškovojo ir  teisę varžytis KALBŲ KENGŪROS Lyderių ture  kitais mokslo metais. Linkime jiems sėkmės.

Parengė mokytoja rusų kalbos mokytoja Nijolė Teišerskienė

* * * * *
Užsienio kalbų popietė

 

4-8 klasių mokiniai kovo 6 dieną susirinko į tradicinę popietę „Mes mokomės užsienio kalbų“. Tai anglų, rusų, vokiečių, prancūzų kalbų renginys. Sulaukėme didelio susidomėjimo ir dalyvių skaičiaus. Dalyvavo 18 skaitovų. Mokytojus ir žiūrovus pradžiugino geras skaitovų pasiruošimas, jų sceninė kultūra. Renginį vedė anglų kalbos mokytoja J. Pocienė, jai talkino rusų kalbos mokytoja G. Korkevičienė. Mokiniams ir mokytojams labai patiko mokytojos J. Pocienės išraiškingai skaitomos eilės ir renginio vedimas. Raiškiojo skaitymo popietė praturtino visus susirinkusius ir patvirtino tiesą, jog užsienio kalbų mokėjimas yra didžiulis žmogaus turtas. Geriausi skaitovai dalyvaus miesto renginiuose. Renginio pabaigoje dalyviams buvo įteikti mokytojų sukurti skirtukai knygoms ir saldžios dovanėlės.

J. Pocienė ir G. Korkevičienė

* * * * *

2019-02-28 mokykloje vyko  VKIF tarptautinis vertimų ir iliustracijų  projektas  „Tavo žvilgsnis“. Projekte mūsų mokykla dalyvauja jau eilę metų. Gegužės mėnesį paskelbti projekto rezultatai. Projekto laureate tapo  rusų kalbos mokytojos Nijolės Teišerskienės  rengta 8a klasės mokinė Justina Vasiliauskaitė (vertė tekstą  iš rusų kalbos). Padėką už vertimą gavo 8c klasės mokinys Deinas Leitonas.

Parengė mokytoja rusų kalbos mokytoja Nijolė Teišerskienė

* * * * *
Vieversio rytmetys

Vasario 24 diena – Vieversio diena. Vieversėlis – vienas iš pirmųjų paukščių, pavasarį sugrįžtančių į Lietuvą iš šiltųjų kraštų. Jis laikomas pavasario pranašu. Spėjama, kad jei vieversėlis parskrenda anksčiau nei vasario 24 d., dar ilgokai bus šalta. Jei vieversėlis parskrenda vėliau nei vasario 24 d., pavasaris bus ankstyvas.
Tikėta, kad, jei nori būti labai greitas, reikia šią dieną du kartus apibėgti aplink trobą, nubėgti į kaimo galą ir atgal. Tuomet būsi greitas kaip vieversys. Vasario 27 dieną Gegužių progimnazijoje ir mes miklinome kojas, kad būtume greiti kaip vieversiai. Džiaugiamės 2c, 3c, 5b, 6c, 6d klasių mokinių  dalyvavimu ir jų auklėtojų palaikymu rytiniame lietuviškų šokių pasišokime. Linkime, kad būtumėte vikrūs visus metus!

Mokytojai Daiva, Edita, Arūnas ir Rosita

* * * * *
Kompiuterinių piešinių konkursas „Žiema žiemužė“ 


2019-01-30 Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto ir rajono 5-8 klasių mokinių kompiuterinių piešinių konkurso „Žiema žiemužė“ baigiamasis renginys. Konkursą organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinių technologijų mokytojos I.Rafael, R.Balčiūnienė. Konkursams darbus pateikė  11 Šiaulių miesto ir rajono mokyklų: „Rasos“, Dainų, Rėkyvos, Salduvės, Gegužių progimnazijų, Bubių,  Pakapės mokyklų, Gruzdžių gimnazijos ir Gruzdžių vaikų socializacijos centro, „Santarvės“ gimnazijos, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai. Mokyklos stende eksponuojami konkurso dalyvių darbai.

Sveikiname nugalėtojus:
Konkurso „Žiema žiemužė“ laureatai:

Marija Mickevičiūtė, 5b kl., Šiaulių Gegužių progimnazija;
Osvaldas Norkus, 5 kl., Šiaulių „Santarvės“ gimnazija;
Kęsmina Uznytė, 6kl., Šiaulių r. Bubių mokykla;
Adomas Cibulskis, 6 kl., Šiaulių Dainų progimnazija;
Meda Nainytė, 6d kl., Šiaulių Gegužių progimnazija;
Viltė Buožytė, 6 kl., Šiaulių r. Gruzdžių gimnazija;
Arnoldas Skrėbalius, 6 kl., Šiaulių r. Gruzdžių vaikų socializacijos centras;
Egita Grigoriutė, 6 kl., Šiaulių Salduvės progimnazija;
Arnas Žymantas, 7 kl.,  Šiaulių „Rasos“ progimnazija;
Arnas Lukošius, 7c kl., Šiaulių Gegužių progimnazija;
Dovydas Tverijonas, 7c kl., Šiaulių Gegužių progimnazija;
Ignė Jaškūnaitė, 7 kl.,  Šiaulių Rėkyvos progimnazija;
Aušrinė Lešinskytė, 7 kl.,  Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija;
Ramunė Hvajon Vaicekauskaitė, 7 kl. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija.

Dėkojame mokytojams už mokinių paruošimą. Kviečiame  aktyviai dalyvauti ir kitais mokslo metais šiame kompiuterinių piešinių  konkurse.

Informaciją pateikė IT mokytojos I.Rafael ir R.Balčiūnienė

* * * * *

Sausio 29 dieną mūsų progimnazijos 7-8 klasių mokinių komanda dalyvavo Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojų organizuotame tradiciniame užsienio kalbų renginyje ,,Mokykis, žaisk, daryk užsienio kalba“. Mokiniams teko atlikti anglų, rusų, vokiečių, prancūzų ir italų kalbų užduotis. Užduotys buvo įdomios, linksmos. Mūsų mokyklos komandai puikiai sekėsi. Buvo smagu ne tik  savo žinias pasitikrinti, bet ir su kitais parungtyniauti.

Informaciją parengė rusų kalbos mokytoja Nijolė Teišerskienė

* * * * *
Meninio skaitymo konkursas „Kalba gimtoji lūposna įdėta“

Sausio 16 d. progimnazijoje vyko tradicinis 5-8 kl. mokinių Meninio skaitymo konkursas. Šiemet jis buvo skirtas paminėti poetės Janinos Degutytės 90-ąsias gimimo metines. Būtent jos eilėmis („Mėlynas vakaras“) konkurso dalyvius sveikino Tautvydas ir Urtė: jų žodžius papildė sodrūs saksofono garsai.
Konkurso tikslas yra ne tik paminėti jubiliejų švenčiantį rašytoją, tačiau ir išrinkti du mokinius, kurie atstovaus mūsų mokyklai Meninio skaitymo konkurse miesto ture. Smagu, kad į konkursą kasmet susirenka nemenkas būrys skaitovų, tad pasirinkti tikrai yra iš ko. Šiemet norą dalyvauti konkurse pareiškė 17 mokinių (dviem iš jų prisistatyti konkurse sutrukdė liga). Gražiai į skaitovų būrį įsiliejo penktokai, jiems tai nauja patirtis. Tačiau mažieji labai nudžiugino vertinimo komisiją (mokyklos lietuvių k. mokytojus), mat buvo pasirengę labai gerai!
Konkurse skambėjo tiek užsienio, tiek lietuvių autorių kūriniai, tiek proza, tiek poezija... Tematiniu požiūriu tekstai buvo įvairiausi: sužinojome, ką palmės viršūnėje veikė Mikė, kodėl nesišypso banknotų portretai, kokias nepakartojamas emocijas patiria keliautojai... Dalyviai vieni kitus palaikė plojimais ir nors iš esmės konkurso tikslas yra pasivaržyti, renginio atmosfera buvo labai draugiška.
Geriausiais šių metų Meninio skaitymo konkurso skaitovais buvo pripažinti šeštokas Tautvydas ir aštuntokas Kristupas. Linkime jiems kuo didžiausios sėkmės sausio 28 d. vyksiančiame Meninio skaitymo konkurso miesto ture. Tikimės, kad berniukai grįš su pergale!

Informacija ir nuotraukos lietuvių k. mokytojos B.Petkuvienės
2019-01-20

* * * * *
Informacinių technologijų kūrybinis konkursas „Laiškas Kalėdų seneliui“ 


2019-01-16 Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto ir rajono 5-8 klasių mokinių informacinių technologijų kūrybinio konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ baigiamasis renginys. Konkursą organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinių technologijų mokytojos I.Rafael, R.Balčiūnienė. Konkursams darbus pateikė 6 Šiaulių miesto ir rajono mokyklos: „Rasos“, Dainų, Ragainės, „Juventos“, Gegužių progimnazijų, Naisių mokyklos mokiniai. Progimnazijos Kūrybos alėjoje eksponuojami konkurso dalyvių darbai.

Sveikiname nugalėtojus:
Konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ laureatai:
Ragainės progimnazijos mokinė Patricija Ž., 5a kl.
„Juventos“ progimnazijos mokinė Kamilė S., 5b kl.
„Rasos“ progimnazijos mokinys Arnas Ž., 7 kl.
Dainų progimnazijos  mokiniai Saulė S., 8a kl., Reda Š. 6a kl.
Naisių mokyklos mokinės  Kamilė P. ir Erika R., 8 kl.

Konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ laureatai (Šiaulių Gegužių progimnazija) (mokinius ruošė I.Rafael, R.Balčiūnienė, R.Zalogienė):
Eimantas S., 6a kl., Eva Š., 6a kl., Eva J., 6a kl., Tautvydas K., 6b kl., Ugnė L., 6b kl., Arvilė Š., 6c kl., Agnietė B., 6d kl., Akvilė P., 7a kl., Greta J., 7b kl., Aistė R., 7b kl., Adrija De, 7c kl., Ugnė P., 7c kl., Dovydas T., 7c kl.

Dėkojame mokytojams už mokinių paruošimą. Kviečiame  aktyviai dalyvauti ir kitais mokslo metais šiame informacinių technologijų konkurse.

Informaciją pateikė IT mokytojos I.Rafael ir R.Balčiūnienė

* * * * *

Nežinantys savo istorijos neturi ateities!
Kai norime kalbėt apie Tėvynę,
Kalbėkim apie ją teisingais žodžiais,
Kad mūsų žuvusieji mus suprastų.

Šią svarbią Lietuvai dieną Šiaulių Gegužių progimnazija tradiciškai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokyklos languose ir kieme ant balto sniego sužibo atminimo liepsnelės. Tuo metu per mokyklos radijo tašką istorijos mokytoja Nijolė Teišerskienė, 6b klasės mokiniai Ugnė L., Beatričė G. ir Tautvydas K. priminė kodėl esame laisvi ir pakvietė tylos minute pagerbtas žuvusiųjų atminimą.
Šiandienos rytas mokyklos mokiniams prasidėjo skirtingai: aštuntų klasių mokiniai aktų salėje žiūrėjo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vyriausiosios bibliotekininkės Jonės Gorytės rodomą dokumentinį filmą „Valstybingumo kelias. Atgimimo laikotarpis Šiauliuose“. Po filmo peržiūros mokiniai atliko testą - pasitikrino turimas žinias apie Sausio 13-osios įvykius. Tuo pat metu 6d klasės mokiniai su klasės auklėtoja Vidmante Žeguniene skverelyje prie Savivaldybės dalyvavo moksleivių pilietinėje akcijoje - iš degančių žvakučių sudėliojo žodį „Laisvė“. 6b ir 7b klasių mokiniai, lydimi auklėtojų  Ingridos Kačinskienės, Birutės Petkuvienės, Laisvės gynėjų dieną minėjo prie Lieporių gimnazijos laužo.
Pertraukų metu mokiniai būrėsi Kūrybos alėjoje prie stendo Sausio 13-osios įvykiams atminti, kuris bylojo, kad tada buvome stiprūs ir vieningi. Kad tai, kas iškovota, reikia branginti. Kad laisvė yra didžiausias turtas. Todėl privalome išsaugoti žuvusių didvyrių atminimą.
Gegužių progimnazijos pavaduotoja ugdymui Raimonda Janulienė, istorijos mokytoja Nijolė Teišerskienė


* * * * *

Šv. Kalėdų belaukiant...

Gruodžio 20 d. vakarėjant sniego nupustytais takais į Šiaulių Gegužių progimnaziją rinkosi mokytojai, 5-8 kl. mokiniai ir jų tėveliai. Juos sukvietė ,,Kalėdinis vakaras-diskoteka“. Ir ko tik tą vakarą nebuvo! Šilti, jaukūs pasibuvimai klasėse, linksmi, kūrybiški sceniniai vaikų pasirodymai, atliekant kalėdines dainas, netikėta, labiausiai nudžiuginusi 13ž klasės (auklėtojų) staigmena - daina ir net šokis, diskoteka, subūrusi visus į ratelius... Nuolat vyravo ne tik pakylėta nuotaika, bet ir malonus šviežių bandelių kvapas. Pasipuošę valgyklos darbuotojos kvietė į laikinai įkurtą arbatinę skanauti kepinių ir taip paremti Gerumo fondą. Šventinis bendruomenės vakaras, Kalėdų belaukiant, – tai žemiškas stebuklas, sukurtas mūsų pačių rankų ir širdžių.

* * * * *

2018-ŲJŲ METŲ SPINDULIAI

2018-12-13 ypatinga Šviesos sklidina diena Gegužių progimnazijoje. Nuo ankstyvo ryto 2b klasės mokinukai Armandas ir Urtė sveikino visus su Šviesos diena, kuri žadėjo būti ne tik šviesi, bet ir iškilminga. Tądien Gegužių bendruomenės šviesos ir padėkos koncerte sakėme AČIŪ už pagalbą, stiprinant Visuminio ugdymo kryptį, už indėlį sukuriant šiuolaikines Mokyklos erdves. Plačiau...

* * * * *

Respublikinės 1-4 kl. mokinių ir priešmokyklinių grupių vaikų erdvinių kūrybinių darbų parodos  „Eglutė kitaip...“

Gruodžio 11 dieną Gegužių progimnazijoje  sužibo respublikinė 1-4 kl. mokinių ir priešmokyklinių grupių vaikų erdvinių kūrybinių darbų paroda „Eglutė kitaip...“ skirta šviesiausio ir gražiausio metų laiko – šv. Kalėdų laukimo įprasminimui. Mokinius pakvietėme kurti kalėdines eglutes  ne šiaip sau.  Eglutė  simbolizuoja amžiną gyvenimą, o jos  šilumą sukuria rankų darbas.
Į parodą atkeliavo net 100 eglučių, pagamintų iš antrinių žaliavų, siūlų, metalo, medžio, kartono.  Mokiniams pagelbėjo 39 mokytojos iš Kauno, Aukštadvario, Pasvalio, Šiaulių miesto Romuvos, Ragainės, Gegužių progimnazijų, lopšelių darželių „Kulverstukas“, „Dainelė“, Gintarėlis“, Sigutė“.
Labai norim pasidžiaugti tėvelių geranoriškumu , idėjų gausa  ir bendradarbiavimu.
Ačiū Jums. Ramaus  Kalėdų laukimo.

Parodos organizatorės  -  pradinių klasių mokytojos Rozita Jackienė ir Indra Vinickienė

* * * * *
Stendas „Šiaulių miesto 5-7 kl. mokinių Dailyraščio konkurso darbai“

 

2018-12-06 jau penktus metus iš eilės mūsų progimnazijoje vyko  Šiaulių miesto 5-7 kl. mokinių Dailyraščio konkursas ,,Šeima – ramybės uostas“. Šiais metais konkurso dalyviai, rašydami Bruno Ferrero tekstus, buvo pakviesti pamąstyti apie vieną iš didžiausių vertybių - Šeimą. Kaip ir kasmet, Informaciniame centre parengtas stendas su konkurso nugalėtojų darbais. Kviečiame visus pasidžiaugti dailiu raštu ir jautriais tekstais.

Renginio organizatorės lietuvių k. ir literatūros mokytojos
Birutė Petkuvienė ir Renalda Savickienė

* * * * *
Šiaulių m. 5-7 kl. mokinių dailyraščio konkursas „Šeima – ramybės uostas“

 

Gruodžio 6 d., tęsiant projektą „Vertybių laiptai“ Šiaulių miesto 5-7 kl. mokiniai buvo pakviesti į Gegužių progimnaziją dalyvauti tradiciniame dailyraščio konkurse „Šeima – ramybės uostas“. Susirinko dalyviai, išsiskiriantys gražia, estetiška ir taisyklinga rašysena. Konkursą pradėjo 4c klasės ansamblis (mokytoja R. Janulienė). Skambantys varpeliai ir nuoširdžios dainelės ,,Ant mėnulio ragelio“, ,,Pieštų žmogiukų vakaronė“ nuteikė šiltai ir šventiškai. Susirinkusieji pasveikinti kaip patys turtingiausi žmonės, turintys didžiausią lobį – šeimą. Vieni garsiai, kiti galvos linktelėjimu ar šypsena pritarė, kad tik šeimoje jie jaučiasi laimingi ir saugūs. Mokiniai, dailiai rašydami B. Ferrero tekstus apie šeimą, dar kartą įsitikino, kokia svarbi vaikams tėvų meilė, dėmesys, buvimas kartu, kad  šie dalykai nei nuperkami, nei parduodami.

Vertinimo komisija, kurią sudarė mokytojai iš 4 skirtingų miesto mokyklų, atrinko dailiausiai rašančius mokinius. 5-ųjų klasių grupėje pirmoji vieta skirta Erikai Jokubauskaitei iš Gegužių progimnazijos (mokyt. I. Turovaitė), antroji – Rytei Medeckytei iš Ragainės progimnazijos (mokyt. A. Vasiliauskienė), trečioji – Raimondai Ulčinaitei iš Vinco Kudirkos progimnazijos (mokyt. R. Bizauskienė); 6-ųjų klasių grupėje pirmoji vieta  skirta Evai Jankutei iš Gegužių progimnazijos (mokyt. R. Savickienė), antroji – Emai Kvietkauskaitei iš Vinco Kudirkos progimnazijos (mokyt. R. Samoškienė), trečioji – Jonui Matui Petrovui iš Medelyno progimnazijos (mokyt. R. Speičienė); 7-ųjų klasių grupėje pirmoji vieta atiteko Liepai Balniūtei iš Gegužių progimnazijos (mokyt. B. Petkuvienė), antroji – Kornelijai Kairytei iš Normundo Valterio jaunimo mokyklos (mokyt. L. Mendelienė), trečioji – Emai Gilvičiūtei iš Salduvės progimnazijos (mokyt. S. Grikienė) ir Gytei Labanauskaitei iš Medelyno progimnazijos (mokyt. R. Malevičienė).

„Neįmanoma užauginti tobulo žmogaus, neugdant grožio jausmo“. (R. Tagorė)

Renginio organizatorės lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos

Birutė Petkuvienė ir Renalda Savickienė

2018-12-10

* * * * *

RAŠYTOJŲ JUBILIEJAI

Šiemet Lietuvoje minimi lietuvių rašytojų klasikų gimimo jubiliejai: Kaziui Binkiui sukanka 125 m., o Vincui Kudirkai  - 160 m. Plačiau...

Kazys Binkis– žurnalistas, išskirtinai universalus lietuvių rašytojas! Jis ir poetas („100 pavasarių“, „Eilėraščiai“, „Meškeriotojas“, „Kiškių sukilimas“), ir dramaturgas („Atžalynas“, „Generalinė repeticija“). Pasirašinėjo slapyvardžiais: K. Alijošius, K. Papilietis, Kazys, Kazys Roviejietis, Nedarbininkas, Neklaipėdietis, Nelatvis, Nepartyvis, Ras Desta, Riza Chanas.

Vincas Kudirka – Lietuvos gydytojas, prozininkas, poetas, publicistas, kritikas, vertėjas, varpininkas, laikraščio „Varpas“ redaktorius, vienas iš lietuvių tautinio sąjūdžio ideologų. Sukūrė „Tautišką giesmę" (kuriai šiemet 100 m.!), tapusią Lietuvos Respublikos himnu.

Rašytojų jubiliejų proga Čiurlionio alėjoje yra išleistas stendas, skirtas K. Binkiui ir V. Kudirkai paminėti. Čia galime dar kartą susipažinti su  žymių rašytojų biografija, kūriniais, pažvelgti į nuotraukas, kurios atskleidžia  vienokį ar kitokį rašytojų gyvenimo ar kūrybos tarpsnį,  prisiminti garsiausius klasikų darbus.

Stendą parengė ir informaciją pateikė lietuvių k. mokytojos L. Tamulevičienė ir B. Petkuvienė.

2018-12-04

* * * * *
Susitikimas su broliu kunigu Pauliumi Vaineikiu

Lapkričio 24 dieną, likus savaitei iki Advento, Gegužių progimnazijos bendruomenė tradiciškai susitiko su broliu kunigu Pauliumi Vaineikiu OFM pranciškonų vienuolyne, esančiame prie Kryžių kalno. 
Rekolekcijos – tai laikas, kai gali sustoti, atgaivinti tikėjimą ir ryšį su Dievu. Kaip Jį susitikti? Per maldą, Šventojo Rašto skaitymą, per bendravimą su rekolekcijas vedančiu žmogumi ir per šalia esančius žmones. Dievas yra visur ir visada, tik mes turime norėti atsigręžti į Jį. 
Mes džiaugiamės, kad galėjome pabūti kartu ir pabendrauti su buvusiu mūsų mokyklos mokiniu broliu Pauliumi. Džiaugiamės, kad klausydamiesi pamokymų, prisipildėme gerumo, meilės ir žinojimo, jog esame susitikime su Dievu. 

Linkime gražaus ir prasmingo laukimo visai Gegužių progimnazijos bendruomenei.

Mokytojos Elvyra ir Rosita

* * * * *
Kariuomenės dienos minėjimas

1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną – sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas. 1918 m. lapkričio 23-ioji laikoma oficialia Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena.
Kariuomenės dieną mūsų mokykla pažymėjo 2018-11-22 dalyvaudama jau tradiciniame Šiaulių Lieporių gimnazijos renginyje. Į gimnaziją buvo pakviestos Gegužių, ,,Rasos“, Ragainės, Dainų, ,,Sandoros“, Gytarių progimnazijų aštuntų klasių mokinių komandos. Mūsų mokyklos aštuntokai šauniai pasirodė šaudymo varžybose, ,,lobio“ ieškojime. Gimnazijoje veikianti iniciatyva ,,Misija – pilietis“ supažindino renginio dalyvius su Lietuvos kariuomenės istorija, praktiškai mokė moksleivius rikiuotės pratimų. Visi renginio dalyviai ragavo kareiviškos košės.
Lietuvos kariuomenės dienos paminėjimas – graži pilietinė pamoka jaunajai kartai.

Informaciją pateikė istorijos mokytoja Nijolė Teišerskienė

* * * * *

2018-11-20  Šiaulių Dainų progimnazijoje vyko Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų 7-12 klasių mokinių II-III užsienio kalbų konferencija „Po 100 žingsnių aplink Lietuvą“, kurioje 39 dalyviai rusų, prancūzų, vokiečių kalbomis pristatė 25 pranešimus, skirtus įdomiausioms ir gražiausioms Lietuvos vietoms, šventėms ir tradicijoms. Savo pranešime rusų kalba „Sportas Lietuvoje per 100 metų“ mūsų progimnazijos 8c klasės mokiniai Orestas Apočkinas ir Arnas Kuicas pateikė įdomių faktų apie Lietuvos  sporto praeities įvykius ir dabartį,  iškilius sporto žmones.

Informaciją parengė rusų kalbos mokytoja Nijolė Teišerskienė

* * * * *

2018-11-12 rusų kalbos mokytojos Nijolė Teišerskienė  ir Gražina Korkevičienė išleido 6-7 klasių rusų kalbą besimokančių mokinių darbų stendą  „Mano šeima“. Iniciatyvos tikslas – paskatinti mokinius puoselėti šeimos vertybes, didinti suvokimą apie šeimą, kaip vieną svarbiausių vertybių  bei  lavinti moksleivių kūrybiškumą. Savo piešiniuose įvairiomis piešimo priemonėmis vaikai turėjo atskleisti savo požiūrį į šeimą, ją supančią aplinką, pavaizduoti save šeimoje taip, kaip jie tą mato, jaučia, išgyvena. Taip pat užrašyti rusų kalba šeimos narius, jų giminystės ryšį. Džiugu, kad piešiniuose pavaizduotos besišypsančios šeimos, daug šviesių piešinių, atspindinčių teigiamas vaikų emocijas. Tai rodo, kad piešinių autoriai auga saugioje bei rūpestingoje aplinkoje.
Vaikų piešiniai tarsi primena, kad šeima užima nepaprastai svarbią vietą kiekvieno žmogaus širdyje.

Rusų kalbos mokytojos Nijolė Teišerskienė  ir Gražina Korkevičienė

* * * * *

„Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta“ (J. Jablonskis)

2018-11-07 istorijos mokytoja  Nijolė Teišerskienė per mokyklos radijo tašką  skaitė pranešimą apie kalbos kultūrą. Mokytoja pasakojo apie įvairius lietuvių kalbos kultūros aspektus, pateikė netinkamų kalbos vartojimo pavyzdžių,  atskleidė žodžių reikšmes ir  jų savitumą. Pakvietė ypač atkreipti dėmesį į taisyklingą kalbos vartojimą, jos puoselėjimą, nes labai sena lietuvių kalba yra unikali, amžių patikrinta vertybė, tautos išlikimo ir savasties garantas, kurį visomis išgalėmis privalome branginti ir saugoti.

Informaciją parengė istorijos mokytoja Nijolė Teišerskienė

* * * * *

Viktorina „Gamtos paslaptys ir reiškiniai“

2018-10-25 mūsų mokykloje įvyko tradicinė Šiaulių miesto 5 klasių mokinių viktorina „Gamtos paslaptys ir reiškiniai“, kurios  metu varžėsi komandos iš Ragainės, „Juventos“, Dainų, Gegužių progimnazijų. Penktokai turėjo atsakyti į klausimus, kurie buvo suskirstyti pagal temas: „Gyvūnai animacijoje“, „Apie mūsų Žemę“, „Įdomybės apie gyvūnus“, „Gamtos reiškiniai“, „Augalų pasaulis”. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi  Ragainės ir Gegužių  progimnazijų  penktokams.
Viktoriną  organizavo biologijos mokytoja metodininkė Dalia Urbonavičienė, informacinių technologijų mokytoja metodininkė  Rasa Balčiūnienė.

* * * * *

Viktorina „Rudens taku“ Šiaulių miesto trečių klasių mokiniams


Spalio 24 dieną į Šiaulių  Gegužių progimnaziją susirinko trečiokai net iš vienuolikos Šiaulių miesto mokyklų. Sumanius ir draugiškus trečiokus  atlydėjo šaunios jų mokytojos. Mokiniai atvykę apžiūrėjo parodą „Daržovių susirinkimas“ ir dalyvavo  viktorinoje „Rudens taku“.
Renginį pradėjo Gegužių progimnazijos 4 e klasės mokinių ansamblis, vadovė A. Mockienė. Susirinkusius svečius pasveikino Gegužių progimnazijos direktorės  pavaduotoja ugdymui R. Janulienė.
Viktorina prasidėjo nuo  pasiskirstymo  į komandas.  Kad viskas būtų sąžininga ir teisinga, vaikai susiskirstė į penkias komandas (kopūstai, morkos, burokėliai, moliūgai, obuoliai). Susigrupavę ėmė atsakinėti į įvairiausius klausimus. Pradžioje apie daržoves, minė mįsles, spėjo orus. Vaikai galvojo, draugiškai tarėsi, užrašinėjo atsakymus į klausimus, kur reikėjo ir įrašyti atsakymus, ir išspręsti kryžiažodį, atsakyti į kitus nelengvus klausimus. Paskutinė viktorinos užduotis buvo ragaujant pasakyti kokia tai daržovė. Komandos surinko daug taškų, įrodė, kad  yra sumanūs ir išradingi vaikai. Trečiokai suvokė, kad būtina valgyti daug daržovių. Įdomu buvo paragauti batatą, topinambą.
Kai vaikai dalyvavo viktorinoje, mokytojos diskutavo apskrito stalo praktiniame seminare kvilingas „Ruduo“. Mokytojos N. Gabrielaitienė ir Ž. Sinušienė pasidalijo idėjomis ką galima pagaminti kvilingo metodu.
Mokytojos ir mokiniai išėjo ne tik geros nuotaikos, bet ir praturtinę savo žinių kraitį.
Viktoriną  organizavo progimnazijos pradinių klasių mokytojos  A.Marcinkienė ir A.Adomaitienė

* * * * *
Projektas ,,Sportuoju aš ir mano šeima“

 

Šių metų spalio mėnesio 12 d., saulėtą, Bobų vasara kvepiantį rudens rytą, į mokyklos stadioną sugužėjo Gegužių progimnazijos antrokėliai, jų mokytojos, mamytės ir tėveliai. O kaip gi kitaip! Juk spalis - sveikatingumo mėnuo! Sportas ne tik grūdina, stiprina mūsų organizmą, bet ir vienija, suburia šeimas bendrai veiklai. Mokyklos stadione startavo tradicinio projekto ,,Sportuoju aš ir mano šeima“, pirmasis etapas, estafetinis bėgimas. Visuotinė mankšta, kurią vedė kūno kultūros mokytoja G. Steponavičienė, lengvas prasibėgimas ir žinoma estafetinis bėgimas, įaudrino susirinkusiuosius. Narsiai, negailėdami jėgų, vaikai, jų tėveliai ir mokytojos varžėsi tarpusavyje, vieningai šeimos gynė klasės garbę. Malonu, kad visi dalyviai netradiciniame bėgime negailėjo savo energijos.

Renginį organizavo ir aprašė kūno kultūros mokytoja G.Steponavičienė, pradinių klasių mokytojos A.Labanauskienė, E.Montvilienė

* * * * *
Edukacinės veiklos "Saulėtekio" gimnazijoje 

 

2018-09-27 Gegužių progimnazijos 8abc klasių mokiniai lankėsi „Saulėtekio“ gimnazijoje. Mokiniai kartu su šios mokyklos fizikos, chemijos, biologijos mokytojomis atliko vandens fizikinių, biologinių ir cheminių savybių tyrimus. Šiose edukacinėse veiklose mokiniai  ugdėsi praktinius įgūdžius gyvenamajai aplinkai pažinti. Sėkmingai su socialiniais partneriais vykdomas aplinkosaugos projektas „Pažinkime savo miesto Talkšos ežerą“.

Gegužių progimnazijos biologijos mokytoja Dalia Urbonavičienė

* * * * *
Akcija ‚,Visa Lietuva šoka“

 

2018 m. rugsėjo 26 dieną Gegužių progimnazijoje praūžė Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuota smagi akcija ,,Visa Lietuva šoka“.
Vienas iš svarbiausių akcijos tikslų – įtraukti į šokio sūkurį kuo daugiau žmonių ir pasiekti, kad jis taptų ne tik matomu scenose, bet kiekvienam prieinamu, išbandytu, pamėgtu.
Šokdami kiekvienas patiriame tikrą džiaugsmą. Jis kyla iš to, kad tradicinį šokį ir nemokėdami nesunkiai galime sušokti – tam nereikia varginančių pamokų, pakanka pasižiūrėti į kitus. Tie, kas su šia tradicija yra susipažinęs geriau, turi galimybę vis kūrybiškiau, jautriau, išradingiau perteikti visas žingsnių, judesių, laikysenos subtilybes. Džiugu, kad tas smagumas, gėris ir pati laimė auga iš savų šaknų, kiekvienam suprantamos savos kultūros.
Dėkojame Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblio ,,Vieversėlis“ (vadovas A. Stankus) ir Šiaulių ,,Laiptų galerijos“ folkloro ansamblio ,,Salduvė“ muzikantams (vadovas D. Daknys) bei padėjusiems griežti muzikantams A. Vaičeliui ir A. Martinaičiui.

* * * * *
Kūryba 2017-2018 m. m.

 

Jau tapo tradicija, kad mokslo metų pradžią vainikuoja mokinių praėjusių metų gražiausi kūrybiniai darbai. M. K. Čiurlionio alėjoje parengtas stendas vėl kviečia visus pasidžiaugti 2017-2018 m. m. Gegužių progimnazijos mokinių eilėmis, rašiniais,  kuriuose atskleidžiama tai, kas glūdi širdyse:  troškimai, svajonės, mintys ir jausmai.

Stendą ir informaciją parengė lietuvių k. mokytoja R. Savickienė

* * * * *
Susitikimas su popiežiumi Pranciškumi

 

2018 m. rugsėjo 22-osios žvarbų rytą Gegužių progimnazijos 7-8 klasių mokiniai ir keli buvę 8-okai, dabar jau gimnazistai, su tikybos mokytoja Elvyra Ramoškiene, pradinių klasių mokytoja Rosita Kaliniene ir socialine pedagoge Indre Strelkauskiene išvyko į Vilnių dalyvauti susitikime su popiežiumi Pranciškumi. Belaukdami pontifiko atvykimo į Katedros aikštę klausėmės giesmių, liudijimų, meldėmės.
Atvykus popiežiui danguje nušvito saulė primindama šio susitikimo šūkį - "Kristus Jėzus - mūsų viltis". Džiaugiamės, kad galėjome pamatyti popiežių Pranciškų, išgirsti jo žodį, gauti palaiminimą.
Parvežame jo raginimą niekada nebijoti pasitikėti Jėzumi Kristumi, nes jis visada lydi tikinčiuosius.

* * * * *
Piligriminis žygis į Šiluvą

 

2018 m. rugsėjo 7-8-9 dienomis šeši Gegužių progimnazijos mokiniai su tikybos mokytoja Elvyra Ramoškiene ir socialine pedagoge Indre Strelkauskiene išsiruošė š XVI tarptautinį piligriminį žygį iš Kryžių kalno į Šiluvą. Pirmą kartą žygyje dalyvavome visas tris dienas ir savomis kojomis nuėjome 75 kilometrus. Po žygio mokiniai sakė, kad buvo smagu ir įdomu, truputėlį skaudėjo kojas, bet vis tiek buvo patenkinti.
Namo grįžome pavargę, bet laimingi ir pasiryžę kitais metais vėl keliauti kartu su piligrimais.

* * * * *
Pažintinis - tiriamasis žygis Talkšos ežero ekologiniu taku

 

2018-09-06 Gegužių progimnazijos 5b, 6a, 6d, 8c kl. ir grupei „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniams ir juos lydintiems mokytojams įvyko pažintinis - tiriamasis 5 km Ilgio žygis Talkšos ežero ekologiniu taku (stebėjome pakrančių augmeniją, gyvūniją, kraštovaizdžių įvairovę, fotografavome, atlikome užduotis). Surinktą informaciją apie ežero istoriją, rekonstrukciją, stebėtus augalus, gyvūnus, gyventojų veiklos poveikį aptarsime ir pristatysime savo mokyklų bendruomenėms.
Ši veika viena iš vykdomo aplinkosauginio projekto „Pažinkime savo miesto Talkšos ežerą“, kurį Gegužių progimnazija laimėjo Šiaulių miesto savivaldybės švietimo projektų rėmimo konkurse.

Projekto vadovė biologijos mokytoja metodininkė Dalia Urbonavičienė 

* * * * *