Renginiai 2017-2018 m. m.

* * * * *
Folkloro ansamblis „Gasužis“ 2018 Dainų šventėje „Vardan tos...“ folkloro dienoje „Didžių žmonių žemė“ liepos 3 dieną

 

Folkloro dienos šerdis – ŽMOGUS.
Tai - mūsų praeities herojai, paprasti kariai, sukilėliai, partizanai, tremtiniai, ne kartą atkovoję mūsų Lietuvą. Tai XIX a. tautinio sąjūdžio įkvėpėjai ir nepriklausomos valstybės kūrėjai. Tai - mokslo, kultūros šviesuoliai, knygos nešėjai, visi, prisidėję prie mūsų tautos ugdymo, jos kultūros vertybių užrašymo, gaivinimo, įprasminimo. Tai - paprasti žmonės, perdavę vienintelę tokią tautos išmintį, pasaulėjautą tėvai bei motinos, diegę pagarbos praeičiai, gamtai ir žemei, šeimai, žmonėms ir Tėvynei, atsakomybės dėl jos ateities jausmus.
Vincas Kudirka sakė: „Pajutau save didžiu, galingu, pasijutau lietuviu esąs“. Tokie žmonės - apie 6000 folkloro ansamblių dalyvių, meistrų, kitų tradicijų tęsėjų  ir susirinko Folkloro dienos renginyje.
Folkloro ansamblis „Gasužis“ pristatė savo programą „Visi paukšteliai gražiai čiulbėjo“ (pagal mūsų krašto ornitologą, gamtininką Vidmantą Lopetą).

Folkloro ansamblio „Gasužis“ vadovai Arūnas ir Rosita

* * * * *
„Visa mokykla šoka“

2018 m. sausio – gegužės mėn. Gegužių progimnazija dalyvavo Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuotame konkurse „Visa mokykla šoka“. Konkurso tikslas - puoselėti lietuviškus šokius, telkti ir vienyti mokyklos bendruomenę, stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą.

Organizavome šokių mokymus:

2018 m. sausio 31 d. tradicinių lietuvių šokių mokėme šokti progimnazijos penktų klasių mokinius, vasario 7 d. - šeštų ir aštuntų klasių mokinius, vasario 28 d. - septintų klasių mokinius, balandžio 6 d. - progimnazijos mokytojus, balandžio 28 d. - pradinių klasių mokinius.

2018 m. vasario 10 d. šokome Užgavėnėse prie Rėkyvos ežero.

2018 m. vasario 28 d. Gegužių progimnazijoje organizavome respublikinę vaikų ir jaunimo lietuvių tradicinių šokių vakaronę „Vieversio šokiai“.

Dalyviai:

 1. Šiaulių Gegužių progimnazijos bendruomenė.
 2. Pasvalio kultūros centro Valakėlių skyriaus folkloro ansamblis „Tikutis“, vadovai Albertas Bartašius, Lina Bartašienė.
 3. Šiaulių „Rasos“ progimnazijos folkloro klubas „Čiutulis“, vadovė Rima Šereivienė.
 4. Šiaulių r. Raudėnų mokyklos - daugiafunkcinio centro  folkloro ansamblis  ,,Gerviki”, vadovė Jovita Lubienė.
 5. Šilalės kultūros centro VŠĮ ,,Etnoklubas”, vadovė Irmina Kėblienė.
 6. Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis ,,Vieversėlis”, vadovas Arūnas Stankus.
 7. Šiaulių Gegužių progimnazijos folkloro ansamblis ,,Gasužis”, vadovai Rosita Kalinienė, Arūnas Stankus.

2018 m. balandžio 8 d. šokome Atvelykio šventėje  Šiaulių „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyboje.

2018 m. gegužės 10 d. Gegužių progimnazijoje organizavome respublikinę vaikų ir jaunimo lietuvių tradicinių šokių vakaronę „Gegutės šėlsmas“.

Dalyviai:

 1. Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos vaikų folkloro kolektyvas „Dūzginėlis“, vadovė Olga Jogminienė.
 2. Šiaulių r. Raudėnų mokyklos - daugiafunkcinio centro  folkloro ansamblis  ,,Gerviki” vadovė Jovita Lubienė.
 3. Biržų „Saulės“ gimnazijos folkloro ansamblis „Saulala“,  vadovė Nijolė Kaulinienė.
 4. Šilalės kultūros centro folkloro ansamblis „Gers Smuoks“, vadovė Ilona Raudonienė.
 5. Šiaulių Logopedinės mokyklos etnokultūros būrelio vaikai, vadovė Jūratė Sruogytė.
 6. Šiaulių r. Kurtuvėnų folkloro ansamblis „Kurtuove“, vadovė Edita Ramančionienė.
 7. Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis ,,Vieversėlis”, vadovas Arūnas Stankus.
 8. Šiaulių Gegužių progimnazijos folkloro ansamblis ,,Gasužis”, vadovai Rosita Kalinienė, Arūnas Stankus.

 Muzikantai:

 1. Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis ,,Vieversėlis”, vadovas Arūnas Stankus.
 2. Albertas Martinaitis.
 3. Alvydas Januševičius.
 4. Arūnas Vaičelis.
 5. Lina ir Albertas Bartašiai.

Folkloro ansamblio „Gasužis“ vadovai Arūnas Stankus, Rosita Kalinienė
Tautinių šokių kolektyvo „Upynikė“ vadovė Daiva Virakienė

* * * * * 
Užsienio kalbų popietė


Užsienio kalbų popietė „Mes mokomės užsienio kalbų“ tradiciškai vyksta gegužės mėnesį.   5-8 klasių mokiniai pasiruošia išraiškingam kūrinio skaitymui pasirinkta tema. Temos pačios įvairiausios, kūriniai taip pat. Sudėtingi ir ilgi kūrinių tekstai, išmokti mintinai, stebino susirinkusius į renginį mokinius ir mokytojus. Dalyvauja popietėje ir miesto raiškiojo skaitymo konkursų dalyviai, tuo praturtindami mus visus. Popietė vyko anglų, rusų, vokiečių ir prancūzų kalbomis. Išrinkome gražiausiai ir švelniausiai skambančią kalbą. Ja tapo prancūzų kalba.
Kiekvieno dalyvio pasirodymas buvo išskirtinis ir visiems patiko. Mokiniai apdovanoti skirtukais ir saldumynais už puikų pasirodymą.                                                                                                 

G.Korkevičienė ir J.Pocienė

2018-05-24

* * * * *
Išvyka „Vydūno keliais“

 

Gegužės 18 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijos 5-8 klasių mokiniai ir juos lydintys mokytojai, vykome į Bitėnus – filosofo, rašytojo, kultūros veikėjo Vydūno kraštą. Ši išvyka integravo profesinį informavimą, gamtos, istorijos, lietuvių raštijos dalykus.
Ekskursiją pradėjome nuo Rambyno kalno, kur mus pasitiko pasakorės gyslelę turinti gidė Giedrė.  Nuo kalno atsivėrė įspūdingi gamtos vaizdai: į Mažąją Lietuvą (Kaliningrado sritį), Lietuvos istorijai ir kultūrai svarbius Ragainės ir Tilžės miestus, Nemuno vingius, potvynio vandenimis užliejamas pievas, Nemuno deltą. Gidė labai įdomiai mums pasakojo apie Rambyno kalną, su juo susijusius padavimus, ant jo vykstančias šventes; paminėjo, kad išties ne Palangoje, bet būtent Rambyno kalno šlaite buvo parodytas ir pirmasis lietuviškas spektaklis. Kadangi Rambyno kalnas – skalvių (baltų) genties šventvietė, tai kalno viršūnėje visi, kad ir kur bebūtume,  prisiekėme mylėti ir gerbti savo šalį Lietuvą. Paslaptingas kalnas vieną po kitos dalino ir paslaptingas užduotis, pavyzdžiui, reikėjo leidžiantis nuo kalno susikaupti ir suskaičiuoti laiptelių pakopas, o tada, jei teisingai suskaičiuoji, turi teisę kopti į Rambyno kalno viršų kitais laipteliais ir prašyti baltiškųjų dievų malonių sau ar savo artimiesiems. Nuo kalno lengvai nusileidome (nors tiksliai suskaičiuoti laiptelius pavyko ne visiems), bet užkopti į viršų prireikė nemažai jėgų.
Po to mus gidė nuvedė į Rambyno regioninio parko Lankytojų centrą. Čia ekspozicija supažindina su Rambyno apylinkių istorija ir gamta, o puiki Vydūno fotografijų paroda atskleidė jo gyvenimo kelią: pamatėme ir pirmąją, ir paskutiniąją Vydūno nuotrauką. Nemažai sužinojome apie lietuvininkų kultūrą: jų vestuvinius papročius, aprangos ypatumus, tarpusavio santykius.
Apsilankėme ir Mažosios Lietuvos panteonu vadinamose Bitėnų kapinaitėse. Tai Martyno Jankaus, Viliaus Storostos – Vydūno, Valterio – Kristupo Banaičio, Jono Vanagaičio, Elenos Grigolaitytės – Kondratavičienės, Aleksandro Žvinakio amžinojo poilsio vieta.
Nuo kultūrinių dalykų toliau leidomės  minti gamtos paslaptis. Įdomu buvo apžiūrėti baltųjų gandrų koloniją, kuri įsikūrusi Bitėnuose – kaimo viduryje, pušyne (beje, šiaip jau baltieji gandrai spygliuočiuose lizdų nesuka). Pamatėme vienoje vietoje daug gandrų lizdų, kurių skaičius kinta nuo 23 iki 18. Sužinojome apie gandrų polinkius, jų keistybes, netgi šeimynines dramas...
Na ir pagaliau – plaukimas Nemuno upe, turistams pritaikytu laivu. Vaikų neišgąsdino nei prapliupusi liūtis, nei perkūnija su žaibais – buvo smagu. Susipažinome su laivo kapitono darbu, pamatėme, kiek daug atsakomybės tenka kapitonui, kad keleiviai savo kelionės tikslą pasiektų saugiai.
Apžiūrėjome ir įžymiąją „Raganų eglę“, turinčią 17 kamienų. Ši gražuolė 32,5 m aukščio!
Gaila, bet dėl trumpesnės darbo dienos penktadienį nebespėjome aplankyti planuotos Vilkyškių pieninės, kur turėjome pamatyti, kaip gaminami populiarūs pieno produktai. Bet „nuostoliams kompensuoti“ užsukome į firminę Vilkyškių pieninės parduotuvę, esančią Tauragėje, ir pigiai apsipirkome. Tikime, kad namiškiai parvežtomis lauktuvėmis nenusivylė!
Smagiai nusiteikę grįžome namo.

Informaciją parengė mokyt. R.Balčiūnienė, B.Petkuvienė

* * * * *
Respublikinis konkursas „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji Biblijos paveikslai“

Respublikiniame konkurse „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji Biblijos paveikslai“ Šiaulių Gegužių progimnazijos siųsta nuotrauka laimėjo nominaciją „Už režisūriškai išreikštą mintį". Konkursui nuotrauką kūrė mokytojos Raimonda Janulienė ir Elvyra Ramoškienė su 6a klasės mokinėmis Amelija Jurgaityte, Minte Launikonyte, Dovalde Radavičiūte ir Eirida Strankauskaite.
Džiaugiamės galėję dalyvauti konkurso apdovanojimų šventėje, kurios metu visiems dalyviams buvo padovanotas Keistuolių teatro spektaklis „Bambeklis Bajoras".

* * * * *
Saugaus eismo varžybos ,,Šviesoforas“


Gegužės 9 d. Gegužių progimnazijos komanda  dalyvavo zoninėse saugaus eismo ,,Šviesoforas“ varžybose. Jos vyko Pakruojo ,,Žemynos“  pagrindinėje mokykloje. Erika, Augustas, Marijus ir Jonas parodė puikias saugaus eismo žinias ir laimėjo II- ąją vietą. Komanda gavo pakvietimą dalyvauti respublikinėse saugaus eismo varžybose. Linkime vaikams sėkmės!

Komandos  vadovė  Virginija  Miltinienė

* * * * *
Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) mugė

2018 m. balandžio 27-ąją vykusioje jau tradicine tapusioje Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) mugėje dalyvavo 22 MMB iš visos Lietuvos – Viniaus, Kauno, Klaipėdos, Vilkaviškio r., Joniškio, Naujosios Akmenės, Šiaulių. Mūsų progimnaziją atstovavo „Jaunųjų ekonomistų dirbtuvėlės“.
Jau trečią kartą jaunieji verslininkai rinkosi „Tilžės“ prekybos ir laisvalaikio centre ir stebino savo išradingumu bei verslo idėjomis. Jaunimo verslo renginį kartu su Šiaulių miesto savivaldybe organizavo VšĮ Šiaulių verslo inkubatorius ir VšĮ Lietuvos Junior Achievement. Mokiniai ir jų mokytojai mugėje turėjo progą pasidalinti patirtimi, pabendrauti ir parduoti savo gaminius bei paslaugas. Anot banko „Swedbak“, vieno iš pagrindinių mugės rėmėjų, atstovės, Šiaulių miesto klientų aptarnavimo centro valdytojos Loretos Volbekienės, galima pasidžiaugti jaunų žmonių drąsa, sumanumu ir tokiais puikiais darbais. Šiaulių miesto meras A. Visockas ne tik pasveikino gražios šventės dalyvius, bet ir domėjosi mokinių verslu, daug bendravo su jaunaisiais verslininkais, linkėjo visiems būti drąsiems ir išnaudoti šią mokinių mokomosiose bendrovėse įgytą patirtį, kuomet jau reikės steigti savo verslą.

Informaciją parengė mokytoja Ieva Rafael

* * * * *
Respublikinė konferencija „Šimtmečio Lietuva“Balandžio 20 dieną Šiaulių universitete vyko respublikinė skirtingų gebėjimų mokinių konferencija „Šimtmečio Lietuva“. Ji gražiai papildė universiteto bibliotekoje tądien atidarytą kūrybinių darbų parodą „Skiriu Lietuvai“. Abiejų  renginių tikslas- ugdyti pagarbą ir pasididžiavimą savo tauta, valstybe, plėtoti mokinių gebėjimus sklandžiai reikšti savo mintis, kūrybiškai mąstyti, naudoti informacines technologijas, skatinti mokinius pasitikėti savo jėgomis, kelti jų savivertę.
Konferencijoje skaitytuose pranešimuose atsispindėjo Lietuvos istorijos, gamtos, architektūros, įžymių žmonių nuveiktų darbų temos. Greta mokinių iš Kauno, Panevėžio, Radviliškio, Tauragės, Šeduvos bei Šiaulių mokyklų savo pranešimą „Pakeliaukime po Lietuvą“ pristatė ir mūsų mokyklos 5c klasės mokiniai Konstantinas Ježak, Gustė Kastėnaitė bei Gotautas Spulginas. Kviesdami visus prisiminti gražiausius Lietuvos gamtos objektus, mokiniai ne tik papasakojo įdomių faktų apie juos, bet ir kvietė konkrečiais darbais puoselėti ir saugoti mus supančią gamtą.
Sveikiname ir didžiuojamės Konstantinu, Guste ir Gotautu, puikiai atstovavus  mūsų mokyklą!  

Mokytojos N.Jokšaitė, A.Vedeckienė

* * * * *

BALANDŽIO 15-ĄJĄ GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOJE PAMINĖTA PASAULINĖ KULTŪROS DIENA. SVEIKINAME...

Plačiau...

* * * * *
Vaikų Velykėlės

 

Balandžio 8 dieną Gegužių progimnazijos folkloro ansamblio ,,Gasužis” vaikai ir jų tėveliai dalyvavo „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyboje vykusioje Atvelykio šventėje, kitaip dar vadinamoje Vaikų Velykėlėmis.
Vaikai džiaugėsi linksmybėmis -  rideno numargintus kiaušinius. Nuo senų laikų tikima, kad margučiai, riedėdami per žemę, pažadina žalčius ir gyvates, o šie šliauždami savo pilveliais kutena ir prikelia įvairias žolytes.
Šventėje  vaikai ir dainavo, žaidė, šoko, trypė, bandydami pažadinti ilgai miegojusią žemę.
Laikydamiesi senųjų papročių, visi suposi sūpuoklėse. Tikima - kuo aukščiau išsisupsi, tuo linksmesnis būsi.
O seni žmonės sako, kad tuomet derlius bus geresnis: ir javai greičiau sužaliuos, ir linai ilgesni užaugs.

* * * * *

Prie slenksčio

 

„Sugaukime valandą, kai ji ateina, nesivykime jos, kai ji išeina“,- rašė anglų poetas V.Šekspyras. Kovo 23 dieną Gegužių progimnazijos aštuntokai ir jų auklėtojai suprato, kad iki vasaros atostogų, iki atsisveikinimo su progimnazija liko 100, o gal net mažiau dienų.
Norėjosi tą momentą papuošti švente, tarsi trumpam sustabdyti laiką. Todėl po įtemptos savaitės darbų visi rinkosi miesto kavinėje pasipuošę ir šventiškai nusiteikę. Vakaras prasidėjo viktorina apie Gegužių progimnaziją, kuriai užduotis parengė aštuntokės. Auklėtojas S.Staponkus joms padėjo ir šauniai vedė viktoriną. Nugalėjo draugystė, vakarą tęsė muzika ir šokiai. Taip pat vyko intensyvios stalo futbolo varžybos tarp mokytojų ir mokinių bei rankų lenkimo turnyrai.
Įpusėjus vakarui iššovė trys fontanai liepsnų ant pyragų, papuoštų skaičiumi 100. Taip ryškiai ir saldžiai suskaičiuota iki šimto ir pažymėta vakaro kulminacija. Šventės pabaigoje šoko visi 8a, b, c klasės mokiniai ir jų auklėtojai bendrame rate.Už langų į miestą nusileido šviesus ir šiltas pavasariškas vakaras kaip pažadas, kad dvyliktosios Gegužių progimnazijos laidos laukia puiki ateitis.

I.Turovaitė, N.Teišerskienė, S.Staponkus

* * * * * 
Fito dizaino pamokėlė „Velykinė fito dizaino kompozicija“

2018-03-28 į Šiaulių Gegužių progimnaziją atvyko iš Lieporių gimnazijos pavaduotoja R. Šteimantienė ir trys gimnazijos moksleivės pravesti mūsų mokyklos būrelių mokiniams fitodizaino pamokėlę „Velykinė fito dizaino kompozicija“. Išklausę pamokėlės aiškinimo, visi mokinukai ėmėsi darbo. Kaip mums sekėsi, pasižiūrėkite. 

Informaciją parengė mokytojos D.Kulikauskienė, I.Rafael

* * * * *
Jaunųjų gamtininkų centro mokytoja su savo augintiniais Gegužių progimnazijoje

 

2018-03-22 į Šiaulių Gegužių progimnaziją atvyko Jaunųjų gamtininkų centro, zoologų būrelio mokytoja Ilona Sakalauskienė kartu su savo padėjėjomis ir gyvūnėliais. Ji papasakojo kaip reikia globoti, prižiūrėti naminius gyvūnėlius, kaip teisingai pasirinkti namų augintinį. Susitikimo metu mokiniai ir mokytojai daug sužinojo apie gyvates, žalčius, driežus, japoniškas pelytes, jūrų kiaulytes, žiurkėnus, triušiukus, vėžliukus, tarakonus. Renginio dalyviai turėjo galimybę išimti iš narvelio, paliesti, paglostyti gyvūnėlius, kurie jaučia meilę, šilumą. Buvo surengtos tarakonų varžybos. Daug džiaugsmo buvo ir dideliems, ir mažiems.      

Informaciją parengė mokytojos D.Kulikauskienė, I.Rafael

* * * * *
Gamtosauginio ugdymo diena

Šiaulių Gegužių progimnazijoje 2018 m. kovo 20 d. organizuota „Gamtosauginio ugdymo diena“. Ši diena  buvo skirta 1-8 klasių mokinių ugdymo veiklai, kai pamokos vedamos kitaip. Šia iniciatyva buvo siekiama atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į mus supančią gamtą, kaip didžiulę ir neįkainojamą vertybę, gyvybės šaltinį.
Šios dienos tikslasugdyti atsakingą mokinių požiūrį į aplinkos išsaugojimą, formuoti įgūdžius padedančius mažinti atliekas bei aplinkos taršą. Suvokti švarią gamtą kaip amžinąją vertybę.
Mokykloje paminėjome Pasaulinę Žemės dieną. Mokiniai turėjo galimybę įtvirtinti turimas žinias apie aplinkos apsaugos problemas, pateikti jų sprendimo būdų. Mokyklos bendruomenė gilino žinias apie atliekas ir jų rūšiavimą. Išmoko švarią gamtą vertinti kaip vertybę, formuoti palankų aplinkai elgesį, bendruomeniškumo jausmą, įgijo praktinių gebėjimų.
Per kiekvieną pamoką mokiniai, padedami mokytojo, atliko nurodytas užduotis. Pirmą pamoką mokiniai žiūrėjo filmą „Namai“ ir jį aptarė.  Antrąją pamoką atliko užduotis  tema „Klimato kaita“.  Per trečiąją pamoką mokiniai susipažino su atliekų rūšiavimo būdais.  Ketvirtąją pamoką žiūrėjo ir aptarė filmą „Kada kasime savartynus?“. Per penktąją pamoką surašė geriausias mintis apie švarią gamtą, kaip vertybę. Šias mintis pateikė  Lietuvos žemėlapyje. Šeštą pamoką mokiniai atliko kūrybinę užduotį. Jos metu sudarė kryžiažodį „Žmogus ir gamta“.

Mokinių  mintys apie švarią gamtą, kaip vertybę:

„Linkiu, kad išliktų   valstybė ir joje gyventų kuo daugiau žmonių, kurie daro gerus darbus.“

„Kad visi žemės gyventojai tausotų tave.“

„Kad niekada niekas nešiukšlintų ar neterštų gamtos ir ją mylėtų.“

„Saugome ne tik gamtą, saugome save.“

„Duokime daiktams antrą gyvenimą. Skatinkime ir kitus rūšiuoti.“

„Gamtos grožiu galėsime džiaugtis tik jei ją saugosime.“

„Linkiu, kad žmonės dar labiau neužterštų žemės.“

„Gamta negyvena nei praeitimi, ji amžina dabartis.“

„Žmogaus elgesys gamtoje – jos sielos veidrodis.“

„Mūsų žemė turi nuostabias jūras. Miškai, laukai mums naudingi.“

„Gamta buvo sukurta švari. Tai turime ją ir tokią išsaugoti.“

„Gamta yra mūsų pradžia tai ją naikinant gali ateiti pabaiga.“

„Saugokime žemę nuo oro taršos.“

Informaciją parengė mokytojos Vidmantė Žegunienė ir Rasa Žemaičiūnienė

* * * * *
Pavasariškas ūgtelėjimas

 

Su grįžtančia šviesa, su paukščių balsais, su pirmaisiais žiedais, su Tarptautine poezijos diena žemėje vėl sveikinasi pavasaris, atgimimo ir augimo laikas. Galbūt ir todėl Šiaulių Gegužių progimnazijos kalbų (lietuvių, anglų, vokiečių, rusų, prancūzų) mokytojai sukvietė Šiaulių miesto mokinius ir mokytojus į konferenciją „Mokausi ir augu“. Sugužėjo net iš 9 mokyklų  40 pranešėjų, kurie, išklausę plenarinio posėdžio pranešimų, skirstėsi į tris darbo grupes: gimtosios kalbos, pirmosios užsienio kalbos ir antrosios užsienio kalbos.
Konferencijos dalyvius sveikino Gegužių progimnazijos choras „Strazdanėlės“, vadovaujamas mokytojos R.Janulienės. Gegužių progimnazijos direktorė S.Baranauskienė sveikindama pasidžiaugė, kad skirtingos kalbos kaip tikros draugės susibūrė bendram tikslui mokyti, šviesti, auklėti. Mokytoja N.Teišerskienė supažindino konferencijos dalyvius su kalbų mokymo formomis Gegužių progimnazijoje. Kalbų dėka ne tik mokomasi, bendraujama, bet ir skaitomos knygos. Apie skaitymo laimę nuoširdžiai ir išsamiai pasakojo Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus  vyresnioji  bibliotekininkė Gintana Sutkutė – Sorakienė. Kaip vieną iš trukdžių skaityti pranešėja įvardino informacines technologijas. Būtent apie vieną iš jų, t.y. socialinius tinklus, jų teigiamas ir neigiamas puses ir įtaką augančiam vaikui kalbėjo Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Edita Puzarienė. Skirtingi ir naudingi suaugusių pranešimai buvo gražus pavyzdys mokiniams, kurie ruošė pranešimus darbui grupėse.
Gimtosios kalbos sekcijoje buvo siekta išsiaiškinti, ką mokiniai skaito, kaip knygos jiems padeda augti, bręsti ar tiesiog linksmai leisti laisvalaikį. Daugiausiai mokiniai pasakojo apie linksmas, su gera pabaiga A.Lindgren knygas, tačiau buvo ir J.Erlicko poezijos gerbėjų, šiuolaikinių ir klasika tapusių knygų mylėtojų. Buvo akivaizdu, kad skaitantys mokiniai geba sklandžiai, įdomiai pasakoti, yra kūrybingi ir smalsūs.
Anglų kalbos darbo grupėje mokiniai pasidalino patirtimi, kaip jie mokosi anglų kalbos, kokią projektinę veiklą vykdo, kokias internetines svetaines bei žaidimus naudoja mokymuisi  ir kaip atlieka įdomias užduotis anglų kalbos pamokose. Pranešėjai džiugino savo anglų kalbos žiniomis, jautėsi labai drąsiai, išradingai pristatė savo pranešimus. Visus lydėjo gera nuotaika ir draugiška atmosfera.
Antrųjų užsienio kalbų sekcijoje mokiniai dalijosi savo „receptais“, kas jiems padeda geriau mokytis rusų, vokiečių, prancūzų kalbų. Vieni pasakojo, kaip treniruoja savo kalbos įgūdžius, naudodamiesi programa „Keitimasis atvirukais“, kiti ragino išeiti iš komforto zonos ir išdrįsti drąsiai dalyvauti pamokoje, o vėliau išmėginti save skaitant pranešimus konferencijose, dalyvaujant viktorinose ir kituose renginiuose ir nugalint baimę kalbėti. Viena pranešėja siūlė skaityti knygas, žiūrėti filmus, klausytis radijo užsienio kalba. Puikius kalbos pasiekimus mokinė pademonstravo deklamuodama eilėraščio ištrauką. Taigi aktyvios veiklos dėka užsienio kalba gali tapti artima.
Kaip parodė konferencijos apibendrinimas, mokiniai noriai mokosi kalbų, siekia kalbinius įgūdžius tobulinti, suvokia tiek gimtosios, tiek užsienio kalbų svarbą gyvenime ir kiekvieno žmogaus sėkmingoje savirealizacijoje. Konferencijos organizatoriai džiaugiasi, kad sudarė galimybę Šiaulių miesto mokiniams pavasariškai ūgtelti.

I.Turovaitė, N.Teišerskienė, D.Varpučinskienė

* * * * *

2018-03-22 progimnazijoje vyko bendruomenės vakaras „TĖVAI VAIKAMS“. Plačiau...

* * * * *

Popietė su „Aviva Lietuva“

Kovo 14 d. 7-8 kl. mokiniai, paskatinti matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos mokytojos Ievos Rafael, apsilankė bendrovėje „Aviva Lietuva“. Mokiniai buvo maloniai sutikti direktorės, kuri trumpai pristatė labai sėkmingai dirbantį Šiaulių skyrių, aprodė įstaigos patalpas. Jaukiame kabinete lankytojų laukė netradicinė pamoka-paskaita apie finansinį raštingumą bei finansų konsultanto profesiją.
Jau 300 metų gyvuojanti anglų kompanija AVIVA yra viena pelningiausių ir patikimiausių, ji rūpinasi ne tik žmonių ir jų turto draudimu, pensijų fondais, bet ir mecenavimu, mokinių švietimu ir kt. Anot finansų konsultantės A.Šiukšterienės, reikia būti ne tik apsiskaičiusiam, mokėti skaičiuoti, bet ir finansiškai raštingam. Svarbu ne tik uždirbti pinigų, bet ir mokėti su jais elgtis, planuoti savo išlaidas, suvokti, kas yra infliacija, palūkanos ir pan. Mokiniai kartu su konsultante mokėsi planuoti savo išlaidas, išsikelti tikslus, numatyti, kaip galima gauti pinigų tiems tikslams įgyvendinti. Paaiškėjo, kad taupyti būtina visada atidedant bent 10 procentų uždarbio, dienpinigių ir pan. Taupyti taip pat reikia pradėti kuo anksčiau, kad taupymo našta būtų mažesnė.
Konsultantė su malonumu papasakojo apie tai, koks yra jos darbas, pabrėžė jo privalumus. Tapti finansų konsultante gali aukštąjį išsilavinimą turintys asmenys, bet svarbiausia, kad jie mokėtų bendrauti su žmonėmis, norėtų jiems padėti, būtų sąžiningi, besidomintys finansais.
Bendrovė apdovanojo mokinius suvenyrais, vaišino saldainiais, gabiausiai mokinei atiteko žaidimas galvosūkis. Taip žaismingai, praktiškai naudingai ir įdomiai prabėgo laikas bendrovėje „Aviva Lietuva“.

Mokytoja I.Turovaitė

*  * * * *
Stendas, skirtas rašytojos Bitės Vilimaitės 75-iui paminėti

Progimnazijos M.K.Čiurlionio alėjoje kviečiame apžiūrėti naują pavasarišką stendą, skirtą rašytojos Bitės Vilimaitės 75-iui paminėti. Kūrėja buvo Nacionalinės premijos laureatė, jos kūriniai „Čiuožyklos muzika“, „Rojaus obuoliukai“ yra vaikų literatūros klasika, įtraukta į svarbiausių knygų 100-ą, sudarytą Lietuvos Nepriklausomybės 100-iui paminėti. B.Vilimaitės knyga „Čiuožyklos muzika“ 1992 m. buvo išrinkta geriausia metų knyga. Todėl stende galima rasti ir informacijos apie Metų knygos rinkimus 2017, kokios knygos pretenduoja tapti Metų knyga, skirta paaugliams.

R.Savickienė, I.Turovaitė, lietuvių k. mokytojos

* * * * *

100 vertybių, kurių linkime Lietuvos klestėjimui

 

Artėja 100 metų, kaip pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Etikos pamokose  5-8 klasių mokiniai diskutavo kokios norėtų Lietuvos, kurioje būtų miela gyventi, kad šeimos, giminės atstovams nereikėtų važiuoti laimės ieškoti svetur... Kiekviena klasė rinko vertybių dešimtuką, kurių labai norėtų, kad jos klestėtų Lietuvos žemėje. Paruošėme stendą su žaviomis vaikų svajonėmis - 100 vertybių, kurių linkime Lietuvai...

Kviečiame sustoti, paskaityti, pamąstyti...

Informaciją paruošė - Ilona Zazienė, etikos mokytoja

* * * * *

Šiaulių miesto ir rajono 5-8 klasių mokinių kompiuterinių piešinių konkurso „Žiema žiemužė“ ir informacinių technologijų kūrybinio konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ baigiamasis renginys

2018-01-16 Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto ir rajono 5-8 klasių mokinių kompiuterinių piešinių konkurso „Žiema žiemužė“ ir informacinių technologijų kūrybinio konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ baigiamasis renginys. Konkursus organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinių technologijų mokytojos I.Rafael, R.Balčiūnienė. Konkursams darbus pateikė  13 Šiaulių miesto ir rajono mokyklų: „Romuvos“, „Rasos“, Salduvės, Dainų, Ragainės, Gytarių, „Juventos“, Gegužių progimnazijų, Naisių, Bubių, Sofijos ir Vladimiro Zubovų Ginkūnų, Šilėnų mokyklų bei „Romuvos“ gimnazijos mokiniai. Mokyklos stende eksponuojami konkursų dalyvių darbai.

Sveikiname nugalėtojus!

Konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ laureatai:

Ragainės progimnazijos mokinys  Kajus Ziminskas, 5a kl.
„Juventos“ progimnazijos mokinė Danielė Malinauskaitė, 5b kl.
„Rasos“ progimnazijos mokinys Arnas Žymantas, 6 kl.
Salduvės progimnazijos mokinės Jorė Kulnytė, Kamilė Jūškevičiūtė, 6 kl.
Dainų progimnazijos  mokiniai Augustė Gočelkytė, Kęstutis Juodis, Mantas Stripinis, 8 kl.
Naisių mokyklos mokinės  Emilija Ernistaitė, Vakarė Plaščinskaitė, 8 kl. 

Konkurso „Žiema žiemužė“ laureatai:

Dainų progimnazijos mokinė Kristina Kaupaitė, 5a kl.
Gytarių progimnazijos  mokinė Eglė Grušaitė, 5c kl., 
Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos mokinės Beata Cinskaitė, Emilė Šimkutė, 5 kl.
Ragainės progimnazijos mokinys  Vilius Zinkevičius, 6 kl.
„Rasos“ progimnazijos mokinė Ieva Žuraitytė, 7 kl.
Šilėnų mokyklos mokinė Agnė Miceikaitė, 7 kl.
 „Romuvos“ progimnazijos mokinė Arina Kaktaviciutė, 8 kl.
Dainų mokyklos mokinė Ieva Pašiškevičiūtė 8 kl.
 „Romuvos“ gimnazijos mokinys Aleksandr Sivakov, 1 gim. kl. 

Konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ laureatai (Šiaulių Gegužių progimnazija):

Aurelija Makaraitė, 7b kl.
Liana Mamonaitė, 7c kl.
Emilija Žiupsnytė, 7c kl.
Beata Radavičiūtė, 7c kl.
Kamilija Varpučinskytė, 7c kl.
Ieva Kontrimaitė, 7a kl.
Simona Mickutė, 7b kl.
Gabrielė Ivanovaitė, 7c kl.
Ignė  Grigytė, 7c kl.
Austėja Tamošaitytė, 7c kl. 

Konkurso „Žiema žiemužė“ laureatai (Šiaulių Gegužių progimnazija):

Agnietė Balčiūnaitė, 5d kl.
Nikas Redko, 6a kl.
Mykolas Kazanavičius, 6b kl.
Leonas Šėferis, 7a kl.
Ignė Grigytė, 7c kl.
Toma Formanskytė, 7c kl.
Marija Bernotaitė, 7c kl.
Kostas Trukšinas, 8b kl.

Dėkojame mokytojams už mokinių paruošimą. Kviečiame  aktyviai dalyvauti ir kitais mokslo metais šiuose informacinių technologijų konkursuose.

Informaciją pateikė IT mokytojos I.Rafael ir R.Balčiūnienė

* * * * *

Susitikimas su broliais pranciškonais

Šiaulių Gegužių progimnazijos bendruomenė 2017 m. gruodžio 15-16 dienomis lankėsi pas brolius pranciškonus Klaipėdoje. Mokyklos mokytojai, mokiniai, tėvai dalyvavo rekolekcijose „Kaip pasitikti ateinantį Jėzų?“ Brolis Paulius, buvęs mūsų mokyklos mokinys, ne tik liudijo savo tikėjimą, bet ir pamokė įvairių giesmių. Brolis Astijus padėjo gilintis į Šventojo Rašto paslaptis. Savo šiltu žodžiu ir malda lydėjo brolis Benediktas. O italas brolis Karlo vaišino skania vakariene.

Po vienuolyne praleisto savaitgalio grįžome nurimę ir pakylėti.

E.Ramoškienė, tikybos mokytoja
2017-12-19

* * * * *
Dailiausiai rašančių miesto 5-7 kl. mokinių darbų ekspozicija

 

Lapkričio 29 d. popietę į Gegužių progimnaziją rinkosi miesto 5-7 kl. mokiniai pasivaržyti dėl dailiausiai rašančio mokinio vardo. Šiųmetis konkursas buvo skirtas Išminties vertybei. Mokiniai kuo dailiau stengėsi parašyti jiems pateiktus tekstus, skatinančius ne tik išmintingai mąstyti, bet ir išmintingai elgtis.
Išrinkus iš kiekvienos klasės - 5, 6, 7 – po tris mokinius, dailiausiai parašiusius organizatorių pateiktą tekstą, ir juos apdovanojus, Dailyraščio konkurso nugalėtojų darbai tęsė savo kelionę ir įsikūrė mūsų mokyklos Informaciniame centre. Parengta Dailyraščio konkurso „Išminties skrynią pravėrus“ nugalėtojų darbelių ekspozicija laukia mūsų mokinių, mokytojų, o galbūt ir tėvelių dėmesio. Tegu kiekvienas mūsų mokyklos mokinys pasigroži dailia bendraamžių rašysena, tegul lygiuojasi į dailiai rašančius draugus, tegu pastebi grožį šalia savęs...

Nuotraukas, tekstą ir ekspoziciją parengė B.Petkuvienė ir R.Savickienė

2017-12-08

* * * * * 

KONFERENCIJA „JAUNIEJI LITERATAI“ GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOJE

2017 m. lapkričio 30 d. Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko tradicinė, jau 9 kartą, respublikinė pradinių klasių mokinių konferencija „Jaunieji literatai“. Konferencijos tema buvo „Augu ir svajoju“. Konferencijoje dalyvavo 96 mokiniai iš 14 mokyklų (Šiaulių, Vilniaus ir Šiaulių apskrities mokyklų). Juos ruošė 36 mokytojai. Visus konferencijos dalyvius šokiais, eilėmis pasveikino mokyklos tautinių šokių kolektyvas „Juostinas“ (vad. Edita Montvilienė). Gausiai susirinkusiais svečiais pasidžiaugė ir kūrybinės sėkmės palinkėjo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Tamašauskienė. Savo kūrybą mokiniai pristatė 5 kūrybinėse svetainėse. Konferencija buvo labai naudinga, įdomi, nes leido vaikams parodyti savo kūrybą, suteikė norą toliau kurti ir tobulėti, praplėtė jų akiratį. Mokytojos savo patirtimi dalinosi  apvalaus stalo diskusijoje „Kūrybiškas mokinys – kūrybiškas mokytojas?“. Konferenciją organizavo pradinių klasių mokytojos A.Adomaitienė, L.Adamonienė, A.Didžgalvienė, V.Dulskienė, J.Ivaškienė E.Montvilienė, A.Vedeckienė. Konferencijos kuratorė – direktorės pavaduotoja ugdymui Rita Tamašauskienė.

Aprašymą pateikė pradinių klasių mokytoja V.Dulskienė ir spec. pedagogė A.Vedeckienė

* * * * *
Rrespublikinė mokinių konferencija – kūrybiškumo dirbtuvės „Išmanioji mokykla…Kokia ji?“

Lapkričio 23 d. Šiaulių „Sandoros“ progimnazijoje vyko respublikinė mokinių konferencija – kūrybiškumo dirbtuvės „Išmanioji mokykla…Kokia ji?“, skirtos skirtingų gebėjimų mokiniams. Mokiniai ne tik pristatė savo parengtus žodinius, stendinius pranešimus, bet ir buvo suskirstyti į penkias grupeles, kuriose turėjo atlikti įvairias kūrybines užduotis.  Stotelėje „Šviesos ir spalvų pasaulis“ vaikai sausuoju vėlimo būdu gamino darbelius , „ Muzikos ritmų“ stotelėje mokėsi muzikuoti,  „Šokio sūkuryje“ - miklino kojas mokydamiesi naujų šokių. Penktojoje stotelėje mokiniai dalyvavo savivertės didinimo užsiėmime „Aš esu ypatingas“, mokėsi sakyti komplimentus.  Įvairios veiklos, vykdomos konferencijos metu, padėjo čia susirinkusiems mokiniams nugalėti nepasitikėjimą savo jėgomis, labiau save pažinti, atskleisti kūrybines galias.
Tarp penkiasdešimties  iš įvairių respublikos mokyklų atvykusių mokinių savo pranešimus  pristatė ir mūsų mokyklos 3a  mokiniai:  Gabija Šinušaitė, Antanas Černauskas, Emilija Štaraitė, Viktorija Baranauskaitė. Žodinius pranešimus parengti bei juos pristatyti savo bendraamžiams iš kitų miesto ir šalies mokyklų  mokinėms padėjo mokytojos Aušra Adomaitienė ir Aistė Vedeckienė.
Refleksijai susirinkę konferencijos dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir saldžiais prizais. 

Informaciją parengė mokytojos A.Adomaitienė, A.Vedeckienė
2017-11-23

* * * * *
Susitikimas su rašytoja Ilona Ežerinyte

Lapkričio 24 dieną Gegužių progimnazijoje lankėsi rašytoja, literatūrinių premijų laureatė Ilona Ežerinytė. Ji pristatė pradinukams pasakų knygą „Šunojaus diena“, o vyresnėliams – romaną paaugliams „Sutikti eidą“. Mokiniai žinojo, kad abi autorės knygos dalyvauja LRT, Kultūros ministerijos, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos organizuojamuose Metų knygos rinkimuose, tačiau kad Ilona Ežerinytė – šiaulietė ir netgi šios mokyklos mokinė, vaikams buvo naujiena. Rašytoja pasakojo, kaip radosi kiekviena pasaka, paaiškino, kokią reikšmę vaiko raidai turi iliustracijų spalvos. Septintokus ir aštuntokus sudomino fantastikos elementų turinčios knygos „Sutikti eidą“ siužetas, sužinota, kas gi tie paslaptingieji eidai... Po susitikimo autorė vedė dvi kūrybinio rašymo pamokas: tiek pradinukai, tiek literatūra besidomintys penktokai ir šeštokai mokėsi rašyti japoniškus trieilius haiku. Rašytoja džiaugėsi šiltu priėmimu, dėmesingais klausytojais ir žadėjo dar ne kartą sugrįžti į savo mokyklą – galbūt su netrukus pasirodysiančia knyga paaugliams „Verksnių klubas“, o galbūt su naujomis kūrybinio rašymo idėjomis.

Pradinių klasių mokytoja Rosita Kalinienė  

* * * * *

Respublikinė bendrojo ugdymo mokyklų mokinių pažintinė-praktinė konferencija "Saugus, aktyvus ir sveikas" 

Gegužių progimnazijos 5c klasės mokinės Arvilė Šniolytė ir Ugnė Ilgavičiūtė dalyvavo respublikinėje bendrojo ugdymo mokyklų mokinių pažintinėje-praktinėje konferencijoje "Saugus, aktyvus ir sveikas" "Romuvos" progimnazijoje ir skaitė pranešimą "Aliejus, kaip pasirinkti?".

Gamtos ir biologijos mokytoja Dalia Urbonavičienė

* * * * *
V.Krėvės ir Maironio jubiliejai

Šį rudenį minime dviejų lietuvių literatūros klasikų jubiliejus: Vinco Krėvės-Mickevičiaus 135-ąsias, o Jono Mačiulio-Maironio 155-ąsias gimimo metines.
Vincas Krėvė-Mickevičius - Lietuvos prozininkas, dramaturgas, lietuvių literatūros klasikas, profesorius, politinis veikėjas, tautos savigarbos ir laisvės ugdytojas. Jonas Mačiulis-Maironis - didysis mūsų tautos poetas, kovotojas už lietuvybę, žymus visuomenės ir kultūros veikėjas, mokslinių darbų autorius.
Šioms sukaktims paminėti mokykloje išleistas stendas, kuriame galima pamatyti nuotraukomis iliustruotą informaciją apie rašytojų gyvenimą, rankraščių, nuotraukų kopijas. Stende pateikta informacija, kas  pasaulyje ir Lietuvoje pavadinta Maironio vardu, leidžia dar kartą įsitikinti, kad Maironis iškili ir žinoma asmenybė ne tik Lietuvoje.  Sužinosime, kad V. Krėvė – emigrantas, karo metais pasitraukęs į Vakarus, vėliau iki mirties gyvenęs ir dirbęs JAV, Filadelfijoje. Svarbi stendo dalis - žymių žmonių mintys,  kviečiančios nepamiršti šių dviejų iškilių asmenybių kūrybos.

Stendą parengė lietuvių k. mokytojos R.Savickienė ir L.Tamulevičienė.
2017-11-06

* * * * *
Gegužių progimnazijoje lopšelio/darželio „Gintarėlis“ auklėtiniai mokėsi gaminti lesyklėles iš buitinių atliekų

 

2017 spalio 26 d.  mūsų mokykloje vyko edukacinis užsiėmimas „Mokomės ir kuriame” l/d „Gintarėlis”auklėtiniams. Jo metu „Drugelių” grupės darželinukai pasigamino originalias lesyklėles iš buitinių atliekų. Mokytojai Dalia Urbonavičienė, Aušra Lučinskienė, Ilmaras Oss mokė vaikus ne tik pasidaryti lesyklą, bet ir būti atsakingiems gamtos mylėtojams.
Lesyklą įrengti dabar tinkamiausias metas. Ji yra tarsi ženklas, kad čia paukščiai visada ras sau maisto. Negalima jų nuvilti. Būkime atsakingi ir neabejingi. Paukščių globa žiemą - tai ne vien malonumas jaustis atliekant gerą darbą, bet ir puiki galimybė juos iš arčiau pažinti.

Informaciją pateikė biologijos ir gamtos mokytoja Dalia Urbonavičienė

* * * * *
Penktokų krikštynos „Muzika + literatūra + dailė = sumanus penktokas“

Prieš pat rudens atostogas, spalio 25 d., nuo ankstyvo ryto mokykloje šurmuliavo keistais apdarais apsirengę mokiniai: savo išvaizda jie priminė graikų deives ir dievus. Pasirodo,  per klasės valandėles šeštokai organizavo penktokų krikštynas.
Kadangi mūsų Gegužių progimnazijoje vykdomas kryptingas meninis ugdymas, tai ir būsimuosius „krikštukus“ buvo nutarta išbandyti menais. Todėl šeštokai į penktokėlių klases pasiuntė dailės, literatūros ir muzikos deives įvertinti meninį būsimųjų krikštavaikių pasirengimą.
Pirmoji savo užduotį penktokams pateikė muzikos dievybė: penktokų auklėtoja, o paskui ir visa klasė turėjo plojimais atkartoti muzikinį ritmą. Gavus teigiamą muzikinės patikros įvertinimą, imtasi literatūrinių įgūdžių stiprinimo. Suskirsčiusi į grupes penktokus, literatūros deivė skyrė jiems nelengvą užduotį: teko sukurti dviejų posmų eilėraštį apie savo auklėtoją. Literatūros gabumai buvo nepriekaištingi: sužinojome, kad penktokus po mokslo kelius ir takelius vedžioja pačios šauniausios, pačios kūrybingiausios, pačios linksmiausios... Žodžiu, „pačios pačiausios“ auklėtojos. Na, o dailės deivė pradėjo savo kalbą ne nuo pačių linksmiausių naujienų: pasirodo, jog apsirgo dieviškojo Olimpo fotografas, todėl nuotraukas  būsimam krikšto dokumentui reikėjo nusipiešti patiems penktokams. Reikėjo – tai ir nusipiešė! Tačiau vien praktiniu meno įgūdžių įvertinimu šeštokai neapsiribojo ir iš penktokų pareikalavo pristatyti juos mokančių mokytojų raštišką nuomonę. Buvo džiugu girdėti, kad, anot mokytojų,  mūsų progimnazijos penktokai yra nuoširdūs, stropūs, savarankiški, kūrybingi...  Kai neliko abejonių, jog penktokai tikrai yra verti garbingai įsilieti į 5-8 kl. mokinių bendruomenę, buvo perskaityta priesaika, kurios laikytis prisiekė „krikštukai“, ir jiems suteiktas graikų dievo, globosiančio jų klasę, vardas. Tuomet dailės deivė kiekvieno penktoko ir jų auklėtojos kaktą paženklino ypatinguoju savo teptuku. Penktokai tapo pilnateisiais 5-8 kl. mokinių bendruomenės nariais.
O jeigu jau penktokus globoti apsiėmė patys garbingiausi meno dievai, tai kaipgi apsieiti be dieviškųjų vaišių?! Penktokai buvo pavaišinti Olimpo delikatesais- ambrozija ir nektaru. Krikštynų šventė užbaigta dainos posmu, prasidedančiu iš tos pačios raidės kaip ir  penktokų klasės raidė: pavyzdžiui, 5b, vedama savo auklėtojos, užtraukė: „Buvo naktys...“
Žiūrėdami į šypsenas penktokų veiduose, šeštokai suprato, kad šventė pavyko. Juk išties, anot H. Melvilio, „Menas yra jausmo įkūnijimas“. Kurdami jaučiam, kad gyvename, kad esame, kad būsime...

Nuotraukos ir informacija B.Petkuvienės, R.Janulienė, A.Mockienės
2017-10-31

* * * * *
Tiberiados broliai Gegužių progimnazijoje

2017 m. spalio 24 d. Gegužių progimnazijoje lankėsi Tiberiados broliai. Per tikybos pamokas vienuoliai bendravo su mokiniais, giedojo giesmes, pasakojo apie maldą ir vienuolių gyvenimą. Mokiniams, kurie pasiryžo bent kelias minutes per dieną skirti maldai, vienuoliai įteikė savo rankų darbo kryželius.
Esame sužavėti brolių paprastumu, nuoširdumu ir ramybe. Pasak brolio Egidijaus, tik ant ramybės medžio užauga gražiausi vaisiai.

Informaciją pateikė Elvyra Ramoškienė ir Indrė Strelkauskienė

* * * * *
Neformalaus ugdymo būrelių pristatymas


2017-10-18 Šiaulių Gegužių progimnazijoje „Saulėtekio“ gimnazijos atstovai pristatė neformalaus ugdymo būrelius. 5-8 klasių mokinius kvietė lankyti teatro, meninės fotografijos ir robotikos būrelius.

* * * * *

Viktorinoje „Gamtos ir matematikos  paslapčių suvokimas protu ir širdimi“ varžėsi miesto progimnazijų penktokai

                          Apie žmogaus širdį galima spręsti iš to, kaip jis elgiasi su gyvūnais (I.Kantas)

Spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Šios dienos misija - pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.
Šiaulių Gegužių progimnazijos biologijos mokytoja D.Urbonavičienė, IT ir matematikos mokytoja R.Balčiūnienė pakvietė miesto mokyklų 5 klasių mokinius dalyvauti tradicinėje 9-oje viktorinoje „Gamtos ir matematikos  paslapčių suvokomas protu ir širdimi“.Viktorinos tikslas – ugdyti mokinių pagarbą, meilę, atjautą įvairioms gyvybės formoms.
Jos metu varžėsi komandos iš Ragainės, Gytarių, Dainų, Jovaro, „Juventos“, Gegužių progimnazijų.  Penktokai turėjo atsakyti į klausimus naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais. Klausimai buvo suskirstyti pagal temas: „Gamta ir gyvūnai“, „Gyvūnai animacijoje“, „Gyvūnai ir matematika“, „Tai įdomu..“, „Įvairūs klausimai“.  Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi Ragainės, „Juventos“, Dainų ir Gegužių progimnazijų penktokams. Mūsų mokyklos penktokai Tautvydas Kačinskas, Augustas Narkūnas, Beatričė Griciūnaitė užėmė III vietą.
Dalyviams dainavo ir grojo Šiaulių Gegužių progimnazijos 3e klasės mokinių ansamblis (mokytoja A.Mockienė), 8b klasės mokinys Domantas Kalinas.
Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejaustų alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios bei elgtis pagal prigimtinius poreikius. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

Informaciją paruošė  mokytojos D. Urbonavičienė ir R. Balčiūnienė

* * * * *
Europos kalbų diena

Šiandien rugsėjo 26-oji Europos kalbų diena. Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje.
Gegužių progimnazijoje taip pat buvo paminėta tarptautinė Europos kalbų diena. Ryte mokyklos bendruomenę pasitiko įvairių kalbų pasisveikinimo balandžiai. Užsienio kalbų pamokose buvo surengtos 5 ir 6 klasių mokinių viktorinos. Mokiniai turėjo puikią progą pagerinti savo užsienio kalbų bei geografines žinias. Sužinoti daug įdomių faktų apie įvairias Europos kalbas, susipažinti su kitomis kultūromis. Pertraukų metu mokiniai skaitė eilėraščius užsienio kalbomis.
Užsienio kalbų mokymasis populiarėja, nes įvairiose gyvenimo situacijose yra naudinga priemonė bendraujant su kitų tautų žmonėmis. Mes, užsienio kalbų mokytojai, džiaugiamės, jog mokiniai yra žingeidūs ir mėgsta mokytis užsienio kalbų.

Informaciją užrašė R.Kancerienė.
Fotografavo J.Pocienė, J.Mickutė - Penikienė

* * * * *
Luponių miškelyje spindėjo atminimo žvakutės

Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Didžiuosiuose miestuose ir kitose šalies vietovėse vyksta renginiai, skirti paminėti holokausto aukomis tapusius Lietuvos gyventojus. Jau tradicija tapo susirinkti į Luponių miškelį netoli Kužių (Šiaulių r.), kuriame masinių žudynių metu Antrajame pasauliniame kare nužudyta per aštuonis tūkstančius žydų.
Šį kartą paminėti Lietuvos žydų genocido dieną, be Šiaulių žydų bendruomenės narių, Šiaulių rajono ir miesto merų pavaduotojų Algio Mačiulio ir Justino Sartausko bei Kužių seniūnijos atstovų, atžygiavo visi Kužių gimnazijos gimnazistai ir mokytojai. Taip pat atvyko Šiaulių Gegužių progimnazijos skautų grupė ir mokytojai. Jie tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą, padėjo gėlių, uždegė žvakutes. Buvo skaitomos žuvusiųjų pavardės, prisiminti įstoriniai įvykiai.

Atmintis – gyva!…

Informaciją parengė mokyt. I.Rafael, nuotraukos mokyt. S.Staponkaus.

* * * * *

Piligriminis žygis Kryžių kalnas – Rėkyva (Šiluva) 2017-09-08

Jau XV-tą kartą Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis organizavo piligriminį žygį iš Kryžių kalno į Šiluvą. Gegužių progimnazijos 5-8 klasių mokiniai su socialine pedagoge Indre Strelkauskiene ir tikybos mokytoja Elvyra Ramoškiene dalyvavo žygyje vieną dieną, keliavo iš Kryžių kalno į Rėkyvą, pėsčiomis įveikdami 20 kilometrų. Šiais metais žygyje iš mūsų mokyklos dalyvavo 20, o iš viso - apie 400 piligrimų.
Pasiekę Rėkyvos ežerą, pavalgę kareiviškos košės ir atgavę jėgas didžiavomės savo atkaklumu bei ištverme ir buvome pasiryžę kitais metais vėl dalyvauti.

Informaciją pateikė Elvyra Ramoškienė ir Indrė Strelkauskienė

* * * * *

Širdinga mokinių kūryba

 

Rugsėjo pradžia. Nauji mokslo metai. Ką jie atneš? Tikimės gėrio, grožio, prasmingų darbų. O kol tai virs realybe, norisi prisiminti, kas puikiai pavyko praėjusiais mokslo metais. Lietuvių k. mokytojos džiaugiasi mokinių kūrybiškumu, paprastais ir nuoširdžiais žodžiais, išguldytais ant popieriaus lapo ir virtusiais gražiais, prasmingais rašiniais, eilėmis. M.K.Čiurlionio alėjoje parengtas stendas kviečia pasigrožėti originaliausiais 2016-2017 m. m. Gegužių progimnazijos mokinių kūrybiniais darbais.

Stendą ir informaciją parengė lietuvių k. mokytoja Renalda Savickienė