2014-2015m.m.renginiai

2014-2015 m. m.
 
Įvairių renginių akimirkos. Pasigrožėkime...
 
 
* * * * *

2015 m. birželio 5 d. Gegužių progimnazijoje vyko aštuntų klasių mokinių mokslo metų baigimo šventė.  Su Gegužių progimnazija atsisveikino virš 100 aštuntokų. Jiems buvo įteikti Pagrindinio ugdymo programos I-osios dalies ir Kryptingo meninio (dailės) ugdymo III-IV lygio pažymėjimai, padėkos, padėkų laiškai tėvams. Paskutinę pamoką aštuntų klasių mokiniams, jų tėvams (svečiams) vedė progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė. Sveikinimo ir padrąsinimo žodžius skyrė šventėje dalyvavusios Šiaulių Lieporių ir „Saulėtekio“ gimnazijų direktorės, pirmosios mokytojos, aštuntų klasių auklėtojai ir tėvai. Šventės metu 8 a klasės mokinė Emilija Ruškytė paskelbta Šiaulių Gegužių progimnazijos 2015 m. vardo premijos nugalėtoja. 8 d klasės mokinys Benas Tinteris išrinktas Šiaulių miesto Konkurso „Aš - lyderis 2015“ nugalėtoju.


Nuotraukos D. Kulikauskienės
* * * * *

* * * * *
2015 m. birželio 8-11 d. ir birželio 15-18 d. vyko vaikų vasaros dienos stovykla „Meno sodo obuoliukai“. Plačiau...
* * * * *

2015 m. birželio 2-4 dienomis vyko Lietuvos etnografinių regionų metams skirtos neformaliojo vaikų švietimo trumpalaikės programos „DŽAMS*o raktas“ dalyvių etnokultūrinė stovykla.
Stovykloje dalyvavo 60 mokinių iš Šiaulių  „Juventos“, Gegužių, „Rasos“,  Salduvės progimnazijų. Mūsų mokyklą atstovavo  folkloro ansamblio “Gasužis” vaikai.
Stovykla truko tris dienas, per kurias keliavome po Kurtuvėnų regioninį parką ir aplankėme Svilės šaltinius bei Girninkų kalną. Pažintinės ekskursijos po Kurtuvėnus metu sužinojome apie Kurtuvėnų dvaro istoriją. Taip pat 5 km žygiavome į Jautmalkės gamtos centrą, kur vaikai mokėsi kalvystės, piemenų žaidimų,  lipdė iš molio, gamino švilpukus, pynė iš virvelių. Vieną vakarą vaikai klausėsi Kurtuvėnų nakties garsų, stebėjo šikšnosparnius. Paskutinę dieną jodinėjome arkliais, važinėjomės bričkele, susipažinome su žirgynu.
Buvo smagu, jauku ir gera...

Mokytoja Rosita Kalinienė

2015-06-08
 
* * * * *
Prevencinė programa „Gyvai“

Šiaulių Gegužių progimnazija kartu su asociacija „Mentor Lietuva“ (plačiau: www.mentor.lt) 2015 vasario – gegužės mėn., įgyvendino prevencinę programą „Gyvai“. Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro akredituota programa „GYVAI“ – viena iš nedaugelio Lietuvoje įgyvendinamų prevencinių programų, kuriai buvo atliktas efektyvumo vertinimo tyrimas.
Programos „Gyvai“ pagrindinis tikslas – suteikti vaikams gyvenimo įgūdžių, reikalingų sveikai gyventi ir nepradėti vartoti tabako, alkoholio bei narkotikų. Ši programa sukurta ir sėkmingai įgyvendinta 2004-2006 m. Europos komisijos paremtame tarptautiniame projekte European Drug Abuse Prevention (EU-Dap). Kuriant “Gyvai” programą kartu dirbo mokslininkai ir prevencijos praktikos specialistai iš 7 ES šalių. Programa turi aiškią struktūrą, yra nuosekli, orientuota į ilgalaikį poveikį ir metodiškai gerai paruošta.
Mokykloje programą koordinavo ir vykdė socialinė pedagogė Jurgita Laidauskienė ir 7b klasės auklėtoja, tikybos mokytoja Elvyra Ramoškienė. Prevencinės programos „Gyvai“ pamokose dalyvavo 7b klasės 32 mokiniai. Užsiėmimų metu per klasių valandėles mokiniai mokėsi bendrauti, kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, apginti savo nuomonę, atpažinti bendraamžių poveikį, susipažino su alkoholio, tabako ir narkotikų keliama žala. Pasibaigus užsiėmimams 7b klasės mokiniams buvo įteikti dalyvavimo programoje pažymėjimai.

Informaciją ir nuotraukas paruošė socialinė pedagogė Jurgita Laidauskienė, 7b klasės auklėtoja Elvyra Ramoškienė

* * * * *
Pažintinė ekskursija į Jelgavą (Latvija)

2015-05-22 Šiaulių Gegužių progimnazijos 3-8 klasių mokiniai ir mokytojai lankėsi Latvijos Jelgavos mieste anksčiau vadintame Mintauja. Šį miestą 13 a. įkūrė Livonijos ordinas,  nuo 16 a. II pusės iki 18 a. pabaigos tai buvo  Kuršo kunigaikštystės sostinė.
Pirmiausia apsilankėme didžiausioje Baltijos šalių keramikos  įmonėje „Keramikalv“. Įmonėje gaminama produkcija atitinka Europos Sąjungos standartus.  Čia gaminama apie 2000  keramikos gaminių rūšių: buitinė, dekoratyvinė, techninė keramika. Vaikščiodami po gamyklą, pamatėme, kaip iš molio gabalo  ar skystos molio masės  gaminami gražūs  keramikiniai indai, vazos, žvakidės. 
Toliau keliavome į Švč. Trejybės bažnyčios bokšte įsikūrusį muziejų. Tai pats įspūdingiausias lankomas objektas Jelgavoje.  Iki 1944 m.  tai buvo  liuteronų  bažnyčia.  Per II Pasaulinį karą sugriauta, liko tik bokštas. 2010 m. po rekonstrukcijos   bokšte  įrengtas muziejus, kur susipažįstama su Bažnyčios, Jelgavos istorija, su Latvijos prezidentų biografija. Bokšto paskutiniame aukšte įrengta apžvalgos aikštelė iš kur apžvelgiama Jelgavos panorama. Mokiniai puikiai atsakinėjo į pateiktus klausimus ir buvo apdovanoti padėka. 
Apsilankėme ir Jelgavos profesinio rengimo centre. Buvome susipažindinti su čia siūlomomis mokymo programomis. Sužinojome, kad čia mokosi būsimi kirpėjai, virėjai, barmenai, duonos kepėjai, metalo apdirbėjai.
Pats įspūdingiausias objektas - Kuršo hercogo E.Birono žiemos rezidentinius rūmai. Dabar čia įsikūręs Žemės Ūkio universitetas.  Tai patys didžiausi Baltijos šalyse baroko stiliaus rūmai. Rūmuose yra muziejus.
Pasmaližavę karštu šokoladu su vaisiais – gi tai buvo  hercogų „Dievų valgis“ – išėjome pasivaikščioti po miestą. Pasivaikščiojome neparastu tiltu, upės pakrante. Neišdildomą įspūdį paliko smėlio figūrų parkas.
Grįžtant sustojome Joniškyje ir aplankėme Joniškio krepšinio muziejų.  Tai vienintelis toks muziejus Lietuvoje. Čia pamatėme žymiausius šalies krepšininkų laimėjimus, Arvydo Sabonio Šarūno Marčiulionio, Valdemaro Chomičiaus, Rimo Kurtinaičio, Roberto Javtoko sportinius marškinėlius, kitą atributiką, istorines nuotraukas, medalius, kitus apdovanojimus ir prizus.
Su puikia nuotaika grįžome į savo gimtuosius Šiaulius.
* * * * *
Sveikiname mažąsias rašytojas Laurą Kiminiūtę ir Mariją Bernotaitę!
 
 

Šiais mokslo metais  jau aštuntą kartą buvo organizuotas šalies mokinių kūrybinių darbų konkursas „Lietuvos vaikai kuria pasakas“, kurį organizavo viešoji įstaiga „Aitvaro pasaga“ ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.  Jame dalyvavo 1-5 klasių mokiniai iš 540  Lietuvos ir užsienio mokyklų. 69-ios atrinktos pasakos jau išleistos 8-ojoje kūrybos rinktinėje „Lietuvos vaikų pasakos“.
Iš mūsų mokyklos į konkursą buvo išsiųstos penkios vaikų sukurtos pasakos. Jas kūrė trečiokė Laura Kiminiūtė (mokytoja Rosita Kalinienė), ketvirtokės Akvilė Stankevičiūtė, Deimantė Brazaitė, Marija Bernotaitė (mokytoja Alina Marcinkienė), Ieva Kontrimaitė (mokytoja Aušra Adomaitienė).
Dvi pasakos pateko į 8-ąją „Lietuvos vaikų pasakos“ knygą.
Tad sveikiname 3c klasės mokinę Laurą Kiminiūtę ir 4c klasės mokinę Mariją Bernotaitę. Tikimės, kad tai mūsų mokinukių kūrybinio kelio pradžia. Lauksime naujų pasakų...

Mokytojos Alina Marcinkienė ir Rosita Kalinienė

2015-05-20
* * * * *
Tradicinė pavasario popietė „Mes mokomės užsienio kalbų“
 
 

Šiais mokslo metais progimnazijos mokiniai atlikdami kūrinį daug dėmesio skyrė saviraiškai. Rinkosi, padedami užsienio kalbų mokytojų, labiausiai patikusį kūrinį: eilėraštį, dainą, pasakojimą ir kt.. Anglų, rusų, vokiečių, prancūzų kalbomis buvo siekiama parodyti 4 ir 5 klasių mokiniams užsienio kalbų panašumus, taip pat ir išskirtinumą. Buvo renkama populiariausia, gražiausio tarimo kalba, naudingiausia, lengviausiai išmokstama. Ši informacija mokiniams  ypač naudinga renkantis 5 klasėje II-ąją užsienio kalbą.  Užsienio kalbų popietė kaskart vis kitokia. Netgi renginio data 2015-05-15 atrodė mokiniams įdomus skaičių derinys. Pasikeitę kūrybingumu ir žiniomis, popietės dalyviai išsiskirstė geros nuotaikos. Renginio organizatoriai padėkojo visiems dalyviams, kiekvienam įteikė skirtukus knygoms, pavaišino saldainiais, mokyklos istorijos centre nufotografavo prie gėlių puokštės ir atviruko – buvusių progimnazijos mokinių gražios prisiminimo dovanos mokyklos mokytojams.

Rusų kalbos mokytoja Gražina Korkevičienė ir anglų kalbos mokytoja Rita Kancerienė

* * * * *
Penktokų ir šeštokų  dovana mokyklai Vardadienio proga
 
  

Kai gamta pasipuošia baltų vyšnių žiedlapių vainiku, mūsų mokykla švenčia savo Vardadienį. O juk eidami į Gimtadienį, Krikštynas ar į Vardynas, šventės kaltininkui paprastai nešame dovanų.
O kokią geriausią dovaną mokyklai gali padovanoti mokinys? Kadangi į mokyklą mes einame tam, kad augtume, kad tobulėtume, kad ugdytume savo kūrybiškumą, tad, matyt, mokyklai labiausiai patiktų gauti paties mokinio kūrybingą ir nuoširdų darbą.
Ta proga Gegužių progimnazijos 5-6 kl. mokiniai dalyvavo padavimų konkurse „Kaip atsirado Gegužių progimnazija“ ir labai išradingai paaiškino, kodėl mūsų mokykla vadinasi Gegužių vardu, kodėl ji įsikūrusi S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje, kodėl mokykloje išskirtinis dėmesys skiriamas meniniam ugdymui... Mokiniai ne tik kūrė padavimus, bet ir iliustravo juos savo piešiniais.
Kviečiame visus mokyklos mokytojus, tėvelius ir mokinius perskaityti geriausius penktokų ir šeštokų padavimus trečiame aukšte esančiame stende ir pasidžiaugti, kiek daug kūrybingų ir gudrių mokinių turime.
Tačiau konkursas nebūtų konkursas, jei nebūtų išrinkti nugalėtojai.
Visi padavimų kūrėjai buvo apdovanoti padėkomis, o nugalėtojai  – diplomais gegužės 13 d. per mokyklos Vardadienį.
Tikimės, kad ir kitais metais mokiniai nepamirš savo Mokyklai parengti išskirtinės dovanos.

Padavimų konkurso „Kaip atsirado Gegužių progimnazija“ nugalėtojai:

I vieta –    Viktorija Montvydaitė, 5a kl.
                    Aleksandr Sivakov, 6d kl.

II vieta –   Ugnė Klimčiukaitė, 5b kl.
                  Leonilė Kutkevičiūtė, 5b kl.
                  Eimantas Vedeckis, 6b kl.
                  Urtė Vaičiurgytė, 6b kl.

III vieta –  Gustas Matuzevičius, 5a kl.
                  Justina Vėgelytė, 5c kl.

Informaciją ir nuotraukas parengė konkurso organizatorės D.Šimkuvienė ir B.Petkuvienė
2015-05-15

* * * * * 
Pasakorių konkursas „Gegutės šėlsmas“
 
 

Gegužės 13 dieną Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių regiono pasakorių konkursas „Gegutės šėlsmas“. Tai neformaliojo vaikų švietimo trumpalaikės programos „Džams'o raktas” renginys, skirtas Lietuvos etnografinių regionų metams. Konkurso tikslas – supažindinti mokinius su Lietuvos etnografinių regionų tarmėmis, puoselėti pagarbą gimtojo krašto kalbai, gamtai, senolių palikimui.
Į konkursą sugužėjo pradinių klasių mokiniai ir mokytojai iš Šiaulių rajono Naisių mokyklos, Bazilionų mokyklos - daugiafunkcio centro, Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos, Biržų rajono Pabiržės pagrindinės mokyklos, Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos, Naujosios Akmenės „Saulėtekio“  progimnazijos, Šiaulių logopedinės mokyklos, Jovaro progimnazijos, „Juventos“ progimnazijos, „Rasos“ progimnazijos“, Gegužių progimnazijos. Žemaičių tarme žodį tarė progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, o aukštaičių tarme kalbėjo progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Tamašauskienė. Dalyvius pasveikino Gegužių progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ (vadovė Rosita Kalinienė), 1d klasės mokinys Kasparas Brikys, 2b klasės mokinys Tautvydas Kačinskas, Šiaulių „Rasos“ progimnazijos folkloro klubo „Čiutulis“ šokėjai (vadovė Rima Šereivienė), "Juventos" progimnazijos skudutininkų ansamblis (vadovė Edita Šliauterienė).
Pasakoriai pasakojo žemaičių, aukštaičių, dzūkų tarmėmis ir bendrine kalba lietuvių liaudies pasakas, sakmes, padavimus. Dalyvius vertino Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Tamašauskienė, Šiaulių rajono Raudėnų mokyklos folkloro ansamblio „Gerviki“ vadovė Jovita Lubienė, Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos folkloro ansamblio „Vieversėlis“ vadovas Arūnas Stankus.  Laureatais tapo Šiaulių „Rasos“ progimnazijos mokinė Agnė Žilgužytė (mokytoja Rima Šereivienė), Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos mokinė Karina Buivydaitė (mokytoja Irena Čepinskaitė), Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos mokinys Džiugas Čiuta (mokytoja Rima Dimitrevičienė), Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokinys Herkus Masalskis (mokytoja Audronė Narbutienė), Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mokinys Aivaras Atstopas (mokytoja Angelė Kavaliauskienė) ir Šiaulių Gegužių progimnazijos mokinė Austėja Mekišaitė (mokytoja Laima Varnavičienė).

Renginį vedė 4c klasės mokiniai Marija Bernotaitė ir Deinas Leitonas.
Konkursą organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Tamašauskienė, pradinių klasių mokytojos Aušra Adomaitienė, Alina Marcinkienė, Nijolė Gabrielaitienė, Rosita Kalinienė. 

* * * * *
 

Gegužės 8 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijos Lėlių teatro vaikai kartu su mokytoja ir būrelio vadove Alina Marcinkiene ir muzikos mokytoja Raimonda Januliene vyko į Žagarę pasveikinti seno draugo Vyšniuko su gimtadieniu. Tai jau antrasis gimtadienis, į kurį Vyšniukas pakvietė  visos respublikos lėlių teatrus paviešėti, pasidalinti mintimis, susidraugauti, pasimokyti, pamokyti, pasirodyti ir pasižiūrėti į kitus.
Parodėme spektaklį „Bebenčiukas ir Kvailutė“. Tokį šešėlių muzikinį spektaklį mes vaidinome vieninteliai. Buvome pagirti už išraiškingumą, savitumą ir muzikinius intarpus. Likome labai patenkinti savo pasirodymu.
Po pasirodymų Vyšniukas mus pakvietė apžiūrėti Žagarės miestelį ir jo apylinkes. Pasivaikščiojome po parką, aplankėme restauruotus dvaro rūmus, klausėmės gidės pasakojimo. Aplankėme žirgyną, glostėme ir kalbinome žirgus. Stebėjome žirgo pasirodymą arenoje.
Dar vėliau dalyvavome edukaciniame užsiėmime Žagarės lėlių namuose, kur klausėmės pasakojimų ir patys turėjome galimybę pasigaminti lėlytes.
Laimingi, su gera nuotaika grįžome namo.
Kaip gaila, kad Žagarės Vyšniuko gimtadienis tik kartą metuose...

Lėlių teatro būrelio vadovė Alina Marcinkienė ir muzikos vadovė Raimonda Janulienė
2015-05-08

* * * * *
 
 

Gegužės 8 d. Gegužių progimnazijoje svečiavosi buvęs mokyklos mokinys, brolis kunigas Paulius Vaineikis OFM.
Ir kam, jei ne Dievui turime dėkoti už kiekvieną sutiktą žmogų, kuris atneša į mūsų gyvenimus šviesos, šilumos ir meilės?
Brolis Paulius, būdamas vaikas,  mokėsi, kūrė ir augo mūsų mokykloje. Dabar brolis Paulius yra kunigas, vienuolis ir puikiai piešia ikonas.
Svečiuodamasis, brolis Paulius susitiko su mokyklos mokiniais. Jis pasakojo, kaip mokėsi mūsų mokykloje, kokias išdaigas krėtė, kaip tapo vienuoliu, kodėl reikia sekmadieniais švęsti mišias, kam reikalinga komunija, atsakė į vaikų klausimus, mokė giedoti giesmes. Susitikimo pabaigoje brolis visus palaimino.
Mokykimės ir mes mylėti vieni kitus. Tuomet visada turėsime prasmę gyventi,  kurti, keistis ir stengtis ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų.

Mokytojos Elvyra ir Rosita
2015-05-08

* * * * *
8–ųjų klasių mokinių konkursas „Mano mėgstamiausia knyga“
 
 
 

Šiais technikos laikais  vis mažiau žmonių renkasi knygas. Statistika rodo, jog dauguma laisvalaikį leidžia prie televizoriaus ar kompiuterio, mieliau pasižiūri kino filmą, nei  perskaito knygą. Knygų skaitymui žmogus dažnai jau neberanda laiko, retas kuris paklaustas atsakytų, koks yra jo mėgstamiausias rašytojas ar kokia jo mėgstamiausia knyga. Bet yra vis dar  ir tokių, kurie skaito nemažai ir nepaleidžia knygos iš rankų.
Gegužių progimnazijos aštuntokai dalyvavo konkurse „Mano mėgstamiausia knyga“. Mokiniai turėjo originaliai pristatyti savo mėgstamiausią knygą. Vaikai trumpai aprašė knygos siužetą arba pateikė knygos anotaciją ir savo kūrybinius  darbus iliustravo. Aštuntokų  mėgstamiausios knygos gana įvairios: tai ir nuotykių, ir fantastinės, ir meilės, ir šeimos, ir istoriniai romanai, ir knygos, tapusios bestseleriais. Daugelis pripažįsta, kad geros knygos skaitymo niekada neatstos filmo žiūrėjimas, kad knygų skaitymas – poilsis, malonumas, kelionės į visiškai kitus pasaulius su įdomiais herojais. Knygoj kiekvienoj yra durelės, tik ne kiekvienam pavyksta jas atrasti.
Geriausi ir gražiausi aštuntokų kūrybiniai darbai eksponuojami mokyklos Čiurlionio alėjoje ir džiugina mūsų akis bei  širdis. Pasigrožėkime jais!

Konkursą organizavo, ekspoziciją parengė ir informaciją pateikė  lietuvių kalbos  mokytoja Laima Tamulevičienė.
2015-05-07

* * * * *
Šiaulių miesto  3 klasių mokinių viktorina  „Žaidžiame Europą“
 
 
 
2015-05-07 Šiaulių Gegužių progimnazijoje įvyko Šiaulių miesto 3 klasių mokinių viktorina „Žaidžiame Europą“. Viktorina skirta - Europos dienai – paminėti. Tai kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Viktorinoje dalyvavo „Saulės“ pradinės, „Sandoros“ progimnazijos ir Gegužių progimnazijos trečiokų komandos. Viktorinos tikslas – skatinti mokinius domėtis Europos Sąjungos šalimis, jų istorija, tradicijomis, papročiais. Mokiniai atliko įvairias užduotis susijusias su Europos Sąjungos šalimis, pristatinėjo pasirinktą šalį, sprendė kryžiažodį. Vaikai aktyviausiai dalyvavo BLIC turnyre, kuriame buvo pateikti įvairūs klausimai apie Europos Sąjungą. Viktorinoje geriausiai sekėsi „Saulės“ pradinės mokyklos trečiokams, antrą vietą užėmė „Sandoros“ progimnazijos, trečią vietą – Gegužių  progimnazijos trečiokai.

Viktoriną organizavo pradinių klasių mokytojos Rozita Jackienė, Indra Vinickienė

* * * * *
Šiaulių miesto 5-7 kl. mokinių Dailyraščio konkursas „Esi man viena”, skirtas Motinos dienai
 
 

Balandžio 29 d. į Gegužių progimnaziją rinkosi dailiausiai rašantys 5-7 klasių miesto mokiniai. Gegužių progimnazijos lietuvių k. mokytojos R.Savickienė ir B.Petkuvienė  sukvietė juos į dailyraščio konkursą ,,Esi man viena”, skirtą Motinos dienai paminėti. Norėta paskatinti mokinius didesnį dėmesį skirti rašto kultūrai, pratinti kurti gražią, aiškią, individualią rašyseną. Juk rašymas ranka lavina mūsų smegenų veiklą, padeda išlaikyti savo individualumą, t.y. būti kiek kitokiems nei aplinkiniai. Juk kiekvieno raštas yra išskirtinis. Mokymasis rašyti dailiai ugdo ir asmenybės bruožus: valią, kantrybę, kruopštumą, tvarkingumą...
Susirinko dalyviai iš Vinco Kudirkos, Salduvės, Jovaro, Ragainės, Zoknių, ,,Juventos”, ,,Romuvos”, Dainų, Gegužių progimnazijų. Konkursą pradėjo 8a kl. mokinės Izabelės Perminaitės atliekama daina ,,Gražesnis pasaulis” (žodžiai ir muzika G.Juknaitės).
Dalyviai turėjo kuo dailiau nurašyti po vieną lietuvių poeto eilėraštį, skirtą brangiausiam žmogui – Mamai. Rašydami mokiniai buvo raginami pasigrožėti poetiniu žodžiu,  pamąstyti  apie savo mamas. Komisija įvertino darbus pagal rašto aiškumą, tolygumą, darbo estetiką ir išrinko laureatus.

5 kl. mokinių grupė:

I vieta – Karmela Elsonaitė, 5a kl., ,,Romuvos'' progimnazija, mokyt. Ingrida Samulionienė

II vieta – Meda  Pakėnaitė , 5b kl., ,,Juventos'' progimnazija, mokyt. Renata Debesytė

III vieta – Karolina Mateikaitė, 5 kl., Dainų progimnazija, mokyt. Inga Valeikienė

6 kl. mokinių grupė:

I vieta – Evelina Vitkevičiūtė, 6a kl., ,,Juventos'' progimnazija, mokyt. Lina Tomanaitė

II vieta – Karolina Jonuškaitė, 6d kl., Jovaro progimnazija, mokyt. Asta Buškuvienė

III vieta – Deina Ramanauskaitė, 6b kl., Gegužių progimnazija, mokyt. Daiva Šimkuvienė

7 kl. mokinių grupė:

I vieta – Daivaras Stasiulis, 7a kl., Vinco Kudirkos progimnazija, mokyt. Rita Samoškienė

II vieta – Samanta Vigelytė, 7b kl., Gegužių progimnazija, mokyt. Inga Turovaitė

III vieta – Eglė Bagdonaitė, 7c kl., Jovaro progimnazija, mokyt. Inga Balčytienė
 
Informaciją ir nuotraukas parengė lietuvių k. mokytojos R.Savickienė ir  B.Petkuvienė
2015-05-04
* * * * *
BALTASPARNIAI Gegužių progimnazijoje
 

 

2015 m. kovo – balandžio mėn. Šiaulių Gegužių progimnazijoje antrąkart organizuotas konkursas „BALTASPARNIAI“, skatinantis miesto 5-8 klasių mokinius kurti ir dalintis savo kūryba, taip pat pagerbti savo kūriniais lietuvių literatūros klasikus. Kadangi šiemet sukanka 85-eri metai poetui Just. Marcinkevičiui, sulaukta kūrybos, skirtos pagrindinėms šio autoriaus temoms – kalbai, tėvynei, gerumui ir pan. Konkurse dalyvavo mokiniai iš „Juventos“, Dainų, Zoknių, Gegužių progimnazijų, atsiuntę poezijos ar prozos darbus.
2015 m. balandžio 30 d. Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko konkurso „BALTASPARNIAI“ apdovanojimų šventė, į kurią buvo sukviesti visi jaunieji kūrėjai, jų mokytojai.
Susirinkusiuosius pirmiausia pasveikino mokyklos folkloro ansamblis (mokytoja Rosita Kalinienė) su daina apie strazdą. Jaukų sveikinimo žodį tarė progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Zalogienė.  Poetė Ramutė Saulienė pasidžiaugė kuriančiais mokiniais ir trumpai, bet šiltai atsigręžė į kiekvieno jaunojo kūrėjo literatūrinį kalbėjimą. „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių k. mokytoja Roma Glinskienė, pasveikinusi šventės dalyvius, pakvietė pasiklausyti buvusios Gegužių progimnazijos mokinės, dabar jau „Saulėtekio“ gimnazistės Teodoros Plepytės poetinio žodžio. Naujausius savo poezijos tekstus skaitė ir mūsų mokyklą baigusi mokinė, knygos „Drugiai už kasdienybės“ autorė Enrika Dausynaitė. Šventėje buvo išgirsta ir pačių laureatų skaitomos kūrybos, išklausyti Gegužių progimnazijos septintokių (mokytoja A. Mockienė) atliekami muzikiniai kūriniai pagal poeto Just. Marcinkevičiaus tekstus.
Kaip nuoširdus ačiū visiems konkurso dalyviams ir juos konsultavusiems mokytojams buvo išdalinti diplomai, padėkos, simbolinės dovanos. Konkurso komisija: poetė Ramutė Saulienė, Gegužių progimnazijos direktorė, lietuvių k. mokytoja Silvija Baranauskienė, „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių k. mokytoja Roma Glinskienė ir Lieporių gimnazijos gimnazistė, kasmetinių „Rudens godų“ laureatė Enrika Dausynaitė, įvertinusi mokinių kūrybos originalumą, stilių, kalbos vartojimą, temos atskleidimą, iš atsiųstų darbų išrinko  4 geriausius. Jų autoriai buvo paskelbti „BALTASPARNIŲ jubiliatų“ laureatais. Jais tapo „Juventos“ progimnazijos 8 klasės mokinė Milda Jurgaitytė (mokytoja Renata Debesytė),  Dainų progimnazijos 5 klasės mokinė Karolina Mateikaitė(mokytoja Inga Valeikienė) ir Gegužių progimnazijos moksleivės Emilija Paskočinaitė (mokytoja Daiva Šimkuvienė) ir Karolina Šablinskaitė (mokytoja Birutė Petkuvienė).
Iš šventės skirstytasi su tikėjimu, jog ir kitąmet, pavasarį, jaunieji kūrėjai „suskris“  į kūrybinio žodžio šventę Gegužių progimnazijoje.

Informaciją paruošė Šiaulių Gegužių progimnazijos lietuvių k. mokytojos Inga Turovaitė ir Daiva Šimkuvienė
 
* * * * *
Miesto dailyraščio konkursas 
 
 
 

Balandžio 27 dienos popietę Šiaulių m. J.Janonio gimnazijoje įvyko 8-12 klasių mokinių miesto Dailyraščio konkursas. Gegužių progimnazijai renginyje atstovavo dvi 8a kl. mokinės – Justė Ganusauskaitė ir Gretė Valentinaitė.
Gauti konkurso rezultatai nudžiugino, nes Gretė tarp miesto aštuntokų laimėjo III vietą. Džiugina, kad ir technologijų „aukso amžiuje“ ranka rašytas tekstas nepraranda savo aktualumo, o daili rašysena išlieka vertybė.
Džiaugiuosi Gretės laimėjimu bei tikiuosi, kad ir ateityje ji didžiuosis dailiu savo raštu ir informacinių technologijų pasaulyje išsaugos poreikį dailiai rašyti ranka.

Informaciją ir nuotrauką parengė lietuvių k. mokytoja B.Petkuvienė
2015-04-30

* * * * *
Penkios įdomiausios mano gyvenimo akimirkos
 
 

Balandžio 16 dieną Šiaulių  Didždvario  gimnazijoje buvo paskelbti miesto konkurso PENKIOS ĮDOMIAUSIOS MANO GYVENIMO AKIMIRKOS“ nominantai.Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų progimnazijos aštuntokė Gustė Valantinavičiūtė.
Mokinė yra nenuilstanti knygų  skaitytoja, tad nenuostabu, kad konkursui pasirinko pristatyti 5 literatūros kūrinius, labiausiai privertusius ją susimąstyti. 8a kl. mokinė dienoraščio forma analizuoja knygų vertę nuolat beskubančio šiuolaikinio žmogaus gyvenime. Gustė įsitikinusi, kad knygos „moko matyti  ne tik akimis, bet ir širdimi, jos  padeda  suprasti, kad kelionės į save pačios prasmingiausios. Knygos dovanoja suvokimą, kad kiekviena iš jų yra verta būti pavadinta įdomiausia  gyvenimo akimirka...“
Šiaulių m. konkurse „Penkios įdomiausios mano gyvenimo akimirkos“ Gustė Valantinavičiūtė pelnė nominaciją „Už gebėjimą matyti ne tik akimis“.
Džiugu, kad paaugliai laisvalaikį leidžia su knyga rankose, kad didžiuojasi, jog skaito, kad tobulėja ir auga dvasiškai. 

Informaciją ir nuotrauką parengė lietuvių k. mokytoja B. Petkuvienė
2015-04-25

* * * * *
Balandžio 23-oji – Šv. Jurgis, Jurginės (Jorė, Jūrė), Ganiklio diena
 
 

Jurginės – tai pavasario žalumos, žemdirbių ir arkliaganių šventė. Seniau ją dar vadindavo žemdirbių Naujaisiais metais. Nuo seno šią dieną buvo švenčiama gyvulių globėjo Ganiklio ir žalumos dievo Jorio garbinimo šventė.
Į Lietuvą atėjus krikščionybei, šios šventės sutapatintos su Jurginėmis, šv. Jurgio vardo diena. Šv. Jurgis lietuvių mene vaizduojamas kaip karys su ietimi ant žirgo, po kurio kanopomis raitosi blogio slibinas. Tai krikščionybės nešėjas, gynėjas, gyvulėlių globėjas.
Anot senolių, Jorė, arba Joris, – pavasario Perkūnas. Jis vaizduojamas kaip raitelis, valdantis žemės raktus, prikeliantis augaliją. Jorė po žiemos šalčių atrakina žemę, pasiunčia į ją lietų.
Per Jurgines žmonės pirmą kartą išgena gyvulius į lauką. Gindami juos iš tvarto, tarpduryje padeda du kiaušinius. Tikėta, kad per juos pervaryti gyvuliai būsią riebūs, sveiki. Pirmąkart gindami į ganyklą, juos nuplakdavo kadagių verba. Tikėta, kad tada gyvuliai būsią gražūs, visi pareisią namo, jokia bloga akis jų nenužiūrėsianti. Išvarydami iš kiemo bandą dar pasmilkydavo verba, kad nesirgtų, o karvės duotų daugiau pieno.
Mūsų progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis” ir 2b klasės mokiniai Jurgines tradiciškai važiavo švęsti į Raudėnus, kur dalyvavo netradicinio mokymo seminare „Kūrybiškas ugdymas ir mokymas(is) netradicinėse erdvėse.  XV-oji Jurginių šventė Raudėnuose, skirta etnografinių regionų metams“. Mokiniai  dalyvavo įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, kūrybinėse dirbtuvėse, mokėsi šokti. Folkloro ansamblis „Gasužis” pristatė koncertinę Jurginių programą.
Pasibaigus renginiams mokykloje, visi dalyviai keliavo į Jovitos ir Vidmanto Lubių sodybą, kurioje vyko Jurginių apeigos ir Jurginėjimas. Čia visi vaišinosi ant laužo kepta kiaušiniene, žaidė senovinius žaidimus, bendravo, sužinojo, kokios yra Jurginių šventės tradicijos ir papročiai.

Mokytojos Rosita ir Nijolė
2015-04-24

* * * * *
2015-04-22 „BEKO – LKL krepšinio diena mokykloje“. Akimirkos...
* * * * *

2015-04-16. NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančių Italijos ir Lenkijos karių viešnagė progimnazijoje. Plačiau...

* * * * *

Tarptautinė Kultūros diena GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOJE

2015 m. balandžio 15 d. Gegužių progimnazijos bendruomenė pasitiko pakiliai minėdama Kultūros dieną, juk šią dieną mini visos Taikos vardo mokyklos Lietuvoje ir pasaulyje.
8.00 val., nuskambėjus progimnazijos himnui per mokyklos garso sistemą mokinių aktyvo narė, 8a klasės mokinė Milvydė Marija Tamutytė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Tamašauskienė skaitė pranešimą apie Kultūros dienos reikšmę, kilmę, tradicijas. Pasidžiaugė, kad Gegužių progimnazija yra Taikos ir Kultūros vardo, Humanistinė mokykla.
Lydimi progimnazijos mokinių, mokytojų direktoriaus pavaduotojos ugdymui Reda Zalogienė ir Lina Lušienė iškilmingai atidengė progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ esančius Taikos vėliavos ir Humanistinės mokyklos stendus. Skambant jaunučių choro „Stazdanėlės“ (vad. R. Janulienė) dainai „Alelluja Meilei“ skautai iškėlė Taikos vėliavą. Klasių auklėtojai su mokiniais diskutavo tema „Kaip suprasti žodžius: „Kultūra yra grožis“.
Kultūros dienai buvo rašomi rašiniai, kurie dalyvavo konkurse Vilniuje ir šiandien 8d klasės mokinei Irmai Sidabraitei kartu su lietuvių kalbos mokytoja Birute Petkuviene buvo įteikti apdovanojimai už rašinį tema „Kaip suprasti žodžius: „Kultūra yra grožis?“. Už šia tema parašytą rašinį, Mokyklos Kultūros ambasadoriaus diplomas įteiktas ir 8a klasės mokinei Karolinai Šablinskaitei.
Sveikiname visus su Kultūros diena - puoselėkime kultūrą, skleiskime kitiems ir visada nešiokimės širdyje. Nikolajus Rerichas savo dienoraščiuose rašė: Kai teigiame: Meilė, Grožis, Veiksmas, mes žinome, kad ištariame tarptautinės kalbos formulę. Toji formulė, nūnai priklausanti muziejui ir scenai, turi įeiti į kasdienį gyvenimą. Grožio ženklas atidarys visus „šventuosius vartus“. Nešdami grožį, patys einame džiaugsmingai. Nugalime grožiu. Grožis – mūsų malda. Jungiamės grožiu. Ir, nujausdami tiesos kelią, su šypsena pasitinkame ateitį“.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
R. Tamašauskienė


* * * * *

2015 m. kovo 20 d. Gegužių žiede jau trečią kartą įvyko bendro Gegužių progimnazijos ir UAB „Busturas“ projekto „Paroda ant ratų“ atidarymas. Mokinių ir mokytojų grupės miesto maršrutiniuose autobusuose iškabino virš 200 piešinių, skirtų kovo 20, Pasaulinei Žemės dienai. Dalis piešinių buvo publikuojami ir UAB „Busturas“ facebook paskyroje. Lankytojai rinko labiausiai patikusį piešinį. Daugiausiai balsų surinko progimnazijos 2d klasės mokinės Kamilės Kulikauskaitės (mokytoja Jūratė Markūnienė) darbas – 152 balsus. Mokinė paskatinta bendrovės atminimo dovanėle.


Plačiau: www.15min.lt,    www.etaplius.lt

2015 m. kovo 20 d., 11 val., Gegužių žiede įvyko bendro Gegužių progimnazijos ir UAB „Busturas“ projekto „Paroda ant ratų“ atidarymas. Projektas „Paroda ant ratų“ organizuojamas trečius metus: 2013 m. skirtas Šeimos, 2014 m. – Kultūros, šiemet - Žemės pasaulinėms dienoms paminėti.
Plačiau renginio akimirkos....
R.Zalogienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
2015-03-20
* * * * *

Velykėlės
 
 
 

Šventinį Velykų laikotarpį užbaigia Atvelykio šventė. Šią dieną labiausiai linksmybėmis džiaugiasi vaikai -  daužia numargintus kiaušinius, juos ridena, supasi sūpynėse, todėl  Atvelykio sekmadienis yra vadinamas Vaikų Velykomis arba Velykėlėmis.
Balandžio 12 dieną Šiaulių „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyboje vyko šventinio Velykų laikotarpio užbaigimas – Velykėlės, kur dalyvavo folkloro ansamblio „Gasužis“ vaikai ir jų tėveliai.
Šventėje vaikai dainavo, šoko, žaidė, rideno margučius, varžėsi tarpusavyje, bandydami pažadinti ilgai miegojusią žemę. Nuo senų laikų tikima, kad numarginti kiaušiniai, riedėdami per žemę, pažadina žalčius ir gyvates, o šie, šliauždami, savo pilveliais kutena ir prikelia įvairias žolytes.
Laikantis senųjų papročių, vaikai galėjo suptis sūpynėse. Tikima, kad kuo aukščiau išsisupsi, tuo linksmesnis būsi. Seni žmonės sakydavo, kad tuomet derlius bus geresnis - ir javai greičiau sužaliuos, ir linai ilgesni užaugs.
Šventėje pasirodė ir Velykė, kitaip dar Velykų bobute vadinama. Mažai kas ją matė, mažai kas žino, kaip ji atrodo. Kai kas girdėjo, kad ji panaši į didelį paukštį ir pati deda kiaušinius, kiti mano, kad ji panaši į raganą, ir todėl vaikams nesirodo, kad neišgąsdintų. Velykų bobutė apdovanoja tuos, kurie buvo labai geri iki Velykų.

Mokytoja Rosita Kalinienė
2015-04-12
* * * * *
Respublikinė pradinių klasių mokinių metodinė - praktinė konferencija „Augu sveikas“
 
 
Balandžio 9 dieną  Pakruojo „Žemynos” pagrindinėje  mokykloje vyko respublikinė pradinių klasių mokinių metodinė - praktinė konferencija „Augu sveikas“. Konferencijoje dalyvavo moksleiviai iš Joniškio, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių, Pasvalio  mokyklų.
Padedami mokytojų mūsų mokyklos  pradinukai parengė pranešimus apie sveiką gyvenseną ir pristatė savo bendraamžiams. 3a klasės mokinė Viktorija Džiugytė (mokyt. Indra Vinickienė) kalbėjo tema „Aš augu sveikas“,  4a klasės mokiniai Ula Vaitekaitytė, Beanita Žemlauskaitė, Augustas Pilelis (mokyt. Aušra Adomaitienė, Aistė Vedeckienė) - „Sveiko gyvenimo priešai”.  Konferencijos  metu mokiniai ne tik  skaitė pranešimus, bet ir  dalyvavo žaidimuose, degustavo šulinio, vandentiekio ir virintą vandenį. Visi konferencijos dalyviai iš Pakruojo grįžo su dovanomis ir padėkos raštais.
Konferencijai pasibaigus vieni kitiems linkėjome dar kartą susitikti ir augti sveikiems!

Mokytojos Indra Vinickienė, Aušra Adomaitienė, specialioji pedagogė Aistė Vedeckienė.

* * * * *
Stendas ,,Hansui Kristianui Andersenui – 210“
 
Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena ir pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadienis. Šiais metais minime didžiojo pasakų kūrėjo 210-ąsias gimimo metines. Ta proga mokykloje, M.K.Čiurlionio alėjoje, išleistas stendas (parengė lietuvių k. mokytojos B.Petkuvienė ir R.Savickienė), supažindinantis su H.K.Anderseno asmenybe, gyvenimu ir kūryba, raginantis nepamiršti pasakų ir perskaityti Hjordis Varmer knygą „Vargšas berniukas iš Odensės“, kurioje pasakojama apie paties rašytojo gyvenimą, apie jo artimuosius, svajonę tapti aktoriumi ar šokėju, apie išvykimą į Kopenhagą, keliones, apie meilės troškimą ir galiausiai pasiektą šlovę.
 

Informaciją  parengė lietuvių k. mokytojos B.Petkuvienė ir R.Savickienė
2015-04-10

* * * * *
Mokinių aktyvo kelionė į Vokietiją

2015 m. kovo 28-31 dienomis mokyklos Mokinių aktyvo nariai išsiruošė į nepaprastą kelionę. „Saulėtekio“ gimnazijos pakviesti jungėmės į bendrą komandą ir išvykome į Vokietiją, kurioje aplankėme Serengečio ir Haide parkus.
Serengečio safaris - tai gyvūnų pasaulis. Žvėrių šalyje laisvai gyvena daugiau nei 1000 žvėrelių. Nepaisant lietaus, specialiu autobusiuku leidomės į safarį: per langus matėme žirafas, įvairių rūšių stirnas, antilopes. Saugesnėse vietose išlipdavome, glostėme ir fotografavome ožkeles, dramblį. Deja, per lietų nesimatė beždžionėlių, nors jų parke yra 500. Traukinuku riedėjome į Vandenų šalį, kur 30 m aukščio kriokliai, daug spalvingų karuselių ir egzotiškas Kongo kaimelis.
Kitą dieną vykome į Haide parką. Tai didžiausias Šiaurės Vokietijos pramogų parkas - tikras rojus greičio ir stiprių pojūčių mėgėjams. „Amerikietiški kalneliai", „Limitas", „Skrajojantis pianinas", aukštai virš medžių kylančios laivinės sūpuoklės! Mėgstantiems vandenį - dvi „pašėlusio vandens" trasos su 20 m aukščio kriokliais, kruizas sraunia kalnų upe. Romantikams - pirmykščių žmonių pasaulis, vokiečių pasakų karalystė su šokančiomis ir kalbančiomis lėlėmis, pasivažinėjimas senovinėmis mašinėlėmis ir net 7 skirtingos traukinukų trasos. O kur dar delfinų, aligatorių, jūros liūtų šou, elektroninis paukščių teatras... Nors dėl oro sąlygų ne visos karuselės veikė, bet įspūdžių, emocijų tikrai netrūko. Mokėmės geriau pažinti vieni kitus, prisitaikyti prie neįprastų - kelionės ir bendro gyvenimo sąlygų.

Kelionę organizavo ir aprašymą parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Tamašauskienė.

Daugiau akimrkų mokyklos facebook paskyroje.

* * * * *
Konkursas „Aš prieš rūkymą“
 
 

2015 m. kovo 27 d. Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko  progimnazijų ir vidurinių mokyklų šeštųjų klasių mokiniųkonkursas „Aš prieš rūkymą“.
Konkurso tikslas:
1. Ugdyti mokinių dorines nuostatas, atkreipti jaunų žmonių dėmesį į tabako sukeliamą žalą žmogaus sveikatai.
2.  Skatinti domėtis sveika gyvensena.
Konkurso organizavimas ir eiga:
Konkurso metu mokiniai raštu atsakinėjo į pateiktus klausimus. Klausimui atsakyti buvo skiriama 1 minutė, laikui praėjus atsakymų lapai surenkami, parodomas teisingas atsakymas. Atsakymus vertino Biuro specialistai.

Sveikiname gerai pasirodžiusias ir prizinę vietą (II- ąją) užėmusias 6b kl. mokines:
Gulbinaitę Gabrielę
Januševičiūtę Medą
Paskočinaitę Emiliją
Šukytę Martyną
Vaičiurgytę Urtę

Mokinės buvo apdovanotos padėkomis bei konkurso prizais.

Visuomenės svaikatos priežiūros specialistė I.Ramanauskienė,
Biologijos mokytoja D.Urbonavičienė

* * * * *
„Snaigės“ stovykla
 
 

„Sniego Gniūžtė“ – tai prevencinė programa, siekianti apsaugoti bendraamžius draugus nuo alkoholio bei kitų svaigalų, o ne gydyti jau patekusius jų priklausomybėn. „Snaigė“ – tai ta pati programa, tik pritaikyta jaunesniems mokiniams.

2015 kovo 20 – 21 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos 8a, 8d klasių mokinių komanda (Ieva Šakinytė, Gabija Žukaitytė, Grėtė Valentinaitė, Monika Skinderskytė, Toma Andrijauskaitė, Aušrinė Margauskaitė, Liveta Daniusevičiūtė, Laura Proščepenkaitė) dalyvavo Šiaulių Lieporių gimnazijoje organizuotoje „Snaigės“ stovykloje.
Stovykloje dalyvavo apie 100 mokinių iš Šiaulių miesto mokyklų, kurie buvo suskirstyti į 10 mažų grupelių. Jose mokiniai nevaržomi žaidė, diskutavo aktualiomis temomis, sprendė įvairias bendravimo, pasaulio suvokimo problemas, kūrė, mokėsi vadovavimo principų, mokėsi gerbti kitų nuomones ir pasitikėti savimi, atvirai kalbėtis ir išreikšti savo jausmus, priimti kritiką bei ją išsakyti taktiškai. Užsiėmimus mažose grupelėse keitė bendri susitikimai mokyklos aktų salėje. Liūdėti nebuvo kada, kadangi kaskart mokinių laukė vis naujos užduotys, išskirtiniai pasirodymai, vaidinimai, šokiai ir žaidimai. „Snaigės“ stovykloje buvo ir sportiškoji dalis – tai olimpiada, kur grupelės stengiasi atlikti užduotis ir tapti geriausiais. Užduotys parinktos šmaikščios, bet reikalaujančios daug fizinių pastangų bei komandinio darbo. Po to mokiniai dalinosi vieni su kitais „švelnukais“ – tai trumpų siūlų gumulėliai. „Švelnukai“ kabėjo ant kaklo kiekvienam dalyviui, ištraukus siūlą iš savo „švelnuko“, linkint gero ir apsikabinant, jis užrišamas kitam bendraminčiui.
Stovyklos pabaigoje visų dalyvių laukė įsimintinas atsisveikinimas. Visi stovyklautojai gavo po voką, kuriame buvo kitų dalyvių laiškai, palinkėjimai ir mintys. Tai neleis mokiniams pamiršti įspūdingų akimirkų, kurias jiems suteikė laikas praleistas „Snaigės“ stovykloje.
Nusifotografavę ir visi maloniai pavargę, bet laimingi, atsisveikino, nekantriai laukdami sekančių susitikimų ir stovyklų.

Informaciją ir nuotraukas paruošė socialinė pedagogė Jurgita Laidauskienė

* * * * *

Žemės dieną – „Paroda ant ratų 2015“

Plačiau: www.15min.lt,    www.etaplius.lt

2015 m. kovo 20 d., 11 val., Gegužių žiede įvyko bendro Gegužių progimnazijos ir UAB „Busturas“ projekto „Paroda ant ratų“ atidarymas. Projektas „Paroda ant ratų“ organizuojamas trečius metus: 2013 m. skirtas Šeimos, 2014 m. – Kultūros, šiemet - Žemės pasaulinėms dienoms paminėti.

Plačiau renginio akimirkos....

Bus papildyta...

R.Zalogienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
2015-03-20

* * * * *
Septintokų LIK-as
 
 

Kovo 10 dieną mūsų mokykloje šurmuliavo septintokai, kurie nekantriai laukė LIK-o. Septintų klasių auklėtojos pakvietė savo auklėtinius į tradicinį renginį – septintokų  LIK-ą, kuriame dalyvavo 7a, 7b ir 7c klasių mokinių komandos. Renginį vedė buvusios mūsų mokyklos mokinės, šiuo metu Saulėtekio gimnazijos auklėtinės - Lina Jonaitytė ir Karolina Černauskaitė.
Komandos pasirodė šauniai. Puikiausiai pasirodė 7a klasės komanda,  kuri laimėjo pirmąją vietą ir gavo pereinamąjį prizą LIK-o taurę. Labai gerai pasirodė 7b ir 7c klasės komandos.

Mokytoja Raimonda Janulienė

* * * * *
Netradicinė istorijos pamoka
 
 

Netradicinėje, integruotoje istorijos - kūno kultūros pamokoje, 8-ų klasių mokiniai galėjo iš arčiau susipažinti su Indija, jos istorija, pasiekimais ir žinoma - pačiais indais, nes į mokyklą atvyko erasmus studentai iš Indijos - Vinay ir Harith.
Vėliau aštuntokai susipažino su viena seniausių pasaulyje filosofinių krypčių - joga. Juos teisingo kvėpavimo ir pratimų darymo mokė svečiai - Renata, Paulius ir mažoji Saulė.
Mokiniai iš pamokos išėjo kitokie. Vieni pailsėję nuo pratimų, kiti prisnūdę, o kažkas pasikeitęs...

Informaciją ruošė istorijos mokytojas Seržas
 
* * * * *
Meninio skaitymo konkurso, skirto Just. Marcinkevičiaus jubiliejui, atgarsiai

 

„Didumas to, kas mumyse, iš meilės auga ir gerumo.“
(Just. Marcinkevičius)

Vasario 26 d. popietę į 229 kabinetą susirinko gausus būrys skambaus lietuviško žodžio mylėtojų ir gerbėjų. O susibūrimo tikslas buvo pasivaržyti Meninio skaitymo konkurse ir pabandyti tapti geriausiu 2015 m. Gegužių progimnazijos skaitovu.
Kadangi šių metų kovo 10 d. poetui Justinui Marcinkevičiui būtų suėję 85-eri, tai konkursas simboliškai buvo skirtas šiam iškiliam Lietuvos kūrėjui. Renginį pradėjo poetinė – muzikinė kompozicija „Tegu gęsta tamsa, jau tegu...“ (mokyt. B.Petkuvienė). Kompozicijos dalyviai, 8 kl. mokiniai (K.Šablinskaitė, B.Tinteris ir I.Perminaitė), eilėmis atsisveikino su įkyrėjusia žiema – skaitovai prisiminė ir žiemos šventes, ir pūgas ir galiausiai pareiškė: „Tegu gęsta tamsa...“
Po poetinės – muzikinės kompozicijos prasidėjo konkursas. Dalyvių pasirodymus vertino mokyklos lietuvių k. mokytojos. Buvo smagu stebėti  penktokėlio (greičiausiai pirmąkart stovinčio scenoje) nuoširdų jaudulį, girdėti gilų aštuntoko žodį...
Po kiek daugiau nei valandos jau buvo pasirodę visi dalyviai. Jie buvo apdovanoti padėkomis, diplomais, o pirmos vietos laimėtojoms atiteko ir lietuvių k. mokytojos I.Turovaitės dovanotos knygos.
Šių metų Gegužių progimnazijos geriausiomis skaitovėmis tapo 5c kl. mokinė Samanta Daunoraitė ir 8a kl. mokinė Karolina  Šablinskaitė.
Sveikiname visus konkurso dalyvius ir laimėtojus, dėkojame lietuvių k. mokytojoms, padėjusioms skaitovams pasirengti konkursui. Nekantriai laukiame kitų metų konkurso ir tikimės išgirsti dar patobulėjusius mokyklos skaitovus.
Taip norėtųsi, kad mokiniai  niekada nepamirštų šių žodžių: „Kas moka žodį – randa kelią / Visur ir visada./Sakau: lietuviška knygelė –/Kaip neregiui lazda.“ (Just. Marcinkevičius)

2015-02-26 MOKYKLOJE VYKUSIO MENINIO SKAITYMO KONKURSO LAUREATAI

Samanta Daunoraitė
, 5c kl. mok., – I vieta – mokytoja  D.Šimkuvienė

Karolina  Šablinskaitė, 8a kl. mok., – I vieta  – mokytoja B.Petkuvienė

Irma Zapalskytė, 7b kl. mok., – II vieta  – mokytoja I.Turovaitė

Miglė Lazdauskytė, 8b kl. mok., – II vieta  – mokytoja L.Tamulevičienė

Izabelė Perminaitė, 8a kl. mok., - II vieta  – mokytoja  B.Petkuvienė

Martyna Šukytė, 6b kl. mok., –  III vieta – mokytoja  D.Šimkuvienė

Agnė Remeikaitė, 7c kl. mok., –  III vieta – mokytoja R.Savickienė

Justina Vėgelytė, 5c kl. mok., – III vieta – mokytoja  B.Petkuvienė

Gabija – Marija Poškaitė, 7b kl. mok., III vieta  – mokytoja I.Turovaitė
 
Informaciją parengė B.Petkuvienė, nuotraukos  D.Šimkuvienės
2015-02-26
* * * * *
Žalingų įpročių prevencijos renginys „Mąstyk atsakingai“
 
 
2015 m. vasario 25 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos 8b ir 8c klasių mokinių komanda (Milda Bučaitė, Benas Poškys, Lukas Skėrys, Matas Jonaitis, Ieva Biliūnaitė) kartu su socialine pedagoge Jurgita Laidauskiene dalyvavo Jovaro progimnazijoje organizuotame žalingų įpročių prevencijos renginyje „Mąstyk atsakingai“. Renginyje dalyvavo Šiaulių Gegužių, „Romuvos“ ir Jovaro progimnazijų 8-ų klasių mokiniai.
Renginio tikslas: ugdyti vaikų darbą bendraamžių grupėje, formuoti nuostatas prieš rūkymą, alkoholį, psichotropines medžiagas, pasiruošimą ir sugebėjimą atsispirti socialiniam spaudimui.
Renginys prasidėjo progimnazijų komandų prisistatymu. Renginio metu mokinių komandos visas užduotis atliko kokybiškai ir kūrybingai: sparčiai atsakė į testo „Kiek tiesos aš žinau apie žalingus įpročius?“ klausimus, šmaikščiai vaidino situacijas „Apsispręsk“, kūrė eilėraščius sveikatos ir žalingų įpročių prevencijos temomis. Visi mokiniai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir padėkomis.

Informaciją ir nuotraukas paruošė socialinė pedagogė Jurgita Laidauskienė

* * * * *
„Tramtatulio“ konkurse

 

2015 vasario 24 dieną progimnazijos folkloro ansamblio „Gasužis“ vaikai dalyvavo Lietuvos vaikų ir moksleivių –lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurse „Tramtatulis“ Šiaulių mieste. Konkurso tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus (dainininkus, muzikantus, pasakotojus).
Nojus ir Kristmantas šauniai skudučiavo sutartines, Simona ir Laura smagiai grojo šokius kanklėmis ir lamzdeliu, o naujoji sutartinių giedotojų grupė, Eivina, Laura ir Simona, giedojo sutartines. Džiaugiuosi, kad į kitą etapą – regioninį turą, kuris vyks Telšiuose, pateko Simona Mickutė – šauni ansamblio pasakorė. Sveikiname Simoną! Linkime sėkmės!

Rosita Kalinienė

* * * * *
Popietė „Tau, meile!“
 
 
„Meilė – tai vieškelis į saulę, grįstas aštriais deimantais, kuriuo turi pereiti basas.“ (Mikalojus Konstantinas Čiurlionis)
 
2015 m. vasario 19 dieną Gegužių progimnazija pakvietė Šiaulių miesto progimnazijas pasivaikščioti meilės keliu,pasinerti į nuostabių meilės dainų pasaulį ir pabandyti prisiliesti prie meilės stebuklo.
Popietėje „Tau, meile!“ dalyvavo daugiau nei 40 atlikėjų iš 10 Šiaulių miesto progimnazijų. Dainos skambėjo keturiomis užsienio kalbomis: anglų, rusų, prancūzų ir vokiečių. Klausytojus užbūrė gyvos muzikos garsai. Popietės dalyviai atliko įvairių žanrų bei stilių kūrinius, lydimus saksofono, gitarų melodijų, šokėjų pasirodymų.
Meilė – tai gerumas, vidinė šviesa, nutvieskianti žmogų ir dovanojanti jam neišsenkamą šilumą.  Dalelę tos šilumos popietės dalyviai išsinešė savo  širdyse.

Renginio organizatoriai:
Ingrida Kačinskienė, anglų k. mokytoja,
Aida Čilinskienė, anglų k. mokytoja,
Nijolė Teišerskienė, rusų k. mokytoja

* * * * *

FESTIVALIS „SKIRIU TĖVYNEI -  LIETUVAI“

Žilą praeitį mirga žvaigždynai,
Amžių paslaptį slepia kalva.
Deivės raktais lobius atrakinęs,
Atpažins ir tave… Lietuva!

Vasario 13 d., nuo ankstyvo ryto Mokinių aktyvas visą mokyklos bendruomenę pasitiko užrišdami trispalves, pačių nupintas, nunertas juosteles, taip primindami, kad šis rytas išskirtinis, kviečiantis prisiminti Valstybės atkūrimo dieną.

Per pirmą pamoką aktų salėje vyko 2-3 klasių mokiniams skirtas Valstybės atkūrimo minėjimas, kurį organizavo pradinių klasių mokytojos E. Montvilienė, A. Didžgalvienė, I. Vinickienė. Vaikus pasveikino progimnazijos direktorė S. Baranauskienė, vyko šauni, žinių įsivertinimui apie Lietuvos istoriją, viktorina.

Kiek vėliau į Šiaulių Gegužių progimnaziją sugūžėjo 221 vaikas iš Šiaulių miesto švietimo įstaigų, kuriuos paruošė 25 mokytojai. Ar tai ne vienybės ženklas? Tai puikus įrodymas, kad dainą, šokį, kūrinį savo šaliai nori ir skiria nuo mažiausių Šiaulių miesto gyventojų iki gimnazistų.
Atsižvelgiant į gausų norinčių koncertuoti vaikų būrį festivalį teko organizuoti 2 dalių. Pirmoje dalyje pasirodė miesto lopšelių darželių auklėtiniai, tai l/d „Žirniukas“, „Gintarėlis“, „Voveraitė“, „Trys nykštukai“, „Žiburėlis“, „Žilvitis“ vaikučiai, kurie skyrė savo dainas Lietuvai. Antroje dalyje pasirodė gausus būrys talentingų Dainų muzikos mokyklos atlikėjų, miesto progimnazijų ir gimnazijų muzikalių vaikų.
Džiugu, kad jau 6 kartą organizuotas festivalis brandina meilę savo šaliai, kviečia vieningai minėti Valstybės atkūrimo dieną visas Šiaulių miesto švietimo įstaigas.

Renginio idėjos autorė, organizatorė Gegužių progimnazijos muzikos mokytoja, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Tamašauskienė,
organizatorės muzikos mokytojos Auksė Mockienė, Raimonda Janulienė, šokio mokytoja Daiva Virakienė. 

* * * * *

Akcija „Lietuvai ir man“. Plačiau...
* * * * *
Vasario 16 – osios minėjimas Gegužių progimnazijoje
 
 
2015 m. vasario 13 d. mokykloje aktų salėje vyko minėjimas, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai 2-3 kl. mokiniams. Sugiedojus Lietuvos Respublikos himną, sveikinimo žodį tarė progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė. Vaikus pasveikino mokyklos šokių kolektyvas ,,Juostina“ bei ansamblis ,,Gasužis“. Mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Mano Lietuva“, aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus, stebėjo filmą ,,Neregėta Lietuva“.
 
Minėjimą organizavo Edita Montvilienė, Indra Vinickienė, Aušra Didžgalvienė.
2015-02-17

* * * * *
Internetas – neatsiejama mūsų gyvenimo dalisInternetas jau tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi: internete ieškome informacijos, bendraujame su draugais ir giminėmis, žaidžiame žaidimus, dirbame ir mokomės. Tačiau, tobulėjant technologijoms, internete atsiranda ir vis daugiau pavojų.
Norint paminėti Tarptautinę saugesnio interneto diena (2015-02-08) ir mokinius informuoti apie internete slypinčius pavojus Šiaulių Gegužių progimnazijoje lankėsi Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Pietinės policijos nuovados Nepilnamečių reikalų vyresnysis specialistas Sigitas Petraitis. Jis 7a ir 7c klasių mokiniams papasakojo, kaip tinkamai bendrauti internete ir kokia galima teisinė atsakomybė už įžeidžiančių, necenzūrinių komentarų rašymą. Specialistas rekomendavo mokiniams saugoti savo privačią asmeninę, informaciją, nekelti į interneto svetaines per daug nuotraukų, neiti į susitikimus su nepažįstamais žmonėmis. Nepilnamečių reikalų vyresnysis specialistas Sigitas Petraitis bendraudamas su mokiniais rodė įvairią vaizdinė medžiagą iš interneto.
Informaciją ir nuotraukas paruošė socialinė pedagogė
Jurgita Laidauskienė
* * * * *

Širdelių SMS – Valentino dienai

Visą savaitę mūsų mokyklos bendruomenė turėjo galimybę savo sukurtomis širdelėmis siųsti gerą žinią, linkėjimus, fotografuotis ir dalyvauti kūrybinėje akcijoje „Širdelių SMS“.
Šio spalvingo  sumanymo autoriai -  etikos klubas ETHOS (vad.I.Zazienė), studija „Vėjo vaikai“ (vad.L.Novilienė), rankdarbių būrelis „Rankdarbiai tau“ (vad.A.Kulnienė).
Akcijos atidarymo metu susirinkusieji atsakinėjo į linksmosios viktorinos klausimus „Širdis, širdelė...“, kurią parengė gamtos mokslų mokytoja D.Urbonavičienė, o teisingai atsakiusiems buvo skiriami skanūs prizai. Šio renginio metu išgirdome ne tik naudingos informacijos apie širdį, bet ir puikių sveikinimų, įkvepiančių minčių, bei patarimų ( pvz. 8a kl.mokinė E.Ruškytė, dešimtukais baigusi pusmetį patarė visiems stengtis mokytis, norint pasiekti puikių rezultatų).
Šviesos alėjoje ši kūrybinė akcija priminė Veronoje (Italija) Romeo ir Džiuljetos kiemelyje esančią gražią tradiciją - palikti meilingus raštelius su gražiais linkėjimais, prisipažinimais savo mylimiems žmonėms.
Kuo daugiau gražių žodžių, šypsenų, pozityvumo, tuo gyvenimas tampa gražesnis. Iš širdies į širdį...

Informaciją ir nuotraukas parengė –
Ilona Zazienė, etikos klubo ETHOS vadovė
Ligita Norvilienė, studijos „Vėjo vaikai“ vadovė

* * * * *

Popietė – viktorina „English is Fun“

Vasario 3 d. 14 val. Gegužių progimnazijoje įvyko Šiaulių apskrities 4 klasių mokinių anglų kalbos viktorina „English is Fun“ . Viktoriną organizavo progimnazijos mokytojos. Dalyviais buvo mūsų progimnazijos mokiniai, Saulės pradinės mokyklos mokiniai ir mokytoja, Gytarių ketvirtokai ir mokytojos bei Gilvyčių mokyklos mokiniai ir jų mokytoja. Renginio metu siekta padidinti mokinių motyvaciją mokytis anglų  kalbos, pagilinti gramatikos, rašymo įgūdžius. Taip pat mokiniai turėjo puikią progą ugdyti bendrąsias bei komunikacines kompetencijas, lavinti komandinio bei orientavimosi kitoje aplinkoje įgūdžius. Viktoriną sudarė keturios komandos. Kiekvienai komandai buvo pateikti 36 klausimai anglų kalba. Klausimai buvo įvairūs: gramatikos, užbaigti dialogą, apie gyvūnus, šeimą ir t.t. Mokiniai tarėsi su savo komandos nariais ir atsakymą užrašydavo ant lapelio. Renginio teisėjai ištaisydavo atsakymus. Apibendrinus viktorinos rezultatus pirmąją vietą laimėjo Gegužių progimnazijos mokiniai. Kitų mokinių vietos nebuvo skelbiamos. Dalyviams buvo įteiktos padėkos, o mokytojams metodinės pažymos!
Renginio pabaigoje dalyvavusieji vaišinosi saldainiais, klausėsi užsienio šalių muzikos bei dėkojo už įdomią viktoriną.

Renginio organizatorės V.Urnėžienė, V.Vilčikauskienė ir R.Kancerienė
2015-02-04
* * * * *

Skaitome pranešimus respublikinėje konferencijoje

Jau ketvirtą kartą etikos klubo ETHOS narės paruošia ir skaito pranešimus   respublikinėje mokinių konferencijoje Rėkyvos progimnazijoje „Aš, mokykla ir sėkmė“.
Klubietės Emilija Globytė ir Klaudija Bružaitė ( 8d kl.) skaito savo paruoštą pranešimą „Sėkmė - byrantis smėlio laikrodis...“, Milvydė Marija Tamutytė  ( 8a kl.)paruošė pranešimą „Kaimas - vertybė ir sėkmės pradžia“.
Pranešimo paruošimas, jo pristatymas – puiki gyvenimo pamoka, mokantis viešo kalbėjimo meno.

Informaciją paruošė etikos klubas ETHOS vadovė – etikos mokytoja Ilona Zazienė

* * * * *

Gėrio fondo dėmesys mūsų mokytojams – senjorams

Šiais metais jau trečią kartą įvyko projektas „Atbėga elnias Devyniaragis“, kurio metu buvo renkamos lėšos mūsų bendruomenės nariams ypatingiems atvejams.
Etikos klubas ETHOS ( vadovė –I.Zazienė) pasiūlė idėją: aplankyti, pasveikinti, pabendrauti su Gegužių progimnazijos mokytojais – senjorais (nuo 65 m.), kurie yra garbingai užtarnautoje pensijoje ir 2014 – 2015 m. švenčia jubiliejus.
Ši puiki idėja buvo palankiai sutikta mokytojų – senjorų: džiaugiantis dėmesiu, dalinantis prisiminimais...
Ilgiausių, sveikiausių metų visiems Gegužių progimnazijos mokytojams – senjorams!
Nuotraukoje: ETHOS klubietė Viktorija Vaitkutė (6c kl.) keliauja į svečius pas mokytoją.

Informaciją parengė etikos klubas ETHOS

ETHOS klubo paroda „Kaimas – amžina vertybė“

Etikos klubas ETHOS ( vadovė – I.Zazienė) visus kviečia į parodą „Kaimas – amžina vertybė“ (Šviesos alėjoje, prie etikos kabineto). 2015-ieji metai vyriausybės paskelbti – Etnografinių regionų metais.
Gamta, žaluma, erdvė, ramybė, gamtos garsai – tai dalykai dėl ko vertiname kaimo aplinką.
Štai ką apie kaimą rašo mokiniai: „ten slypi visos vertybės“, „kaime jautiesi tikroviškai ir tave lydi prisiminimai iš vaikystės“, „miestai prasidėjo nuo kaimo – ten visas mūsų kultūrinis paveldas“ ir t.t.
Kaip kalbėjo parodos atidarymo metu direktoriaus pavaduotoja L.Lušienė „kaimas tai puiki erdvė kurti, pastebėti kasdienybės grožį“, ETHOS klubo narė M.M. Tamutytė (8a kl.) pasidalino puikiais asmeniniais įspūdžiais ir gyvenimo kaime patirtimi.
Parodos atidarymas buvo įžanga į etikos mokytojos Ilonos Zazienės meistriškumo pamoką „Amžinųjų vertybių ugdymas per etikos pamokas“, kuri vyko Gegužių progimnazijoje  Respublikinės konferencijos „Visuminis ugdymas: gyvenimo pamoka dalyko pamokoje“ metu. Šios  konferencijos metu buvo vedama 10  meistriškumo pamokų, iš kurių keturias vedė Gegužių progimnazijos pedagogės – D.Urbonavičienė, A. Didžgalvienė, A. Čilinskienė , I.Zazienė .

Tai puiki patirtis, kuri leidžia visiems eiti tobulumo link...

Informaciją paruošė ETHOS klubas,
Akimirkas iš parodos atidarymo ir etikos pamokos fiksavo -
S.Staponkus, A.Vedeckienė, I.Zazienė
2015-01-22

* * * * *
Rytmetys Gegužių progimnazijoje „Antanui Baranauskui – 180“

Sausio 17 d. poetui, kalbininkui, dvasininkui A.Baranauskui būtų sukakę 180 metų. Ta proga sausio 19-ą  Gegužių progimnazijos penktokai rinkosi į mokyklos Informacinį centrą paminėti gražų iškilaus kultūros veikėjo A.Baranausko jubiliejų.
Mokinius pasitiko Informacinio centro darbuotojų G.Plekavičienės ir I.Strelkauskienės parengta knygų parodėlė, stendas, skirtas rašytojui atminti. Lietuvių k. mokytoja B.Petkuvienė savo mokinius supažindino su A.Baranausko asmenybe (A.Baranauskas – dvasininkas, poetas, kalbininkas, matematikas). Penktokams net buvo pasiūlytas išspręsti uždavinys, kurį paauglystėje būsimasis „Anykščių šilelio“ autorius bandė įveikti net 2 savaites. Matyt, nuo tada A.Baranauskui ir išliko simpatija matematikai – mokslų karalienei.
Sužinoję faktų apie rašytoją, kaip žmogų, penktokai „leidosi į kelionę po „Anykščių šilelį“. Pažintį su garsiąja poema pradėjo nuo klausymo: įdėmiai klausėsi paukščių čiulbesio, profesoriaus S.Valento anykštėnų tarme skaitomų ištraukų. Stebėdami mokytojos parengtas pateiktis, sužinojo, kiek skirtingų grybų pavadinimų paminėta „Anykščių šilelyje“, nusistebėjo, kad patys vos vieną kitą grybą tegalėtų įvardyti. Vėliau mokiniai minė mįsles, skaitė patarles ir priežodžius apie gamtą. „Pasivaikščioję po grybų karalystę“, penktokai tęsė literatūrinę kelionę ir klausėsi savo bendraklasės G.Grušaitės raiškiai skaitomos ištraukos, skaičiavo, kiek skirtingų gyvūnų pavadinimų išgirdo, poromis sprendė kryžiažodį. Geriausiai kryžiažodį išsprendę mokiniai gavo prizų.
Rytmetys, skirtas rašytojui, prabėgo akimirksniu, tačiau įsimintinai įprasmino jo atminimą. Mokinius sužavėjo A.Baranausko asmenybės įvairiapusiškumas, neįtikėtinas gamtos pasaulio pažinojimas. Penktokėliai pripažino, kad poema „Anykščių šilelis“ tebėra nepralenktas mūsų poezijos kūrinys apie gamtą.

Informaciją ir nuotraukas parengė  mokytoja B.Petkuvienė
2015-01-19

* * * * *
ANTANUI  BARANAUSKUI – 180
 
Šiemet, sausio 17 d., sukanka 180 metų, kai gimė Antanas Baranauskas – poetas, Anykščių krašto dainius, kalbininkas, vyskupas, pirmasis Seinų katedroje prabilęs lietuviškai.
Antanas Baranauskas rašė eilėraščius, savo klėtelėje sukūrė garsiąją poemą apie Lietuvos gamtos grožį „Anykščių šilelis“, išaukštindamas lietuvių kalbą. Jis domėjosi kalbotyra, tyrinėjo tarmes, parašė lietuvių kalbos gramatiką, kūrė gramatikos terminus. Taip pat žavėjosi matematika – išliko „Baranausko“ formulė pirminių skaičių kiekiui nustatyti, pasiūlė naudoti ir šiuo metu vartojamų lietuviškų matematikos, daugiausia geometrijos terminų. Be to, A. Baranauskas užrašinėjo liaudies melodijas, komponavo liaudies dainas ir giesmes.
Susipažinti su A. Baranausko biografija, veikla ir kūryba galima Gegužių progimnazijos Čiurlionio alėjoje, kur poetui paminėti yra išleistas stendas.

Informaciją parengė ir stendą išleido lietuvių k. mokytoja Laima Tamulevičienė
2015-01-15
 
* * * * *
Graži tradicija
 
 

Jau tampa gražia tradicija neužgesintą Betliejaus ugnį simbolizuojančią taiką ir artėjančią gražiausią metų šventę, atnešti ten, kur ji yra laukiama.
Lietuvos skautai prieš kelias dienas ugnelę perėmė iš Lenkijos skautų ir perdavė Latvijos broliams ir sesėms. Taip ji plinta iš rankų į rankas - po šalis, miestus, bendruomenes, šeimas.
Ugnelė pasiekė ir mūsų mokyklą. Ačiū Gegužių progimnazijos angeliukams Ugnei ir Tautvydui, aštuntokų bei skautų komandai, kurie gamino žvakeles ir kurių dėka ugnelė pasibeldė į visas mokyklos duris.

Taikos jūsų namams!
 
Akcijos rengėjai - mokytojai Elvyra ir Seržas

* * * * *
Įdomi ir turininga pamoka

„Knyga turi širdį. <...> Matantį ir girdintį veda ne tik į save, bet ir į pasaulio rūmus.“

                                                                                                    Pagal M. Martinaitį

2014-12-17 Gegužių progimnazijos 5c klasės mokiniai prieš literatūros pamoką skubėjo į Informacinį centrą. Skaitykloje vyko netradicinė pamoka „Knyga – mano mokytoja“. Šios pamokos metu mokiniai kartu su savo lietuvių k. mokytoja D.Šimkuviene ir bibliotekininkėmis G.Plekavičiene bei I.Jakiene diskutavo, kada knygos tampa mokytojomis, ko jos moko, kaip jų dėka auga žmogus.
Gražiausias mintis apie knygą vaikai dailyraščiu užrašė ant popierinių žaliaskarių eglučių. Pasidžiaugę vieni kitų posakiais eglutėmis papuošė medžio šaką. Ji dėl žalių karpinių ir be galo šiltų bei jaukių mokinių minčių atrodė šventiškai ir tarsi pilna gyvasties. Todėl nenuostabu, kad ir mokiniai, ir bibliotekininkės noriai susibūrė prie „medelio“ bendrai nuotraukai.
Pamoka prabėgo greitai. Vaikai nuoširdžiai padėkojo Informacinio centro darbuotojoms už įdomią pamoką, malonų sutikimą. Skaityklą papuošęs „medelis“, tikimės, džiugins ne vieną lankytoją.

Lietuvių k. mokytoja D.Šimkuvienė, Informacinio centro darbuotojos G.Plekavičienė ir I.Jakienė

* * * **
„Gegužiukai“ respublikiniame festivalyje „Kalėdų žvaigždės belaukiant“
 
 
Tiesias vieškelis baltas tolyn -
Žvilgsi snaigės ant medžių šakų.
Nebežvelk tu daugiau praeitin,
Tegu gęsta tamsa, jau tegu...

                       (V. Mačernis)

Gruodžio 11 dienos popietę Šiaulių  Lieporių gimnazijoje įvyko respublikinis  festivalis „Kalėdų žvaigždės belaukiant“. Tarp daugybės renginio dalyvių buvo ir mūsų mokyklos mokiniai: vokalinis ansamblis „La-Fa“ (vadovė R. Janulienė) atliko kalėdinę dainą „Krenta sniegas“, o 8a ir 8d klasės mokiniai (I. Perminaitė, K. Šablinskaitė ir B. Tinteris), padedami mokytojos B. Petkuvienės, parengė poetinę kompoziciją „Tegu gęsta tamsa...“. Mokiniai šventinę nuotaiką bandė pakviesti V. Mačernio, H. Radausko, A. Miškinio eilėmis...
Smagu, kad artėjant gražiausioms metų šventėms visus sušildo ne tik šypsena, nuoširdus žodis, bet ir daina ar poezijos posmas...

Informaciją ir nuotraukas parengė lietuvių k. mokytoja B. Petkuvienė ir muzikos mokytoja R. Janulienė
2014-12-17

* * * * *
Aukso plunksna 2014

Gruodžio 15 d. Gegužių progimnazijoje vyko antroji viktorina „Aukso plunksna“, šįkart skirta Salomėjos Nėries 110-osioms metinėms paminėti.
5–8 klasių mokiniai ruošėsi viktorinai su lietuvių kalbos mokytojomis, domėjosi poetės biografija, kūryba ir asmenybe, išmoko kaip namų darbą vieną eilėraštį atmintinai išraiškingai padeklamuoti. Grupės buvo pavadintos gėlių, kurios dominuoja S.Nėries kūryboje, pavadinimais. Penktokai pavadinti „Pienėmis“, šeštokai – „Ramunėmis“, septintokai – „Vyšniomis“, aštuntokai – „Alyvomis“.
Palydėti 7b klasės mokinių posmų viktorinos dalyviai gavo pirmąją užduotį – atkurti „Senelės pasaką“, kurią atmintinai, kaip vaikystėje išmoktą vieną pirmųjų tekstų, padeklamavo mokytoja I. Jakienė. Mokiniai taip pat darė testą, spėliojo, kokių kūrinių iliustracijas mato, atsakinėjo į sunkius klausimus, dalyvavo rungtyje TAIP/NE, kai turėjo atspėti, ar tai S.Nėries eilėraščio pavadinimas. Viktoriną užbaigė skaitovai, nuoširdžiai deklamavę ištrauką iš „Eglės žalčių karalienės“, „Aguonėlę“ ir kt. Pabaigoje „salomėjiškai“ nuteikė muzikos mokytojos Auksės Mockienės atliekama daina „Grįšiu“, kuriai pritarė viktorinos dalyviai.Iš šįkart laureatais tapo septintokai, kurių pavadinimas „Vyšnios“ buvo pranašingas: jų diena buvo „kaip šventė, kaip žydėjimas vyšnios“ (S.Nėris). Amžinai jaunos, gražios ir talentingos poetės Salomėjos Nėries kūryba yra mūsų literatūros vertybė, artima ir XXI a. moksleivijai.

Inga Turovaitė
2014-12-15

* * * * *
Šviesos diena
Gruodžio viduryje dienos dar labai trumpos, naktys jau nebe tokios juodos, nes šerkšnas, iškritęs pirmas sniegelis jas kiek prašviesina. Nuo gruodžio 13-osios vakarai nebeilgėja – saulutė pora savaičių leisis vis tuo pačiu metu. Diena dar  kiek trumpės iki saulėgrįžos, bet todėl, kad ryte saulutė vis „pramiega“, pateka minutę vėliau. Tingiai palypėjusi kelis laiptelius dangaus skliaute, po kelių valandų, žiūrėk, jau ir ritasi žemyn...
Ilgus  Advento  vakarus  nušviečia  ne  tik  šaltame  gruodžio  danguje  spindinčios  žvaigždės, bet ir  tūkstančiai  žvakių, tradiciškai  uždegamų  gruodžio 13-tąją -  Šviesos  arba  šventos  Liucijos  dieną. Gegužių progimnazijoje po pirmąją Šviesos dienos žvakelę visiems pradinių klasių mokiniams padovanojo ir su Šviesos diena pasveikino folkloro ansamblio „Gasužis“ mergaitės.
Pradedant nuo gruodžio 13-os – Šviesos dienos – kas vakarą uždegama vis po vieną žvakutę  daugiau. Pirmą vakarą vieną, antrą – dvi, trečią – tris, ir taip toliau. Kuo daugiau dega žvakių – tuo  arčiau Kalėdos. Po dvylikos dienų, ant Kalėdų  stalo jų jau degs dvylika.
Nuo Šviesos dienos iki Kalėdų, vaikai, atidžiai stebėkime orą:  sakoma, kad  kiekviena diena  atitinka  kitų metų eilinį mėnesį. Taigi, kokia gruodžio tryliktoji, toks bus sausis, kokia  keturioliktoji – toks vasaris, penkioliktoji – kovas  ir taip toliau. Svarbu įsidėmėti, kiek kurią dieną  šviečia saulė, ir kiek darganoja, siaučia vėjai ir panašiai.
Taigi, sveikiname visą mūsų Gegužių progimnazijos bendruomenę su Šviesos diena. Tegul mūsų visų veiduose nušvinta šypsenos. Tikime, kad kiti metai bus pilni šviesos ir šilumos.

Mokytojos Nijolė, Alina, Rosita
2014-12-13
* * * * *
Advento vakaras


Adventas – susikaupimo, apmąstymų, o kartu ir džiugaus laukimo metas. Tuo paslaptinguoju laikotarpiu ruošiame savo širdutes taip, kad pajustume tikrąjį Kalėdų grožį.
2014 m. gruodžio dešimtosios vakarą Šiaulių Gegužių progimnazijos 2b, 3b ir 3c klasės mokiniai ir mokytojos pakvietė tėvelius, senelius, sesutes ir broliukus stabtelėti, pajusti ir suprasti, kad mūsų protėvių išmintis gyva ir keliauja iš kartos į kartą. Vakarojant prisiminėme senąsias Advento tradicijas, šio laikotarpio simbolius. Ramumu dvelkianti aplinka, tylus žvakių virpėjimas, spindinčios akys privertė giliau susimąstyti apie susikaupimo laikotarpį ir labiau pajusti Šv. Kalėdų dvasią.
Džiaugiamės, kad vaikučiai ir jų tėveliai galėjo pabūti drauge ir pajusti Advento ramybę, džiugią laukimo nuotaiką.

Mokytojos Rita Tamašauskienė, Aušra Didžgalvienė, Nijolė Gabrielaitienė, Rosita Kalinienė
2014-12-12

* * * * *
Poezijos valanda


Gruodžio 11 d. „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko tradicinis renginys „Padovanok knygą mokyklai“, skirtas S.Nėries 110-osioms gimimo metinėms ir organizuojamas gimnazijos lietuvių kalbos mokytojų. Renginio pradžioje gimnazistai supažindino su poetės asmenybe ir biografija, papasakojo apie jos namus Palemone.
Gegužių progimnazijos mokiniai deklamuodami S.Nėries eiles taip pat prisidėjo prie renginio. Visiems įsiminė nostalgiškai atliekama Eimanto Vedeckio saksofono melodija bei Žilvino monologas iš poemos „Eglė žalčių karalienė“ (padėjo pasiruošti mokytoja D.Šimkuvienė). Šiltai buvo sutiktas ir Samantos Vigelytės bei Aušrinės Misiutės duetas. Padeklamuotas eilėraštis „Iš namų“ pritariant gitaros akordams (padėjo pasiruošti mokytoja I.Turovaitė). Nuoširdžiai eilėraštį „Aguonėlė“ padeklamavo ir  Agnė Remeikaitė (padėjo pasiruošti mokytoja R.Savickienė).
Prasminga, kad neblėstantis poetės eilėraščių žavesys vienija gimnazistus ir progimnazistus bei jų mokytojus.

I.Turovaitė
2014-12-11

* * * * *
Akrostichų konkursas „Kalėdų skrynią pravėrus...“ Gegužių progimnazijoje

Vėl gruodis... Vėl stebuklingas švenčių laukimas...

Gegužių progimnazijos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo kasmetiniame akrostichų konkurse. Šiemet jis vadinosi „Kalėdų skrynią pravėrus...“ Mokiniai eilėmis išsakė savo svajones ir norus, kaip jie laukia Kalėdų, ką jaučia jų širdelės, ir atskleidė savo puoselėjamas vertybes – kūrė akrostichus pagal raktinius žodžius: jaukumas, viltis, gerumas, džiaugsmas, šventė, šeima, paslaptis, laukimas, ramuma, santarvė, dovana, meilė, rimtis, šviesa, sėkmė, supratimas, šypsena, tikėjimas.

Pasidžiaukime gražiausiais vaikų eilėraščiais ekspozicijoje mokyklos Čiurlionio alėjoje.

Konkursą organizavo ir ekspoziciją parengė lietuvių k. mokytojos: Renalda Savickienė ir Laima Tamulevičienė
2014-12-10

* * * * *

Šiaulių miesto mokinių konferencija „Skaitau ir augu“ Dainų progimnazijoje


„Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį“.    (V. M. Tekerėjus)

Visi, kas myli knygą, kas mėgsta skaityti, 2014 m. gruodžio 9 d. rinkosi į Šiaulių miesto 5-10 klasių mokinių konferenciją „Skaitau ir augu“, vykusią Dainų progimnazijoje. Mokiniai pristatė savo mėgstamiausias knygas, dalinosi įspūdžiais apie malonumą skaityti, augti kartu su knyga, rinko knygų TOP 10, TOP 5, pasakojo apie knygas, kurios privertė susimąstyti, atvėrė akis, suintrigavo, įkvėpė, sudomino.
Konferencijoje dalyvavo bei savo darbus pristatė ir Gegužių progimnazijos mokiniai. Irma Zapalskytė, 7 b klasės mokinė (mokyt. Inga Turovaitė), skaitė pranešimą „Įkvepiantys veikėjų portretai (R. Šepetys knygos „Tarp pilkų debesų“ pristatymas)“. Erikas Bertulis ir Aleksandr Sivakov, 6 d klasės mokiniai (mokyt. Daiva Šimkuvienė), visus sudomino savo pasakojimu apie mėgstamiausias knygas bei filmuko apie populiariausių knygų skaitymą demonstravimu („Knygos, auginančios mus“). Augmina Pocevičiūtė ir Martyna Lideikaitė, 8 b klasės mokinės (mokyt. Laima Tamulevičienė), visiems konferencijos dalyviams pristatė savo mėgstamiausią knygą „Vandenio era“  („Labiausiai intriguojanti knyga“).
Konferencija parodė, kad net ir įvairių informacinių technologijų amžiuje knyga – tai malonumas, įdomus laiko praleidimo būdas, kad knygos nepakeis nei kompiuteris, nei kino filmo žiūrėjimas.

„Skaitymas – štai geriausias mokymasis. Sekti didžio žmogaus mintis – visų įdomiausias mokslas“.     (A. Puškinas)

„Knygos – proto vaikai“.    (Dž. Sviftas)

Informaciją pateikė lietuvių k. mokytojos: I.Turovaitė, D.Šimkuvienė, L.Tamulevičienė
2014-12-10
* * * * *
Nacionalinės karjeros ir Tarptautinės verslumo savaitės 2014 renginiai 
 
 

2014-11-24  organizuota piešinių paroda „Mano tėvelių profesijos“.

2014-11-25 – 2014-11-27 mokiniams organizuotos išvykos į UAB „Salda“, į ŠPRC (padavėjo - barmeno praktinis užsiėmimas), į NATO bazę – Zoknių oro uostą.

2014-11-27  1-8 klasių mokiniai mokėsi mainų bei derybų meno Elnio devyniaragio dosnumo mugėje.

Čia mokiniai galėjo parduoti, iškeisti, tartis, ieškoti kompromisų ar tiesiog dovanoti tiek mielus savo kūrybos daiktus, tiek įvairias panaudotas, bet savo dvasią turinčias kanceliarines priemones, kitus, papildomos namų erdvės reikalaujančius sendaikčius, atskleisti savo verslumo įgūdžius.

2014-11-28 jauniausi mokyklos mokiniai dalyvavo Monopolio turnyre. Turnyre galėjo rungtis po 2 mokinius iš kiekvienos 1-4 klasės. Mokiniai buvo labai aktyvūs, sumanūs. Žaidimas vyko 2 valandas.

Monopolio turnyro nugalėtojai:

Pliūra Adomas, 1d kl.;

Jankauskas Augustas, 2a kl.;

Tamašauskas Jonas, 3b kl.;

Lašas Emilis, 3b kl.;

Raulinaitytė Karolina, 4b kl.;

Šlimas Vakaris, 4d kl.

Informaciją parengė mokytoja Ieva Rafael.

* * * * *

Lapkričio 25 dieną Gegužių progimnazijoje atidaryta respublikinė pradinių klasių mokinių paroda pagal poetės Salomėjos Nėries kūrybą „Koks gražus mažytis mūsų kraštas“.
Vertinant jausmingumą, gilių versmių, ugningų troškimų poetės kūrybą organizuota respublikinė mobili paroda, kurioje dalyvavo Gegužių, Medelyno, Ragainės, Dainų progimnazijos, Naisių mokyklos, Kulių vidurinės,  Vidsodžio pagrindinės, Aukštadvario pradinės mokyklos- darželio „Gandriukas“, Kauno pradinės mokyklos „ Varpelis“ pradinių klasių mokiniai.
Iš viso buvo pristatyta 152 darbai. Mokinių kūrybiniuose darbuose buvo naudojama įvairi technika. Mokytojoms išaiškinus poetės kūrybos švelnumą, jausmingumą  mokiniai piešė interpretacijas. Kūriniuose derinama tekstas ir iliustracija.
Paroda buvo eksponuojama Gegužių progimnazijos „Meno sodo“ alėjoje, V.Kudirkos Naumiestyje, V. Kudirkos muziejuje, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale.

Parodą organizavo  G.Plekavičienė, I.Vinickienė, R.Jackienė, E.Montvilienė
2014-11-28
* * * * *

Penktokai susipažįsta su kario profesija


2014 m. lapkričio 24-28 d. Lietuvos mokyklose organizuojama Nacionalinė karjeros savaitė. Šiaulių Gegužių progimnazija aktyviai prisijungė prie šios iniciatyvos. Pasitelkdami į pagalbą konkrečius organizacijų darbuotojus, mokytojai supažindina vaikus su įvairiomis profesijomis.
Vienas iš tokių renginių įvyko 2014-11-24. Šiaulių Gegužių progimnazijos penktokai turėjo puikią galimybę susipažinti su kario profesija. Po penkių pamokų mokyklos aktų salėje juos pasitiko 5a klasės mokinio Artūro Andrijausko tėvelis, Lietuvos kariuomenės Oro gynybos bataliono mokymų grupės specialistas Marius Andrijauskas.
Vaikams viskas buvo labai įdomu. Ir pasakojimas apie kariuomenės rūšis, apie ginkluotę, apie šaudymo pratybas Baltijos jūroje. Dar įdomiau buvo susipažinti su kario skiriamaisiais ženklais, kario maisto - sauso davinio pakuotės turiniu, sužinoti kaip pašildomas maistas. Na, o įdomiausia buvo patiems išbandyti koks kario ekipuotės svoris, kokio sunkumo šalmas, patiems paliesti ir „išbandyti“ tikrus šaunamuosius ginklus. O kaip buvo linksma, kai vaikų veidai buvo papuošti individualios maskuotės raštais.
Iš susitikimo penktokai išėjo pilni kuo geriausių įspūdžių ir nusiteikę pavasarį aktyviai dalyvauti karinėje sporto šventėje, nes Artūro tėvelis pažadėjo tokį renginį mūsų mokykloje organizuoti. Tad laukiame pavasario!

Informaciją parengė Rasa Balčiūnienė, Nijolė Teišerskienė
* * * * *
Poezijos ir muzikos popietė, skirta K.Donelaičiui


   Lapkričio 13 dieną 8a klasės mokinė Karolina Šablinskaitė dalyvavo Lieporių gimnazijos organizuotoje poezijos ir muzikos popietėje, skirtoje paminėti K.Donelaičio 300-ąjį jubiliejų. Karolina popietę pradėjo ištrauka iš K.Donelaičio „Pavasario linksmybių“. Prie jos prisijungė „Rasos“, Gytarių ir „Sandoros“ progimnazijų mokiniai, nes būtent bendradarbiaujančių mokyklų atstovai  buvo kviesti dalyvauti popietėje.
   Be jau pripažintų rašytojų poezijos, popietėje skambėjo ir savos kūrybos mokytojų ar mokinių eilės. Poetinį žodį keitė lyrinės dainos, meninės kompozicijos. Apie valandą trukęs renginys neprailgo, nes suteikė puikią galimybę pabėgti nuo kasdienybės rutinos ir įtampos, gražiai įprasmino K.Donelaičio atminimą.

Informaciją ir nuotraukas parengė lietuvių k. mokytoja B.Petkuvienė
2014-11-17

* * * * *

Projektas „Mokytojas"

2014 m. lapkričio 17 d. Gegužių progimnazijoje 7b klasės lietuvių kalbos pamokoje svečiavosi „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas metodininkas Vytautas Šalavėjus. Vesta integruota pamoka „Skaitvardžio ir įvardžio kartojimas“.
Labai džiugu, kad gimnazijos mokytojas pasiryžo vesti pamoką septintokams. Mokiniams buvo naudinga pakartoti žinias, įtvirtinti įgūdžius prieš kontrolinį darbą. Mokytojo paruoštos užduotys, taisyklių priminimas skaidrėse, skatinanti vertinimo sistema palankiai nuteikė mokinius. Darbas vyko sklandžiai ir su gera nuotaika.
Mokytojas V.Šalavėjus sumaniausiam mokiniui padovanojo knygų skirtuką, kurį puošė mokytojo kurta fotografija ir jai pritaikytas aforizmas. Gegužių progimnazijos mokiniai atsidėkodami taip pat įteikė atminimo dovaną - mokyklos simbolį paukštį bei skirtuką knygai, iliustruotą progimnazijos mokinių piešiniais.
Projektas „Mokytojas“ prasmingo bendradarbiavimo su „Saulėtekio“ gimnazija pavyzdys.

Mokytoja I.Turovaitė

* * * * *

Mokinių konferencija ,,Kalba gimtoji lūposna įdėta”

Lapkričio 12 d. ,,Romuvos” progimnazijoje vyko mokinių konferencija ,,Kalba gimtoji lūposna įdėta” (J. Degutytė). Joje dalyvavo ir Gegužių progimnazijos  mokiniai, norėję pareikšti pagarbą lietuviškam žodžiui. Lietuvių kalbos mokytojų padedami jie parengė pranešimus: ,,Ar madinga skaityti knygas ir kalbėti taisyklinga gimtąja kalba?” (G. Valantinavičiūtė, Ieva Šakinytė, 8a kl., mokytoja B. Petkuvienė), ,,Žodžiai, dovanoti mums kalbininko J. Jablonskio” (A. Remeikaitė, A. Buturlakina, 7c kl., mokytoja R. Savickienė), ,,Viktorina – sėkmingas metodas sakmių temai apibendrinti” (E. Paskočinaitė, G. Švaplytė, 6b kl., mokytoja D. Šimkuvienė). Konferencijoje skambėję pranešimai dar kartą įrodė, kad mūsų kalba reikia ne tik didžiuotis, bet ir ją puoselėti.

Informaciją parengė lietuvių k. mokyt. D. Šimkuvienė, B. Petkuvienė, R. Savickienė

* * * * *

Integruotos dailės ir technologijų pamokos 8 klasių mokiniams Šiaulių Lieporių gimnazijoje

Lapkričio 10 - 13 d. mūsų mokyklos 8 klasių mokiniai su dailės ir technologijų mokytojomis (R.Rudiene, D.Kulikauskiene, V.Žabarauskaite, A.Lučinskiene) dalyvavo Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojų organizuotose pamokose.

2014-11-10 8c klasės mokiniai kartu su dailės mokytoja D. Kulikauskiene Lieporių gimnazijos netradicinėje dailės ir technologijų pamokoje pasiskirstė į tris grupes. Viena mokinių grupė lipdė paukštelius iš molio, kita - kūrė floristines kompozicijas, treti - kepė sausainukus su obuoliais.
Mokiniai į mokyklą grįžo nešini sukurtais darbeliais.

Mokyt. D. Kulikauskienė
2014-11-12

* * * * *

Penktokų krikštynos Gegužių progimnazijoje

2014 lapkričio 6 dienos Šiaulių Gegužių progimnazijos penktokai laukė su jauduliu ir nekantrumu. Tą dieną jie priėmė savo krikštatėvių – šeštokų, krikštą.
Pasibaigus pamokoms penktų klasių mokiniai su auklėtojomis Nijole Teišerskiene, Inga Turovaite ir Vilma Krankaliene skubėjo į aktų salę, kur juos, skambant linksmai dainai „Turiu laivelį mažą“, pasitiko jūreivių įgula. Įgulos kapitonai – šeštokas Eimantas ir jo klasės auklėtoja Ingrida Kačinskienė, šiltai pasveikino susirinkusiuosius ir įteikė penktokams krikšto pasus. Juose buvo įrašytos keturios žinių ir gebėjimų stotelės. Kiekvieną stotelę pagal nuorodą mokinukai turėjo susirasti mokykloje, atlikti tam tikras užduotis, rinkti taškus ir įrodyti, kad yra verti penktoko vardo. Taigi prasidėjo ilgas bei sunkus krikšto kelias.
Stotelėje „Muzikos garsai“ išklausius patarimus, kaip tinkamai dainuoti mokyklos dainą, reikėjo tai pademonstruoti praktiškai. Ir ne bet kaip, o darniai! Ypač linksma buvo stotelėje „Citus, Altus, Fortus“, kur šeštokai patikrino penktų klasių draugiškumą. Sunkiausia - Ne(Žiniuko) stotelėje. Joje mokiniai dalyvavo viktorinoje „Ką mes žinome apie savo mokyklą“, todėl teko prisiminti, ką yra matę, skaitę, girdėję apie Gegužių progimnaziją.
Sėkmingai įveikę užduotis minėtose stotelėse penktokai su auklėtojomis vėl grįžo į aktų salę. Čia jie turėjo atlikti dar vieną „krikštatėvių“ parengtą užduotį – nupiešti savo svajonių mokyklą ir ją pristatyti, panaudodami pačius gražiausius epitetus.
Nebuvo pamirštos ir penktokų auklėtojos. Kiekviena gavo po raudonskruostį obuolį, kurį reikėjo padalinti į tiek dalių, kiek jų auklėjamoje  klasėje yra ugdytinių. Užduotis buvo nelengva – visos dalys, kurios reiškė ne ką kitą, o auklėtinius, turėjo būti lygios, juk auklėtojoms visi jų mokiniai yra vienodai svarbūs. Mokytojos buvo šaunuolės, nes su užduotimi sėkmingai susidorojo.
Kai visos užduotys galiausiai buvo atliktos, penktų klasių mokiniai, prisiekę dorai mokytis, būti kultūringais, pareigingais, gražiais darbais garsinti Gegužių progimnaziją, gavo penktoko pažymėjimą – krikštą liudijantį dokumentą. Tai įrodymas, kad nuo šios dienos įgytas pilnateisio penktoko vardas. Šis pažymėjimas mokiniams buvo svarbus ir dėl to, kad jame rado išvardinta net 10 dovanų, iš kurių galėjo pasirinkti tris. Tai balai, kuriuos krikštynų proga ugdytiniams dovanojo jų dalykų mokytojai.
Auklėtojoms buvo padovanoti žiūronai, kad jos visada matytų, kaip auga jų auklėtiniai.
Šeštokai savo krikšto vaikams nuoširdžiai palinkėjo daug ištvermės ir kantrybės įvairiose mokslo ir žinių stotelėse, kad niekada neprarastų tikėjimo savo jėgomis bei būtų vieningi ir šaunūs kaip šiandien.

6 klasių auklėtojos Daiva Šimkuvienė, Ingrida Kačinskienė, Daiva Virakienė, Asta Labanauskienė, direktoriaus [avaduotoja ugdymui Rita Tamašauskienė.

* * * * *

Šiaulių Gegužių progimnazijoje pasibaigė projektas ,,Rudens taku"

 

Ruduo... Ar girdite, kaip kartais šnabžda šalnų nuplikyti žolynai? Ar matote, kaip draikosi sidabrinės voratinklių gijos, kaip žemę apkabina saulė savo spinduliais kasdien stipriau paryškinanti palengva užmiegančių medžių lapų geltonumą, kaip lietinga dargana veda vidinės ramybės takeliu?..

Jau keleri metai, spalio mėnesį, Šiaulių Gegužių progimnazijoje vykdomas projektas „Rudens taku“.
Iš šiais metais projektą sudarė kelios dalys.
Mokyklos dailės galerijoje „Erdvė“ buvo surengta 1-2 klasių mokinių kūrybinių darbų parodėlė iš sodo ir daržo gėrybių - „Atgijusios daržovės“. Daug sumanumo ir kantrybės reikėjo mokinukų tėveliams, kad ant parodos stalo atsirastų tikri stebuklai.
Mokykloje lankėsi lopšelių-darželių „Pasaka“, „Kūlverstukas“, „Gintarėlis“, „Voveraitė“ ir Šiaulių Logopedinio lopšelio-darželio ugdytiniai, būsimieji pirmokai. Kartu su savo auklėtojomis, tėveliais, mokytojų Aušros Adomaitienės, Vandos Dulskienės, Alinos Marcinkienės ir Ligitos Norvilienės vedini, jie keliavo „Miško taku“.
Sveikatingumo savaitės „Augu stiprus ir sveikas“ metu, kasdien, per pertraukas,  mokiniai valgė vis kitas daržoves. Mokiniai žino, kad daržovės – sveikatos šaltinis. Tad valgyti jų reikia kuo daugiau ir įvairių.
Dailės galerijoje „Erdvė“ vyko parodėlė „Vaikų mintys apie rudenį“. 3-4 klasių mokiniai lietuvių kalbos pamokų metu rašė savo mintis apie rudenį, kūrė trumpus ketureilius ir užrašė ant nupiešto rudeninio lapo.
Projektą užbaigė viktorina „Rudens taku“, skirta 3-4 klasių mokiniams.
Užduotys viktorinos metu ugdė ir skatino mokinių meninius, kūrybinius sugebėjimus. Vaikai pažino naujas, dar nematytas, neragautas daržoves, išgirdo ir susipažino su jų maistinėmis savybėmis.
Ir nesvarbu, kad rudenį saulė pakyla vis žemiau... Oras vėsta... Dienos vis trumpėja… Juk viskas dovanojama tam, kad džiaugtumėmės ir būtume laimingi...

Projekto „Rudens taku“ organizatorės – pradinių klasių mokytojos Alina Marcinkienė, Rosita Kalinienė, Nijolė Gabrielaitienė, Aušra Adomaitienė, Vanda Dulskienė, Ligita Norvilienė, Aušra Kulnienė.

* * * * *
Pamokėlės būsimiems pirmokams „Rudens taku“.

2014 m. spalio 22-23 dienomis mokykloje lankėsi Šiaulių miesto, Lieporių mikrorajono lopšelių darželių „Voveraitė“, „Gintarėlis“, Logopedinis, „Pasaka“, „Kūlverstukas“ priešmokyklinių grupių mokinukai.
Vaikučius mokyklos dailės galerijoje „Erdvė“ pasitiko mokyklos simboliai - pieštukas ir teptukas. Aktų salėje visus pasveikino mažieji šokių kolektyvo „Karuselė“ šokėjai (vad. D. Virakienė), progimnazijos direktorė S. Baranauskienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui R. Tamašauskienė.
Būsimos pirmų klasių mokytojos A. Adomaitienė, V. Dulskienė, A. Marcinkienė ir L. Norvilienė mažuosius mokinukus pakvietė keliauti rudenėjančio miško taku, aplankyti „pelėdą“, „kiškutį“, „lapę“ ir „voverytę“. Vaikai, lydimi Mokinių aktyvo narių, keliavo iš klasės į klasę vis geriau pažindami ne tik miško gyventojus, bet ir džiugindami savo žiniomis, kaip pažįsta raideles, skaičiukus ir gebėjimais skaityti bei skaičiuoti.
Džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu su miesto Lieporių mikrorajono lopšeliais darželiais, lauksime mažųjų bičiulių ir kituose mokykloje organizuojamuose renginiuose. PLAČIAU...

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Tamašauskienė

* * * * *

Jaunųjų ekonomistų išvyka pas ūkininką Eugenijų Stonį

2014-10-21 jaunieji progimnazijos ekonomistai vyko į Joniškio raj., Kalnelio k. susipažinti su šiuolaikiniu lietuvišku ūkiu. Verslo kūrimo subtilybių sužinojome apsilankydami pas šiuolaikinį ūkininką Eugenijų Stonį. Eugenijaus ūkyje ganosi  apie 150 karvių. Visas jas „aptarnauti“ pasitelkiamos šiuolaikinės technologijos, kad darbas vyktų greičiau. Čia gaminama šviežia ir natūrali produkcija - įvairūs sūriai, skirtingais pagardinimais, sviestas, varškė, rūgpienis, tirštas, neapsakomo skonio  jogurtas. Degustavome. Viskas gaminama tik iš šviežaus pieno!..
Grįžtant lankėmės Joniškio krepšinio muziejuje, kuris duris atvėrė 2009 metais. Krepšinio muziejaus įkūrėjas Leonas Karaliūnas, Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas. Muziejuje  turėjome galimybę  pamatyti Arvydo Sabonio, Šarūno Marčiulionio, Valdemaro Chomičiaus, Rimo Kurtinaičio sportinius marškinėlius ir batelius su autografais, galybę Lietuvos krepšinio legendų fotografijų, piešinius, pasakojančius apie Lietuvos krepšinio istoriją  ir krepšinio žaidimo pasaulyje atsiradimo pradžią.

Informaciją parengė mokytoja I.Rafael

* * * * *

Akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“

2014-10-13 – 2014-10-17 Šiaulių Gegužių progimnazijos bendruomenė dalyvavo respublikinėje akcijoje „Sveikatingumo pertraukų savaitė“, kurios tikslas atkreipti progimnazijos bendruomenės (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą. Buvo parengtas stendas, kuriame buvo pristatyta akcijos programa, pateikta informacija susijusi su sveikatos stiprinimu. Akcijos metu kiekvieną rytą per progimnazijos įgarsinimo sistemą buvo informuojama, kokia veikla bus vykdoma tą dieną ir visi bendruomenės nariai buvo kviečiami joje dalyvauti.
Pirmadienio (spalio 13 d.) tema – judėjimo galia. Po 3 pamokų, pertraukos metu, sporto salėje kūno kultūros mokytojai Giedrė Steponavičienė, Arūnas Kačerauskas ir socialinė pedagogė Jurgita Laidauskienė organizavo 5 – 6 klasių mokinių virvės traukimo varžybas. Penktų klasių tarpe 1 vietą užėmė 5b klasės mokinių komanda, 2 vietą užėmė – 5a klasės mokinių komanda, 3 vietą užėmė – 5c klasės mokinių komanda. 6 klasių tarpe 1 vietą užėmė – 6a klasės mokinių komanda, 2 vietą užėmė – 6b klasės mokinių komanda, 3 vietą užėmė – 6d klasės mokinių komanda.
Antradienio (spalio 14 d.) tema – vandens galia. Po 2, 3, 4 pamokų valgykloje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irmina Ramanauskienė ir socialinė pedagogė Jurgita Laidauskienė mokinius supažindino su geriamojo vandens reikšme žmogaus organizmui. Visi norintys galėjo atsigerti geriamojo vandens, buvo suteikta informacija apie geriamojo vandens rūšis (natūralus mineralinis vanduo, šaltinio vanduo, stalo vanduo, geriamasis vanduo).
Trečiadienis (spalio 15d.) buvo skirtas 2 temoms – asmens higienos svarbai ir judėjimo galiai.
Akcijos "Švarios rankos – mikrobams patrankos!" metu buvo parengtas, stendas, plakatai, skrajutės. Visuomenės sveikatos specialistė Irmina Ramanauskienė 1 – 4 klasių mokiniams pasakojo apie tinkamą rankų higieną, higienos nauda sveikatai, žmogaus estetikai, grožiui, bendravimo sėkmei. Mokiniai buvo išmokyti  ar priminta jiems, kada reikia plauti rankas, kaip tinkamai plauti jas. Mokiniai buvo informuoti apie šiuolaikines dezinfekavimo priemones (antibakterinius rankų gelius, drėgnas servetėles, skirtas rankoms valyti).
Po 3 pamokų, pertraukos metu, dailės galerijoje „Erdvė“ etikos mokytoja Ilona Zazienė ir etikos klubo ETHOS  nariai, socialinė pedagogė Jurgita Laidauskienė visus kvietė į masinę muilo burbulų – gyvenimo džiaugsmo spalvų pūtimo fiestą. Renginio metu mokiniai ir mokytojai pūtė muilo burbulus, klausėsi muzikos muilo burbulų tematika. Mokiniai vieni kitiems linkėjo sveikatos,  draugiškumo ir spalvingo gyvenimo džiaugsmo.
Po 4 pamokų, pertraukos metu, dailės galerijoje „Erdvė“ šokių mokytoja Daiva Virakienė su 1 – 4 klasių mokiniais šoko linijinius šokius ir kvietė visus norinčius prisijungti ir kartu pašokti, pajudėti.
Ketvirtadienio (spalio 16 d.) tema – muzikos galia. Po 3 pamokų, pertraukos metu, dailės galerijoje „Erdvė“ muzikos mokytoja Raimonda Janulienė  su 1 – 8 klasių mokiniais  dainavo karaokė įvairias lietuviškas dainas.
Penktadienio (spalio 17 d.) tema – judėjimo galia. Po 4 pamokų Šviesos, Sveikuolių, Vydūno alėjose 8a klasės mokinių komanda, paruošta kūno kultūros mokytojos Giedrės Steponavičienės ir pradinių klasių mokytojos Aušros Adomaitienės, 1 – 4 klasių mokinius kvietė mankštintis, judėti ir netradiciškai atsipalaiduoti.

Informaciją ir nuotraukas paruošė socialinė pedagogė Jurgita Laidauskienė
2014-10-20

* * * * *

Netradicinė ekonomikos - ugdymo karjerai pamoka

2014-10-16 Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko netradicinė ekonomikos - ugdymo karjerai pamoka „Pinigų keitimas: indėliai, bankomatai, euro banknotai ir monetos. Praktinė informacija bei patarimai“ 6-8 klasių mokiniams. Pamoką vedė „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė  Odeta Bložienė.
Pamokos tikslas – supažindinti mokinius, kokie laukia pasirengimo veiksmai artėjant euro įvedimui.
O.Bložienė teigė, kad supažindinti vaikus su bendrąja Europos valiuta vertėtų iki naujųjų metų, kol ji dar neatsidūrė mūsų piniginėse. Geriausia pinigus padėti į banką, siekiant išvengti eilių po naujųjų metų ir komisinio mokesčio.
Reikia supažindinti vaikus su banknotais ir monetomis. Jau šešiamečiams galima ne tik parodyti, kaip atrodo eurai ir euro centai, bet kartu su jais paanalizuoti apsaugos priemones, padedančias apsisaugoti nuo padirbinėjimo, taip pat patyrinėti paveikslėlius ant monetų ir banknotų.
Lektorė aiškino, kaip vyks perėjimas nuo lito prie euro. Pažymėjo, kad keitimas vyks visiškai nemokamai ir galimas tik bankuose, pašto skyriuose ar kitose finansų institucijose. Patarė saugotis apgavikųgalima greit tapti sukčių aukomis.
O.Bložienė akcentavo, kad mažiausiai euro įvedimui yra pasiruošę seneliai. Todėl ji rekomendavo mokiniams pakalbėti su seneliais, kad  nereikia pinigų laikyti „kojinėje“, o padėti juos į sąskaitą, kad nereikėtų stovėti ilgose eilėse po sausio 1 dienos.
Mokiniai susidomėję klausėsi apie euro įvedimo kalendorių.
Lektorė sakė, kad, jei po ranka neturėsite skaičiuotuvo, mintinai susigaudyti padės toks supaprastintas skaičiavimas: sumą eurais dauginkite iš trijų ir sudėkite su ta pačia suma, padalinta iš dviejų. Pavyzdžiui: 5 EUR = 5*3 + 5/2 = 15 + 2,5 = 17,5 Lt (pagal oficialų kursą 5 EUR = 5*3.4528 = 17.26 Lt). Nuo gruodžio 1 dienos bus galima įsigyti monetų rinkinius už 11,59 euro.
Mokiniai pateikė daug klausimų, į kuriuos lektorė mielai atsakė.

Informaciją parengė mokytojos R.Balčiūnienė ir I.Rafael

* * * * *

PASAULINĖ GYVŪNIJOS DIENA IR  ŠV. PRANCIŠKAUS VARDUVĖS PAMINĖTOS GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOJE

Apie žmogaus širdį galima spręsti iš to, kaip jis elgiasi su gyvūnais. I.Kant

Paminėti Pasaulinę gyvūnijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, dieną jau tapo gražia tradicija mūsų progimnazijoje. Ta proga mokykloje 2014 m. spalio 8 dieną vyko miesto 5 klasių mokinių viktorina „Gyvūnai šalia mūsų“.
Spalio 4-toji yra ir šv. Pranciškaus Asyžiečio (gyvūnų globėjo) diena. Pasaulis žino Pranciškų Asyžietį kaip poetą, visuomenės veikėją, gamtos mylėtoją. Mintis paminėti šią dieną gimė 1931 metais Florencijoje, tarptautinėje konferencijoje, skirtoje gyvūnų globai. Nuo 2000 metų ši diena minima ir Lietuvoje. Šia diena siekama priminti, kad tarp mūsų gyvenantiems gyvūnams reikalingas dėmesys ir globa.
Viktorinos metu varžėsi komandos iš Šiaulių „Juventos“, Salduvės, „Romuvos“ ir Gegužių progimnazijų. Penktokai turėjo atsakyti į klausimus. Klausimai buvo suskirstyti pagal temas: „Mįslės“, „Animacija ir filmai“, „Gyvūnai ir matematika“, „Gyvūnai“, „Įvairūs klausimai“. Lengviausiai penktokams sekėsi atspėti filmų pavadinimus ir veikėjus, o sunkiausi buvo matematiniai klausimai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi „Romuvos“ progimnazijos penktokams.
Viktorinos dalyviams dainavo Gegužių progimnazijos 7a klasių mergaičių ansamblis (mokytoja Auksė Mockienė), 8a klasės mokinė Izabelė Perminaitė.
Renginio metu priminta, augintiniais bei kitais gyvūnais reikia rūpintis ne tik jiems skirtą dieną, bet ir visus metus. Gy­vū­nai yra ne­at­sie­ja­ma mū­sų ap­lin­kos da­lis ir daž­niau­siai jie ne­ga­li už sa­ve ko­vo­ti, ne­ga­li iš­reikš­ti sa­vo nuo­mo­nės. Jie  ne­ga­li pa­sa­ky­ti, kad van­duo, ku­ria­me jie plau­kio­ja, yra už­terš­tas ar­ba, kad de­ga miš­kas, ku­ria­me jie džiau­gia­si sa­vo nau­ja va­da. To­dėl ne­bū­ki­me abe­jin­gi gy­vū­nams ir gar­siai kal­bė­ki­me apie gy­vū­nų ap­sau­gą ir tei­ses.
Viktoriną organizavo Gegužių progimnazijos gamtos mokytojos Dalia Urbonavičienė ir Vilma Krankalienė.

Informaciją paruošė Šiaulių Gegužių progimnazijos mokytojos Dalia Urbonavičienė ir Vilma Krankalienė

* * * * *

ES projekto ,,T klasė“ komandos vizitas Gegužių progimnazijoje

2014-10-08 ES projekto ,,T klasė" komanda atvyko į Šiaulių Gegužių progimnaziją su renginiu ,,Bendruomenė vaikui“. Tikslas – paskatinti tėvelius aktyviai jungtis prie mokyklos gyvenimo. Mokomės vieni iš kitų ir skatiname tai daryti kitus. Programoje – projekto pristatymas, tikslai ir vykdomos veiklos, taip pat projekto metu sukurto filmo ,,T klasė“ peržiūra ir aptarimas.
Šiaulių Gegužių progimnazijos linkėjimas visoms Lietuvos mokyklų bendruomenėms:
Vienybės, draugiškumo, supratimo, aktyvumo, gerų idėjų ir jų įgyvendinimo, tolerancijos vienas kitam, drąsos veikloje, tobulėjimo!

R.Janulienė, projekto ,,T klasė“ koordinatorė progimnazijoje
2014-10-09

* * * * *

Netradicinė literatūros pamoka 8d klasėje

Spalio 10 dieną yra minima Pasaulinė psichinės sveikatos diena. Ta proga 8d klasės mokiniai su savo lietuvių  k. mokytoja, užuot sėdėję tradicinėje literatūros pamokoje, spalio 8 dieną išvyko dalyvauti Šiaulių m. sav. viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus organizuotame renginyje „Dienoraštis - raktas į vidaus pasaulį“.

Mokiniams bibliotekos darbuotojos pristatė literatūrą, parašytą dienoraščio forma (Kristinos Gudonytės „Blogos mergaitės dienoraštį“, Anos Frank „Dienoraštį“,  Sue Townsend „Adriano Moulo brendimo kančias“ ir kt.). Kaip tik  ištraukas iš pastarųjų dviejų kūrinių aštuntokai skaitys pavasariop, per literatūros pamokas, nes minėti kūriniai yra programiniai. Mokiniams  buvo akcentuojama, kad, neturint su kuo pasikalbėti sunkią minutę,  šalia, kaip terapinė priemonė,  galėtų atsirasti dienoraštis, kuris sugertų ir neigiamas emocijas, ir liūdesį ar per kraštus besiveržiantį džiaugsmą...

Susitikime-pokalbyje „Dienoraštis - raktas į vidaus pasaulį“, be bibliotekos darbuotojų, dalyvavo ir Šiaulių miesto Visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Asta Ivoškienė. Ji mokinius įtraukė į konstruktyvią diskusiją apie būtinybę rūpintis savo psichine sveikata, patarė, kur kreiptis, jei iškilusios problemos pasirodytų pernelyg sunkios išspręsti patiems. Susitikimo pabaigoje A. Ivoškienė 8 d klasės mokiniams padovanojo po linksmąjį kamuoliuką, „padedantį šalinti stresą“, ir  skrajutes su informacija, kur kreiptis, susidūrus su sunkumais.

Nors susitikimas-pokalbis truko tik 45 min. (lygiai tiek, kiek tęsiasi pamoka), tačiau mokiniams šis renginys buvo naudingas tiek literatūrine, tiek bendražmogiška prasme. Juk spalį, kai rudenėjantis dangus kvieste kviečia depresiją, yra smagu sužinoti apie knygas, tinkamas skaityti vis ilgėjančiais vakarais, o  tradicinę pamoką pakeisti į kažką nauja ir dar nežinoma.

Informaciją ir nuotraukas parengė lietuvių k. mokytoja B. Petkuvienė
2014-10-09

* * * * *

Tarptautinė Mokytojų diena
2
014 m. spalio 3d., mokykloje vyko „Profesinio informavimo" diena, o profesija, viena iš sunkiausių ir garbingiausių, reikalaujanti nuolatinio atsinaujinimo, tobulėjimo, augimo, kantrybės, meilės ir sveikatos, tai -  Mokytojo profesija.
Ryte mokytojus pasitiko Mokinių aktyvo nariai, dovanodami po spalvingą balioną su palinkėjimu viduje, jie lydėjo mokytojus į Pasitarimų kambarį kur buvo vaišinami kava, valgyklos darbuotojų iškeptais, bei „Prezo" kepyklėlės dovanotais nuostabaus gardumo pyragais, 6a klasės „prigrybautais" baravykais.
Pirma pamoka - Klasės valandėlė tema „Aš Mokytojas", o štai 2-4 pamokos vyko pagal mokytojų projektą „Aukštyn kojom" - jau rugsėjo 29 d. mokytojai išsitraukė kolegą, kurio pamokas ves šią dieną. Taigi, visi susikeitė vietomis ir turėjo puikią galimybę pajusti kokiu ritmu gyvena jo kolega.
11.00 val. dailės galerijoje „Erdvė" vyko mokytojų vasaros akimirkų fotografijų parodos atidarymas po kurios aktų salėje vyko šaunus mokyklos muzikinių kolektyvų sveikinimo koncertas, mokytojų nominantų apdovanojimai, pasidalinimas dienos patirtais įspūdžiais.
Diena prabėgo nepastebimai, visus lydėjo pakili nuotaika, o veidus puošė nuoširdžios šypsenos.

Dėkoju mokytojoms D. Kulikauskienei, A. Didžgalvienei, A. Mockienei, R. Janulienei, D. Virakienei už puikų komandinį darbą organizuojant mokytojų dienos šventę. Dėkoju savo šauniems Mokinių aktyvo nariams kurie nepabūgo anskčiau atsikelti ir ateiti į mokyklą, sukurti mokytojams šventę.

Daugiau šventinių akimirkų adresu: https://www.facebook.com/pages/%C5%A0iauli%C5%B3-Gegu%C5%BEi%C5%B3-progimnazija/211105242304530

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
R. Tamašauskienė

* * * * *

Tarptautinė Muzikos diena

2014 m. spalio 1 d. - tarptautinė Muzikos diena.
Menų metodinės grupės mokytojos kibo į dar vieną kūrybinį darbą ir organizavo Muzikos dieną mokykloje.
Po 2 pamokų M. K. Čiurlionio alėjoje fleitomis grojo ketvirtokai, duetu dainavo mokytoja R. Janulienė ir istorijos mokytojas S. Staponkus. Po 3 pamokų dailės galerijoje erdvė grojo muzikos mokyklas lankantys mokiniai. Pasibaigus 4 pamokai į dailės galeriją „Erdvė" sugūžėjo pradinių klasių mokiniai, kurie labai smagiai dainavo dainas karaoke.
Dėkoju šauniai Menų metodinės grupės komandai.
Daugiau šventinių akimirkų adresu: https://www.facebook.com/pages/%C5%A0iauli%C5%B3-Gegu%C5%BEi%C5%B3-progimnazija/211105242304530

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
R. Tamašauskienė

* * * * *

Europos kalbų diena Gegužių progimnazijoje, Kalbų laiptų atidarymas

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Ta proga mūsų mokykloje buvo vedamos netradicinės užsienio kalbų pamokos. Jų tikslas – paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, skatinti mokinių norą kuo daugiau sužinoti apie Europos šalis bei jų kalbas. 2b klasės mokiniai piešė gražiausią stilizuotą anglų kalbos raidę, vyresnių klasių moksleiviai pamokų metu dainavo dainas, mokėsi frazių skirtingomis užsienio kalbomis, pasitikrino savo kalbines žinias viktorinoje.

Pertraukų metu per radijo tašką skambėjo žodžiai ir muzika visomis mokykloje dėstomomis kalbomis: lietuvių, anglų, rusų, vokiečių ir prancūzų. Buvo galima išgirsti mokinių pamąstymus apie užsienio kalbų mokėjimo svarbą šiandieniniame globaliame pasaulyje, pasimėgauti šmaikščiais dialogais bei išmokti naudingų kasdieninių frazių įvairiomis kalbomis.

12 val. II-ojo aukšto fojė susirinkusiuosius pasveikino Gegužių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Zalogienė, Šiaulių Turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė bei Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto prodekanė doc.dr. Milda Damkuvienė, kurios iškilmingai perkirpo simbolinę juostelę, atvėrusią progimnazijos bendruomenės Kalbų laiptus. Kalbų laiptus, kurie sveikina kiekvieną sutiktąjį (Mokinį, Mokytoją, Svečią) progimnazijoje gimtąja kalba (lietuvių), Lietuvos Respublikos kaimyninių šalių (latvių, lenkų, baltarusių, rusų), pagrindinių Europos (anglų, vokiečių, prancūzų) bei viena seniausių (lotynų) kalbomis.

Tikimės, jog visi, kurie kasdien lips šiais laiptais suvoks, jog kalbų mokėjimas ne tik suteikia žmogui papildomas galimybes gyvenime, didina toleranciją bei pakantumą kitoms šalims, tautoms, bet kartu ir padeda puoselėti savo gimtąją kalbą. Kaip pasakė Johanas Volfgangas Gėtė „Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios“.

R.Zalogienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Ingrida Kačinskienė, anglų kalbos mokytoja
2014-09-26

* * * * *

Netradicinės anglų kalbos pamokos Gegužių progimnazijoje

Rugsėjo 24 d. Gegužių progimnazijoje viešėjo svečias iš saulėtosios Kalifornijos (JAV) John S.Chiles (vice prezidentas moksliniams apsikeitimams), kuris vedė netradicines anglų kalbos pamokas 7c, 8a ir 8d klasėse. Svečią į mokyklą pakvietė istorijos mokytojas Sergejus Staponkus. Pamokų metu mokiniai turėjo unikalią galimybę pabendrauti anglų kalba, parodyti savo kalbines žinias, sužinoti apie amerikietiškąją kultūrą bei pasaulėžiūrą. Pašnekovas domėjosi mokinių pomėgiais bei jų laisvalaikiu. Vaikai taip pat svečiui uždavinėjo įvairiausius klausimus. Labiausiai juos domino pašnekovo požiūris į Lietuvą, jos žmones, kultūrą, tradicijas. Daug klausimų svečias sulaukė ir apie lietuvišką maistą, orą, gamtą ir, žinoma, krepšinį.  Po susitikimo John S.Chiles gyrė mokinių anglų kalbos žinias ir pažadėjo dar sugrįžti į mūsų mokyklą.
Akivaizdu, jog tokie susitikimai ne tik praplečia mokinių akiratį, bet ir kelia mokinių motyvaciją mokytis užsienio kalbų.

Ingrida Kačinskienė, anglų kalbos mokytoja
Sergejus Staponkus, istorijos mokytojas
2014-09-24

* * * * *
Baltų vienybės diena ant Majakalnio

Rugsėjo 22-oji – lygiadienis, kai naktis ir diena yra vienodos trukmės. Ši data labai svarbi dar ir tuo, kad nuo 2000-ųjų dviejų valstybių – Lietuvos ir Latvijos parlamentų sprendimu rugsėjo 22-oji, Saulės mūšio (1236 m.) diena paskelbta Baltų vienybės. Lietuviai ir latviai susivienijo ir vakare ant kalnų ir piliakalnių uždegė laužus.
Paminėti šią svarbią datą 2014-09-22,  nebodami lietingo oro, ant Majakalnio kalno rinkosi Gegužių kaimo bendruomenė, Gegužių progimnazijos aštuntų klasių mokiniai, lydimi istorijos mokytojų Nijolės Teišerskienės, Sergėjaus Staponkaus. Visų nuotaika buvo puiki. Degė didžiulis laužas. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Algimantas Sėjūnas ir mokytoja Nijolė Teišerskienė papasakojo apie šimtmečius trukusias baltų genčių kovas su kalavijuočių ir kryžiuočių ordinais, apie Saulės mūšio svarbą, lietuviškąją – baltiškąją savimonę. Renginio dalyviai traukė dainas, vertėsi kūliais, vaišinosi savo atsineštomis vaišėmis, gėrė girą. Devintą valandą į dangų kilo fejerverkai, dangaus žibintai.  
Net dangus tą vakarą buvo pankus - debesys prasiskyrė ir danguje sužibo žvaigždės. Tikriausiai protėviai mus išgirdo.

Pranešimą parengė istorijos mokytoja Nijolė Teišerskienė
2014-09-23

* * * * *

Kelionė pas vienuolį – buvusį mokyklos mokinį

Pakutuvėnų kaimas (Kretingos r.) nuo senų laikų buvo vadinamas atgailos vieta, nes „pakūta“ žemaitiškai reiškia atgailą.
Jei kada važiuosite nuo Kretingos pro Aleksandravo kaimą, o nuo Plungės pro Karklėnų kaimą, pamatysite laukuose bažnyčią – Pakutuvėnų Švento Antano Paduviečio šventovę, kur nuo 1995 metų prie bažnyčios pradėjo kurtis ir burtis pranciškoniška bendruomenė.
Dabar čia nuolat gyvena mažesnieji broliai pranciškonai. Į šią mažą bendruomenę kasdien atvyksta žmonės, sužaloti gyvenimo žaizdų, ieškodami savo būčiai naujos pradžios, artimo ryšio su Dievu ir palieka šią vietą su viltimi, kad įmanoma gyventi kitaip. Pakutuvėnai – tai ne nuolatinio gyvenimo vieta. Tai tik stotelė, startas naujam gyvenimui.
Rugsėjo 19-20 dienomis Šiaulių Gegužių progimnazijos bendruomenė lankėsi pas buvusį mokyklos mokinį brolį Paulių Vaineikį OFM. Vienuolis mus nuoširdžiai sutiko, pasakojo apie šią vietą, aprodė bažnyčią. Vakare prie laužo kepant bulves pasakojo įvairias istorijas, atsakinėjo į klausimus ir išlydėjo mus į naktinį žygį. Kitą dieną vedė mokymus „Kas mes esame“, klausė išpažinčių. Brolis Paulius žavėjo savo humoro jausmu, vaidybiniais sugebėjimais ir kulinariniais gabumais paruošdamas visai bendruomenei itališką makaronų pastą. Vėliau kiekvienas turėjo galimybę pajodinėti žirgu.

Informacija parengta pagal „Šiaulių kraštas“ (2014-09-25)

E.Ramoškienė, R.Kalinienė
2014-09-25

* * * * *

Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos 8 klasės mokinių pleneras į Kurtuvėnų regioninį parką 2014 m. rugsėjo 17 d.

No images found.

Kiekvieną rudenį Gegužių progimnazijos aštuntų klasių mokiniams, baigiantiems IV lygio kryptingo meninio (dailės) ugdymo programą, organizuojama išvyka – pleneras.
Šių metų išvyką į Kurtuvėnų regioninį parką pradėjome pažintine ekskursija nuo turgaus aikštės, kur mus atvežė autobusas, lankytojų centro, kuris įsikūręs atkurtame Kurtuvėnų dvaro svirne. Keliaudami dvaro sodu ir parku apžiūrėjome dvaro sodybą, naujai atstatytą ratinę, dvaro rūmų likučius, svirną, oficiną, dvaro arklides, tvenkinius. 
Vaikai džiaugėsi gamtos grožiu, geru oru. Laisvai pasirinktomis priemonėmis vaizdavo objektus, juos supančią aplinką.
Grįžę į mokyklą darbelius eksponavome „Meno sodo“ alėjoje. Kviečiame apžiūrėti parodą. Mokinius į plenerą lydėjo ir konsultavo juos kūrybiniame procese dailės ir technologijų mokytojai: Aušra, Vita, Regina, Dana, Ilmaras.

Informaciją pateikė: dailės ir technologijų metodinės grupės pirmininkė A. Lučinskienė
2014-09-18

* * * * *

Miesto dainų ir šokių festivalis „Tau, mano mieste"

2014 m. rugsėjo 11 d. Šiaulių miesto 778 gimtadieniui paminėti bei K. Donelaičio 300 metinėms atminti Šiaulių Gegužių progimnazijos menų metodinė grupė: muzikos mokytojos R. Tamašauskienė, R. Janulienė, A. Mockienė, šokių mokytojos: D. Virakienė ir L. Gaigalienė, organizavo Šiaulių miesto švietimo įstaigų dainų ir šokių festivalį „Tau, mano mieste".
Festivalis vyko miesto amfiteatre nuo 10.00 val. ryto, džiaugiamės, kad renginį įgarsino Šiaulių miesto kultūros centro darbuotojai.
Šventėje dalyvavo 7 miesto darželių, 7 miesto progimnazijų, 1 vidurinės mokyklos, 4 miesto gimnazijų, 3 miesto pradinių mokyklų, moksleivių namų meniniai kolektyvai.
Koncertas tęsėsi 4 valandas per kurias atlikėjai atliko 43 kūrinius, kuriuos paruošė 41 vadovas, sulaukėme net 460 šokančių ir dainuojančių vaikų.
Dėkojame visiems šauniems meno kolektyvams, šauniems atlikėjams ir jų mokytojams.
Sveikiname miestą su švente - ilgų ir turiningų gyvavimo metų.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Tamašauskienė

Daugiau akimirkų mokyklos facebook paskyroje.

Šiaulių miesto 778-ojo gimtadienio šventinė eisena

2014 m. rugsėjo 12 d. Gegužių progimnazijos 8 klasių mokinių, auklėtojų, mokytojų delegacija ir mokyklos administracija dalyvavo šventinėje, Šiaulių miesto 778-ojo gimtadienio, eisenoje.
Šiais metais eisena buvo skirta ir K. Donelaičio 300-osioms metinėms atminti, todėl tema buvo pasirinkta „Metai". Lopšelių darželių auklėtiniai simbolizavo „Vasarą", pradinių klasių mokiniai - „Pavasarį", progimnazijų atstovai - „Rudenį", o gimnazistai - „Žiemą".
Oras buvo puikus, nuotaika pakili, o su oranžinėmis beretėmis tikrai gražiai atstovavome rudens spalvų kitimą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Tamašauskienė,
daugiau akimirkų mokyklos facebook paskyroje.

Akcija „Jau saulelė vėl atkopdama budino Šiaulius...“

Rugsėjo 11-ą, Šiaulių miesto Vaikų dieną, keturi Gegužių progimnazijos aštuntokai (K. Bružaitė, B. Tinteris, K. Šablinskaitė ir I. Perminaitė) dalyvavo Dailės mokyklos organizuotoje rytinėje budinimo akcijoje „Jau saulelė vėl atkopdama budino Šiaulius...“ Mūsų mokyklos skaitovai kartu su „Romuvos“ gimnazistais šiauliečius žadino K. Donelaičio „Metų“ ištraukomis. Skaitovų pasiklausyti iš savivaldybės pastato išėjo pats miesto meras J. Sartauskas. Mokiniai juokavo : „Jei pavyko prižadinti pačią „Miesto Galvą“, tai tikrai pabudo ir visi miestelėnai“.

Smagi jungtinė trijų mokyklų akcija visiems dalyviams paliko malonių prisiminimų. Tikimės, kad ir ateityje, kooperuojantis su kitomis miesto ugdymo įstaigomis, pavyks suorganizuoti dar ne vieną dėmesio vertą renginį.

Informaciją ir nuotraukas parengė lietuvių k. mokytoja B. Petkuvienė
2014-09-15

* * * * *

MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA

Ir šiais, 2014 metais pasitikome Mokslo ir žinių dieną iškilmingai, šventę skirdami K. Donelaičio 300-osioms metinėms, Baltijos kelio 25-ečiui.
Į mokyklą sugūžėjo per 800 mokinių, sukomplektuota 31 klasė iš jų 17 pradinių klasių. Sulaukėme pirmokų į 4 pirmas klases, o penktokų į 3 penktas klases.
Visiems linkime vienybės, santarvės, aukštų siekių ir puikių rezultatų, sveikų ir turiningų naujų mokslo metų.
Daugiau akimirkų rasite čia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.681061538642229.1073741902.211105242304530&type=1

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Tamašauskienė