6d klasė (2019-2020)

2019-2020 m. m.

6d klasės išvykų, renginių akimirkos

 

 

 

2018-2019 m. m.

5d klasės išvykų, renginių akimirkos


* * * * *
Gimnazistų apsilankymas

Trečiadienį 5d klasė sulaukė malonių svečių – gimnazistų Nedos ir Dominyko iš J.Janonio gimnazijos. Dar neseniai palikę progimnazijos suolus Neda ir Dominykas, beje, buvęs Gegužių progimnazijos auklėtinis, pristatė penktokams projektą apie Europos Sąjungą.
Tikslių, aiškių žinių niekada nebus per daug, todėl, nors Europos Sąjungos piliečiai esame jau senokai, penktokai galėjo papildyti savo žinias ir netgi grįžę namo priminti savo tėveliams būtinai balsuoti ir rinkti atsakingai europarlamentarus. Išklausę pranešimo apie Europos Sąjungos struktūrą, veiklas penktokai dalyvavo viktorinoje, laimėjo mielų prizų.
Smagu, kad jaunesnius mokinius moko vyresnieji rodydami pavyzdį žengti išsilavinimo, žingeidumo keliu.

I.Turovaitė

* * * * *
Tolima, artima Indija

Ar kasdien galima sutikti žmogų, apsilankiusį Indijoje? Tikrai ne.
Todėl 5d klasės mokiniai ir auklėtoja jautėsi labai laimingi, kai jų bendraklasės Emos mama Gileta Peleckė sutiko pasidalinti pačiais šviežiausiais savo įspūdžiais iš karštosios Indijos.  Visus sužavėjo, kaip ramiai ir paveikiai mama pasakojo apie Indijos savitumą ir grožį, rodydama nuotraukas. Sužinota, kad Indija yra seniausių jogos mokyklų šalis. Pasakotoja neslėpė susižavėjimo indais, kurie drąsiai žvelgia pašnekovui į akis, pagarbiai klausosi ir pastebi kiekvieną gestą, mimiką, nuoširdžiai šypsosi, stengiasi su meile priimti kiekvieną asmenį. Gal todėl ir sausakimšose, karštose, be perėjų ir šviesoforų Indijos gatvėse be didelių avarijų juda ir karvės, ir rikšos, ir mašinos, ir pėstieji, ir šunys. Indiški patiekalai taip pat aštresni, saldesni nei mūsiškiai, daugiausia vegetariški. Rūbai taip pat labai kitokie. Moterys visus darbus dirba nešiodamos sarį, 10 m medžiagos gabalą, tinkamai suklostytą.
Mama Gileta pasakodama apie svetimus kraštus nuolat pabrėždavo ir tai, kad ir mes esam unikalūs. Mat Indijoje pavasaris ir ruduo prabėga akimirksniu, dominuoja žiema, vasara. Tad turėtume džiaugtis kiekvienu metų laiku, kuris mūsų kraštuose būna ryškus ir spalvingas. Žinoma, susitikimo pabaigoje visi gavo lauktuvių – natūralių smilkalų iš pačios Indijos. 

Inga Turovaitė