Etikos klubas ETHOS —
tai pozityviai nusiteikusių, keliaujančių per gyvenimą dainuojančia širdimi jaunimo klubas  
 
 
Klubo ETHOS tikslai:
* Dvasinis, intelektinis, emocinis tobulėjimas.
* Ėjimas sveikesnio pasirinkimo link.
* Gyvenimo stebuklų stebėjimas, iliustravimas, fotografavimas.
* Etnokultūrinio raštingumo ugdymas.
* Pozityvumo ir gyvenimo džiaugsmo skleidimas.
 
Klubo veikla:
* Susitikimai, renginiai, išvykos, tobulėjimo stovyklėlės.
* Naujų žinių, praktikų, patirties pasidalinimas.
 
Šiaulių Gegužių progimnazijos etikos klubo ETHOS vadovė -
etikos mokytoja Ilona Zazienė
* * * * *
ETHOS klubo stendas „Žiemos šerkšnas“ kviečia pasigrožėti lietuviška žiema
Šiais metais gamta mums padovanojo nuostabią žiemą: su giliomis pusnimis, šerkšnu, šalčio raštais ant langų...
Kviečiame prie etikos kabineto (204 kab.) Šviesos al. pasimėgauti žiemos akimirkomis, prisimenant, kad gamta yra – vertybė, kurią turime mylėti, saugoti ir  didžiuotis...
Informaciją ir nuotraukas paruošė –
etikos klubas ETHOS
* * * * *

ŠU BOTANIKOS SODO ŽAVADIENIO ŠVENTĖJE –„ ETHOS“ KLUBAS IR ANSAMBLIS „STRAZDANĖLĖS“

 

ŠU tradiciniame idėjų ir linksmybių renginyje „Odė pavasario džiaugsmui“ dalyvavo ir mūsų mokyklos etikos klubo ETHOS narės bei simpatiškas vokalinis ansamblis „Strazdanėlės“ (vad.Raimonda Janulienė).
Puiki gamta, spalvingi augalai, paukščiai, smagios užduotys, diskoteka šiltame vasaros lietuje – visa tai ir daugiau mus lydėjo šioje puikiai organizuotoje šventėje.
O ar jūs šokote vasaros lietuje? Pabandykite...

Fotoreportažas – Ilona Zazienė, etikos klubo ETHOS vadovė
Apie šventę rašoma
* * * * *

* * * * *

ETIKOS KLUBAS ETHOS TAPO KALĖDINE FOTOSTUDIJA A N O N S A S ...

Jei džiaugsmas yra šypsenos,  klegesys, šventinis bruzdesys, noras kurti ir keistis – visa tai lapkričio 24 d. visą vakarą vyko ETHOS klube.

Fotosesiją „Kalėdiniai atvirukai“ mums padovanojo fotostudijos „Stop kadras“ kūrybinė grupė. Improvizuotoje studijoje pasirinkdami įvairius studijos rekvizitus, aksesuarus, skrybėlaites – kūrėme stilizuotas nuotraukas – „Kalėdinius atvirukus“. Malonu buvo stebėti, kaip klubo seniūnė Viktorija Vaitkutė 8c kl. tapo stiliste ir visus pageidaujančius pagražindavo, kaip mamos su savo mažaisiais modeliukais „repetavo“ prieš veidrodį kompozicijas (tai užfiksuota nuotraukose „už kadro“), o buvusi klubietė Greta Grebelytė (dabar „Romuvos“ gimnazistė) nutarė su vadove įsiamžinti lyginant plaukų ilgį...

Įdomus faktas – tokie smagūs kūrybiniai šurmuliai improvizuotoje studijoje čia vyko maždaug prieš 20 metų. Tuo metu tai buvo mokyklos „Panelių klubas“, kuriam vadovavo Ilona Zazienė (klubo seniūnė  Daiva Gailiūtė, šiuo metu gyvena  Italijoje, dirba fotografe ir TV reportere).

Linkėjimai visiems esamiems ir buvusiems ETHOS ir „Panelių klubo“ nariams...

Šios  smagios fotosesijos reportažo tęsinys  bus – gruodžio 7 d.

Informaciją paruošė – Ilona Zazienė,
ETHOS klubo vadovė, etikos mokytoja
Nuotraukos – fotostudija „Stop kadras“,
FB Stopkadras Fotostudija, www.stopkadras.lt

* * * * *

* * * * *
„KALĖDINIUOSE ATVIRUKUOSE“ ETHOS KLUBAS IR SVEČIAI

 

Nuotraukos ne tik sustabdytos akimirkos, bet ir galimybė pažinti save, mėgautis kūrybine improvizacija...

Taigi, pristatome II dalį šventinės ETHOS klubo ir jo svečių fotosesiją, kurią mums dovanojo fotostudijos „Stop kadras“ kūrybinė grupė.

Jaukių, spalvingų, nušviestų saulės spinduliais visiems ateinančių švenčių – pasveikinkime mus mylinčius žmones su savo kūrybos atvirukais, mielais žodžiais, šypsena...

Informaciją paruošė – Ilona Zazienė, ETHOS klubo vadovė, etikos mokytoja
Nuotraukos – fotostudija „Stop kadras“, Facebook – Stopkadras Fotostudija, www.stopkadras.lt
2016-12-07

* * * * *

* * * * *

ETHOS klubo nariai Kultūros egzamine tradiciškai laimėjo I vietą 

 

Jau trečią kartą Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos organizuotame Kultūros egzamine, skirtame miesto švietimo įstaigų moksleiviams, Gegužių progimnazijos etikos klubo ETHOS nariai progimnazijų kategorijoje  laimi pirmą vietą.
Šiais metais mūsų šaunuolės Gabijos Marijos Poškaitės (8b kl.) žinios apie kultūrą buvo vertos I vietos. Egzamine puikiai kultūros žinias parodė ir Toma Žiliūtė (8b kl.), bei Adrija Marija Ulkštinaitė (8c kl.), jos pelnė organizatorių padėkas. Po egzamino dalyviai išklausė paskaitą „Plagiatas: akademinės etikos ar teisės objektas?“ (ŠU lektorė R.Navickienė). Diskusijų sukėlė temos – „Kas yra plagiatas?“, „Svetimos idėjos, minties pasisavinimas – akademinės sąžinės nebuvimas?“ ir t.t.
Mokiniai dalyvavę Kultūros egzamine ne tik  papildė savo karjeros kompetencijų portfelį, kuris yra svarbus stojant į gimnaziją, bet ir suvokė, kad kultūrinis išprusimas – vertybė.
Informaciją paruošė – Ilona Zazienė, etikos mokytoja, etikos klubo ETHOS vadovė
2016-04-25
* * * * *

„Gėrio fondo“ dėmesys mokytojams senjorams ir laiškas, kurį norėtų gauti visi mokytojai....

Tęsiame projekto „Atbėga elnias Devyniaragis“ idėją aplankyti mūsų mokyklos mokytojus - senjorus, kurie švenčia jubiliejus. Plačiau...

2015-04-22
* * * * *

Gėrio fondo dėmesys mūsų mokytojams – senjoramsETHOS klubo paroda „Kaimas – amžina vertybė“

 

Šiais metais jau trečią kartą įvyko projektas „Atbėga elnias Devyniaragis“, kurio metu buvo renkamos lėšos mūsų bendruomenės nariams ypatingiems atvejams.
Etikos klubas ETHOS ( vadovė –I.Zazienė) pasiūlė idėją: aplankyti, pasveikinti, pabendrauti su Gegužių progimnazijos mokytojais – senjorais (nuo 65 m.), kurie yra garbingai užtarnautoje pensijoje ir 2014 – 2015 m. švenčia jubiliejus.
Ši puiki idėja buvo palankiai sutikta mokytojų – senjorų: džiaugiantis dėmesiu, dalinantis prisiminimais...
Ilgiausių, sveikiausių metų visiems Gegužių progimnazijos mokytojams – senjorams!
Nuotraukoje: ETHOS klubietė Viktorija Vaitkutė (6c kl.) keliauja į svečius pas mokytoją.

Informaciją parengė etikos klubas ETHOS

ETHOS klubo paroda „Kaimas – amžina vertybė“

Etikos klubas ETHOS ( vadovė – I.Zazienė) visus kviečia į parodą „Kaimas – amžina vertybė“ (Šviesos alėjoje, prie etikos kabineto). 2015-ieji metai vyriausybės paskelbti – Etnografinių regionų metais.
Gamta, žaluma, erdvė, ramybė, gamtos garsai – tai dalykai dėl ko vertiname kaimo aplinką.
Štai ką apie kaimą rašo mokiniai: „ten slypi visos vertybės“, „kaime jautiesi tikroviškai ir tave lydi prisiminimai iš vaikystės“, „miestai prasidėjo nuo kaimo – ten visas mūsų kultūrinis paveldas“ ir t.t.
Kaip kalbėjo parodos atidarymo metu direktoriaus pavaduotoja L.Lušienė „kaimas tai puiki erdvė kurti, pastebėti kasdienybės grožį“, ETHOS klubo narė M.M. Tamutytė (8a kl.) pasidalino puikiais asmeniniais įspūdžiais ir gyvenimo kaime patirtimi.
Parodos atidarymas buvo įžanga į etikos mokytojos Ilonos Zazienės meistriškumo pamoką „Amžinųjų vertybių ugdymas per etikos pamokas“, kuri vyko Gegužių progimnazijoje  Respublikinės konferencijos „Visuminis ugdymas: gyvenimo pamoka dalyko pamokoje“ metu. Šios  konferencijos metu buvo vedama 10  meistriškumo pamokų, iš kurių keturias vedė Gegužių progimnazijos pedagogės – D.Urbonavičienė, A. Didžgalvienė, A. Čilinskienė , I.Zazienė.

Tai puiki patirtis, kuri leidžia visiems eiti tobulumo link...

Informaciją paruošė ETHOS klubas,
Akimirkas iš parodos atidarymo ir etikos pamokos fiksavo -
S.Staponkus, A.Vedeckienė, I.Zazienė
2015-01-22

* * * * *

KULTŪROS EGZAMINE „ETHOS“ KLUBAS LAIMĖJO PRIZINES VIETAS

Mokyklos etikos klubo ETHOS narės (vadovė I.Zazienė), aštuntokės dalyvavo kultūros egzamine ir laimėjo -  Greta Grebelytė  - I vietąFaustina Urbanavičiūtė III vietą.
Šiais metais „Romuvos“ gimnazijoje pirmą kartą buvo organizuotas Šiaulių miesto gimnazijų ir progimnazijų gabiems mokiniams – kultūros egzaminas.
Egzamino testas, kurį sudarė 70 klausimų apie etiką,  kultūros renginius (teatro, kino, literatūros, muziejų ir t.t.), žmones, nusipelniusius kultūrai – Lietuvoje, Šiauliuose – buvo nelengvas...
Kai kurie klausimai reikalavo tiesiog loginio mąstymo, verslumo kompetencijos ar nuojautos.

Informaciją paruošė etikos klubas ETHOS
2014-05-02

* * * * *
ETIKOS KLUBO „ETHOS“  ĮSPŪDŽIAI IŠ „NAKTIGONĖS...“

 

Tradiciškai pavasario sezoną etikos klubas ETHOS (vadovė Ilona Zazienė), sutinka Rėkyvos progimnazijoje puikiai organizuotame renginyje „Naktigonė – draugystės tiltas“.
Pavasarinė žaluma, saulėlydis, gandrai besidairantys iš lizdo, muzikos ritmai, besišypsantys bendraminčiai, visa tai sukuria nuostabią atmosferą, kurios ne veltui laukiame visus metus...
Į šį renginį vyko aktyviausios ETHOS klubietės – Emilija Globytė (Emiliukas), Klaudija Bružaitė, Emilija Ruškytė ir Kamilė Stanišauskaitė.

Šio renginio išskirtinumas – jis vyksta 12 valandų – nuo 19 val. vakaro iki 7 valandos ryto. Vakaras prasidėjo sveikatingumo užsiėmimais – vikrumui, lankstumui, greičiui išbandyti. Vėliau šokių mokyklos „Extreme“ vadovas D.Marcinkus visus pakvietė mokyklos kiemelyje pašokti -  visi užvaldyti muzikos  ritmo ir talentingo vadovo tapo hip -  hop stiliaus šokėjais.
Po šeimininkų šventinės vakarienės skubėjome į „Protmūšį“ . Klubietės atsidūrusios skirtingose komandose turėjo puikią progą pabendrauti su skirtingų mokyklų moksleiviais, padiskutuoti. Prieš vidurnaktį Rėkyvos progimnazijos direktorius R.Senkus visiems skaitė paskaitėlę apie gamtos paslaptis, įvairių energijų buvimą. Na, o kaip toks renginys be pašėlusios diskotekos, kuriai muzikos, šviesos ir dūmų efektus padovanojo Rasos progimnazijos diskotekininkai Rolandas ir Laurynas.
Tradicinės lauko futbolo varžybos prasidėjo 1 val. nakties apšviestoje sporto aikštėje su puikia danga. Ne aišku kas laimėjo, bet buvo smagu!
Ar teko kada nors jums vidurnaktį ruoštis kūrybiniam grožio ir mados pristatymui? Mes išbandėme: kas iš popieriaus, kas iš  polietileno kūrė avangardinę madą, o mes nusprendėme tapti „Pavasariniais žiedais“. Užduoties atlikimui skirtas pusvalandis – 3 val. nakties ( beje, šis laikas – gili naktis, ar jau ankstyvas rytas?) – čiulbant visiems pavasariniams paukščiams – lakštingaloms, volungėms ir kitiems gamtos kūriniams, ieškant žydinčių žalumynų rasotoje pievoje, pasišviečiant telefonais – ilgam liks mums atmintyje. Mūsų improvizuotos kolekcijos „Pavasariniai žiedai“ pristatymas sulaukė daug aplodismentų ir komplimentų.
Ar tai naktis trumpa buvo, ar tai 110 bendraminčių draugija ir Rėkyvos progimnazijos organizatorių (ačiū mokytojai G. Mikoliūnienei) programa nuostabi – laikas prabėgo greitai. Nespėjome, net miegmaišių išvynioti (kitą kartą jų nesivešime).
Po rytinės mankštelės prie Rėkyvos ežero, visi atsisveikinome su mintimi, kad kitais metais mes vėl čia norėsime būti visi kartu...
Kviečiame aplankyti  šio renginio įspūdžių  fotoparodą „Sustabdytos akimirkos“ prie etikos kabineto, Šviesos alėjoje.
Informaciją paruošė – Gegužių progimnazijos etikos klubas ETHOS

Plačiau: www.etaplius.lt

Nuotraukų autorė – I.Zazienė, etikos mokytoja, ETHOS klubo vadovė
2014-05-20

* * * * *
KLUBO „ETHOS“ NARĖS SKAITĖ PRANEŠIMĄ TARPTAUTINĖJE MATEMATIKOS KONFERENCIJOJE
 
Šiaulių universiteto bibliotekoje įvyko XIV-oji tarptautinė konferencija „Moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektiniai darbai“. Saulėtą kovo 7 d. rytą į konferenciją atvyko apie 200 mokinių  iš visos Lietuvos, Latvijos ir gražus būrys juos ruošusių mokytojų. Pasidžiaugę puikia S.Daukanto gimnazistų, vienų iš organizatorių veikla – plenariniame posėdyje išklausėme 10 pranešimų, kuriame mokiniai dalinosi savo mintimis, patirtimi, atradimais. Tokio aukšto lygio konferencijos yra ne tik  informacijos pateikimas, bet ir  puiki oratorinio meistriškumo, sceninio judesio ir įvaizdžio mokykla visiems.
Mūsų mokyklos etikos klubo  ETHOS atstovės – K.Bružaitė ir E.Globytė ekonomikos darbo sekcijoje pristatė visų klubiečių ruoštą pranešimą „Respublikinės Finansinio Raštingumo 2013 m. laimėtos olimpiados sėkmės paslaptis“. Joms talkino I.Sidabraitė, K.Stanišauskaitė. Apibendrindama šioje sekcijoje skaitytus pranešimus ŠU matematikos katedros profesorė dr.R. Macaitienė sakė, kad matematika, ekonomika yra ne vien šios srities specialistų mokslas, bet sritis, kurioje gali visi pasireikšti. Profesorė pasidžiaugė, kad ETHOS klubas yra to įrodymas, kuris sėkmingai dalyvavo FRO olimpiadoje (1 vieta).
Dėkojame mūsų mokyklos direktorės pavaduotojai Daivai Stakvilevičienei už paskatinimą ruošti pranešimą šiai konferencijai ir pagalbą verčiant pranešimo anotaciją į anglų kalbą. Linkime visiems sėkmės, drąsos, ryžto ir atkaklumo, kurie dalyvaus būsimose olimpiadose ar konkursuose!
Informaciją paruošė – ETHOS klubo vadovė Ilona Zazienė
Nuotraukos –  S.Daukanto gimnazijos moksleivės Gintarės Volskytės
2014-03-17
* * * * *
Gongų muzikos garsai Gegužių progimnazijoje
 
Sausio 30 d. bendruomenės klubo SAVI iniciatyva mokyklos aktų salėje vyko GONGŲ MUZIKOS GARSŲ vakaras.
Užsiėmimą vedė jogos meistras Valdas, turintis didžiulę meditacijos instrumentų kolekciją.
Gilus atsipalaidavimas, vibracijos sklindančios nuo gongų varpų, sitros - išjudino ląsteles, vyko regeneracija, atsinaujinimas, harmonizavimas.
Vakaro metu susirinkusius džiugino intrumentų įvairovės kuriama muzika, subtilus gongų skambėjimas. Smalsioms Ethos klubo narėms buvo suteikta unikali galimybė paskambinti įvairiais, nematytais muzikos instrumentais.
 
Su linkėjimais -
Ilona Zazienė, etikos mokytoja,
klubo SAVI direktorė
* * * * *
Etikos klubas ETHOS svečiuojasi „Saulėtekio“ gimnazijos vakaronėje
 

Mūsų mokyklos mokiniai noriai dalyvauja kaimyninių mokyklų rengiamuose vakaruose. Etikos klubo ETHOS narės prieš Kalėdas  -  2013 12 12  Saulėtekio gimnazijoje smagiai leido laiką, nes  tądien čia vyko mokyklos bendruomenės adventinis vakaras, skirtas prisiminti ar išmokti kalėdinio laikotarpio žaidimus, šokius, pokštus. Klubietės Emilija, Klaudija su vadove  Ilona padėkojo muzikos mokytojui A. Stankui ne tik už smagią vakaronę, galimybę pamuzikuoti, pašokti, bet ir įteikė saldžią Elnio Devyniaragio dovaną – padėką už A.Stankaus ir J.Saikutės vadovaujamo muzikos ir šokio kolektyvo pasirodymą Gegužių progimnazijoje mūsų organizuotame projekte „Atbėga elnias devyniaragis“.
Telydi sėkmė ir kūrybinis įkvėpimas visus šios puikios vakaronės dalyvius...
 
Informaciją ir nuotraukas paruošė etikos mokytoja,
ETHOS klubo vadovė Ilona Zazienė
* * * * *

ŠIAULIŲ APSKRITIES MOKSLEIVIŲ  KONFERENCIJA  - AŠ,  MOKYKLA IR  SĖKMĖ

 

Etikos klubo ETHOS  nariai jau trečius metus paruošia ir pristato pranešimus Šiaulių apskrities moksleivių konferencijoje „Aš, mokykla ir sėkmė“. Šiais metais klubietės  Emilija Globytė ir Klaudija Bružaitė (7d klasės mokinės ), konferencijoje skaitė pranešimą „Ar tai  padarys mane laimingu“?. Šis pranešimas ruoštas remiantis Dalai Lamos vizito Lietuvoje akimirkomis ir jo knyga „Menas būti laimingu“. Konferencijos suteikia  mokiniams  galimybes tobulinti savo scenos ir iškalbos meną, gebėti ruošti pranešimus, pažadina norą tobulėti.
Kelios įkvepiančios Dalai Lamos mintys:
„Laimingas ne tas, kuris toks kam nors atrodo, o tas, kuris pats toks jaučiasi...“.
„Laimės paslaptis yra daryti ne vien tai, kas patinka, o tai, ką darai – daryti su meile“.

Rėkyvos progimnazijoje, kuri pripažinta Žaliausia mokykla Lietuvoje, akį džiugino lapkričio paskutinę dieną žydinčios rožės, rūke paskendęs ežeras, nuoširdus priėmimas, po konferencijos vykę improvizuoti šokiai, kurie priminė, kad čia pavasarį mūsų laukia „Naktigonė“ (visą naktį vykstantis renginys ).

Ilona Zazienė, ETHOS klubo vadovė, etikos mokytoja
2013-12-02

* * * * *

Mokinių etikos klubui ETHOS dveji metukai!

Švęsti etikos klubo ETHOS gimtadienio (klubo vadovė – etikos mokytoja Ilona Zazienė)  beveik 50 mokinių  išvyko į Naisius, kuriuose tą dieną vyko puiki bendruomenės šventė – TV serialo „Naisių vasara“ pristatymas,  susitikimas su serialo kūrybine grupe, ekskursija po Baltų dievų parką, krivio apeigos įžiebiant aukurą ant Alkos kalno, žemaitukų žirgų šventinis pasirodymas, „Naisių vasaros teatro“ akustinės muzikos vakaras, vaišės...
Už tokią dovanotą galimybę atvykti į išpuoselėtus Naisius, pasidžiaugti ekskursija, koncertu, dėmesiu, bei nuoširdžiu bendravimu su mokinukais, dėkojame p.Ramūnui Karbauskiui ir linkime jam  sėkmės darant gerus darbus...

Išvyką organizavo, fotografavo  ir informaciją paruošė -
Ilona Zazienė, ETHOS klubo vadovė, etikos mokytoja
2013-11-21

* * * * *