8d klasė (2016-2017)

2016-2017 m. m. 

8d klasės mokinių išvykų, renginių akimirkos

 

* * * * *
Svečiuose Lieporių gimnazistai

Vasario 3 d. vyko integruota Gegužių progimnazijos ir Lieporių gimnazijos poezijos ir kūrybos pamoka „Metų laikai poetų ir mokinių eilėraščiuose“. Sulaukėme svečių -  keturių gimnazistų (abiturientai Enrika Dausynaitė ir Tomas Drąsutis – buvę mūsų progimnazijos ugdytiniai), kurie 8d klasės mokiniams vedė poezijos pamoką. Gimnazistai skaitė žinomų poetų ir savo kurtas eiles, dainavo lyriškas dainas, pritariant gitarai. Aštuntokai nebuvo vien klausytojai bei stebėtojai. Jie atliko įvairias užduotis, kūrė eilėraščius apie metų laikus, juos skaitė. Pamoka buvo jauki, įdomi, netradicinė. Dėkojame gimnazistams už jautrų ir gražų susitikimą su poezija.

Informaciją ir nuotraukas parengė Daiva Šimkuvienė

* * * * *
-Eik taip,/ kaip eina Laisvė.

                            Just. Marcinkevičius 

Švintant sausio 13 d. rytui Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai ir jų mokytojai būrėsi skvere prie Savivaldybės, kur vyko pilietinė akcija „Laisvė...“. Jos metu 26-ąjį kartą buvo paminėta Laisvės gynėjų diena, išaukštinant tautos pergalę, pabrėžiant tautos solidarumą, suvokimą, ką gali padaryti beginkliai žmonės agresijos prieš valstybės laisvę akivaizdoje. Prie šios akcijos prisijungė ir Gegužių progimnazijos 8d klasės mokiniai.
Renginio pradžioje tylos minute buvo pagerbti žuvusieji 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje. Po to susirinkusiuosius sveikino miesto meras A. Visockas, klausytasi poeto Just. Marcinkevičiaus eilių, kartu dainuotos neblėstančio grožio laisvės dainos. Mokytojai ir mokiniai, savo rankose sušildę atsineštas žvakutes, iš jų sudėliojo žodį LAISVĖ. O sniegas po skvere svyrančiu gluosniu pražydo neužmirštuolėmis – atminties ir pagarbos ženklais.
Iš akcijos skubėjome į mokyklą su mintimis apie tai, kaip svarbu apie laisvę kalbėti teisingais žodžiais, kad, pasak Just. Marcinkevičiaus, žuvusieji už ją mus suprastų, kaip svarbu, kad toji laisvė įkvėptų mus tik kilniems polėkiams! 

Informaciją ir nuotraukas parengė 8d klasės mokiniai ir jų auklėtoja D.Šimkuvienė 

* * * * *
Kalėdinės nuotaikos suburti
 

Kiekvienais metais mokykloje prieš mokinių žiemos atostogas vyksta jau tradiciniu tapęs kalėdinis karnavalas. Tai galimybė pabūti visiems drauge, atskleisti savo fantaziją, realizuoti idėjas, aktyviai ir kūrybiškai veikti.
Šiemet Mokinių taryba pasiūlė neįprastą kalėdinio karnavalo temą – „Kalėdos keliauja laiku“. Burtų keliu išsitraukus potemę, imta intensyviai ruoštis.
Gruodžio 22 d. aktų salės scenoje buvo galima išvysti įvairių epochų žmones, nepasivaržyta žvilgterėti ir į ateitį. Mūsų klasė parengė muzikinį numerį apie tai, kaip Kalėdos atkeliauja pas aborigenus. Sulaukta didelio žiūrovų palaikymo. Kitos karnavale dalyvavusios klasės taip pat buvo išradingos ir įrodė, kad esant aktyviems ir kūrybingiems, galima suteikti daug džiaugsmo sau ir kitiems. Svarbu paminėti ir šaunius renginio vedėjus - mūsų Gustę ir  Marijų iš 8a klasės. 
Po karnavalo skubėjome į klasės žiburėlį. Pusantros valandos trukusi šventė prabėgo greitai ir linksmai. Jos metu buvo atliekamos įvairios pačių parengtos kūrybinės užduotys, keistasi dovanėlėmis ir linkėjimais, vaišintasi. Kalėdinė šventė išties buvo smagi, suteikusi daug teigiamų emocijų, pradžiuginusi šilta kalėdine atmosfera.

Informaciją ir nuotraukas parengė Daiva Šimkuvienė

* * * * *
Įsimintinos „Gimnazistų dienos“

Gruodžio 6-7 dienos mums, Gegužių progimnazijos aštuntokams, buvo kiek kitokios nei įprastai. Šiomis dienomis pasijutome tikrais gimnazistais: pamokinė ir popamokinė veikla vyko „Saulėtekio“ ir Lieporių gimnazijose.
Abiejose mokyklose buvome svetingai sutikti: administracija supažindino su vadovaujama ugdymo įstaiga, pristatė mokinių pasiekimus. Po to vyko įvairių dalykų užsiėmimai. Pamokos buvo netradicinės, įdomios. Mums patiko ir būrelių gausa, smagi, turininga popamokinė veikla.
Kai gerai padirbėjome, buvome pavaišinti gardžiomis picomis bei kvepiančiomis bandelėmis su arbata. Taigi, į savo mokyklą grįžome kupini įspūdžių ir sotūs!
Tais įspūdžiais mielai dalinamės su mūsų mokyklos mokiniais. Juk ir jie netrukus turės pasukti gimnazisto keliu.

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija
„Mokykla turi daug įdomių būrelių. Labai smagus tarybos kolektyvas.“
„Labai įdomios pamokos. Šauni, svetinga mokykla.“
„Buvo įdomu apžiūrėti mokyklą, pabendrauti su gimnazijos maloniais, įdomiais mokytojais, linksma direktore.“
„Labai malonūs ir draugiški mokytojai, įdomios pamokos. Patiko šioje mokykloje ir dėl to, kad veikia daug būrelių. Aš dalyvavau teatro būrelio užsiėmime. Buvo taip šaunu!“
„Labai sudomino teatrinė veikla. Buvo įdomu kurti teatrinius paveikslus. Be to, pavaišino labai skania pica.“
„Man patiko treniruoklių salė. Ji tvarkinga ir daug veiklos. Treneris irgi buvo draugiškas ir padedantis. Kiti mokytojai taip pat malonūs, gebantys sudominti.“
„Labai šauni direktorė. Daug įdomios veiklos. Smagu!“
„Įdomu ir linksma susipažinti su kitokia mokykla ir jos veikla.“
„Labai džiugu, kad gimnazijoje yra daug kūrybingų bei nuoširdžių mokinių ir mokytojų.“
„Man labai patiko, kad mus maloniai priėmė, mokytojai draugiški, užsiėmimai įdomūs.“
„Labai įdomi istorijos pamoka. Patiko apyrankių pynimo būrelis. Turiningai praleidau laiką.“
„Fizikos pamokoje mokytojas įdomiai ir vaizdžiai pasakojo, kokie kūnai skęsta, o kokie plūduriuoja. Valgykloje valgėme labai skanią picą ir gėrėme arbatą. Dailės kabinete gaminome magnetukus. Laiką gimnazijoje praleidau įdomiai ir skaniai.“ :)

Šiaulių Lieporių gimnazija
„Man patiko fizikos mokytojo bandymai. Įdomi lietuvių kalbos pamoka.“
„Graži, jauki mokykla, geri, linksmi mokytojai.“
„Patiko šiltas mokytojų bendravimas su mokiniais.“
„Labai geri mokytojai, šilta atmosfera. Puiku!“
„Džiaugiuosi, kad susipažinau su įdomiais, linksmais, nuoširdžiais mokytojais.“
„Kūrybingi, malonūs, linksmi mokytojai. Labai skanios bandelės!“
„Patiko mokytojų bendravimas su mokiniais: buvome sutikti su šypsena ir gera nuotaika. Fizikos mokytojo bandymas buvo labai įdomus.“
„Geri mokytojai. Laisvalaikio zonoje yra net du biliardo stalai! Labai tvarkinga valgykla, skanus maistas.“ 
„Labai smagios pamokos, noriai bendraujantys mokytojai. Graži ir tvarkinga mokykla.“

Informaciją paruošė P.Garliauskaitė, 8d klasės mokinė, 8d klasės auklėtoja D.Šimkuvienė

* * * * *
8d klasė – projekto „Mokytojas“ dalyvė

2016-11-24  8d klasės mokiniai, kartu su klasės auklėtoja ir lietuvių k. mokytoja Daiva Šimkuviene,  svečiavosi Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje, kuri jau ne pirmus metus vykdo projektą „Mokytojas“.  Šio projekto tikslas - bendradarbiauti su progimnazijų mokytojais, kartu su jais vedant pamokas progimnazijų mokiniams.
Gimnazijoje gegužiukus svetingai sutiko lietuvių k. mokytoja Diana Gilytė. Moksleiviai dalyvavo lietuvių kalbos pamokoje „Šiuolaikinių technologijų panaudojimo galimybės apibendrinant lietuvių liaudies dainų analizės pamokas 8 klasėje“ (mokytojos Diana Gilytė ir Daiva Šimkuvienė). Naudodamiesi planšetėmis aštuntokai noriai pasitikrino, ką yra išmokę.
Mokytojas nudžiugino mokinių nusiteikimas darbui, azartas ir geri rezultatai. 

Informaciją ir nuotraukas parengė D.Šimkuvienė

* * * * * 
8d klasė - projekto „SKAITAU – ESU!” dalyvė
 

„Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai spalio 3 – 22 dienomis organizavo projektą „SKAITAU – ESU!” Galėjo dalyvauti visa mokyklos bendruomenė: mokytojai, mokiniai bei mokinių šeimos nariai. Pirmąją savaitę „Skaitau šeimoje“ gimnazijos bendruomenės nariai skaitė namų aplinkoje.  Antrąją savaitę „Skaitau Šiauliuose“ gimnazistai aplankė daug jaunesniųjų draugų „Rasos“, Gytarių, „Santarvės“, Jovaro progimnazijose, vaikų darželyje ,,Varpelis“ ir jiems skaitė populiarias istorijas.
Spalio 21 d. lietuvių k. pamoka mums, 8d klasės mokiniams, buvo kiek kitokia: sulaukėme viešnių iš „Saulėtekio“ gimnazijos. Ąistė Čečkauskaitė ir Teodora Plepytė, prieš kelerius metus baigusios mūsų progimnaziją, dabar jau „Saulėtekio“ gimnazijos abiturientės, pasidalino meniniu žodžiu – skaitė ištraukas iš V. Krėvės „Padavimų“ ir A. Šlepiko knygos „Mano vardasMarytė“.
Tą pačią dieną dalyvavome ir išskirtiniame projekto „Skaitau – esu!“ finale. Gimnazijos aikštėje visa „Saulėtekio“ bendruomenė su Šiaulių dramos teatro aktore Inga Jarkova garsiai skaitė Just. Marcinkevičiaus „Mažvydo“ ištrauką. Buvo siekiama rekordo – „Daugiausiai vienu metu tą patį tekstą skaitančių žmonių“. Be mokinių iš mūsų progimnazijos šioje akcijoje dalyvavo ir svečiai iš Lieporių bendruomenės. Lieporių mikrorajone puikiai girdėjosi daugiau nei 300 balsų. Nors šis bandymas neoficialus, tačiau svarbus – to dar niekas nėra daręs. Tai, pasak „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojų, buvo savotiška treniruotė – pavasarį bus siekiama tikrojo rekordo!

Informaciją ir nuotraukas paruošė Ugnė Kasparavičiūtė, 8d klasės mokinė,
8d klasės auklėtoja D. Šimkuvienė

* * * * *
Susitikimas su aktoriumi-skaitovu
 

2016 m. spalio 19 dieną Gegužių progimnazijoje viešėjo svečias iš Vilniaus – aktorius-skaitovas Raimundas Lukšas. Aktorius skaitymo menu domisi daugiau nei dvidešimt metų. Yra apsilankęs daugelyje Lietuvos mokyklų.
Susitikimo dalyviai (tarp jų ir mes – visa 8d klasė bei trys mūsų klasės mamos) turėjo puikią progą pasiklausyti žymaus prancūzų rašytojo Antoine de Saint-Exupéry klasika tapusios pasakos „Mažasis princas“. Aktoriaus R. Lukšo kalbos įtaigumas, mokėjimas bendrauti, užmegzti kontaktą su  klausytojais, skaitomo kūrinio grožis mums labai patiko, todėl klausėmės įdėmiai. Iš aktoriaus sužinojome ir naujų dalykų: Mažojo princo „prisijaukinta“ lapė, pasirodo, yra vyriškosios giminės – lapinas, o šio gyvūno tokios didelės ausys yra todėl, kad tai fenekas (pasak prancūzų, Antoine de Saint-Exupéry kadaise buvo prisijaukinęs šį nepaprasto grožio žvėrelį).
Susitikimui skirtas laikas prabėgo nepastebimai. Atsisveikinti su aktoriumi ir Mažuoju princu nesinorėjo, mažesnieji klausytojai net prašė, kad skaitovas dar pasidalintų pasakoje slypinčia išmintimi. Džiugu, kad svečio iš Vilniaus viešnagė mūsų progimnazijoje buvo tokia įdomi ir turininga. Tikimės, kad po šio susitikimo mokiniai „prisijaukins“ vis daugiau kūrinių...

Informaciją ir nuotraukas paruošė Agnė Mačiulytė, 8d klasės mokinė,
8d klasės auklėtoja D. Šimkuvienė

* * * * *
Keliaujame medžių viršūnėmis 

Spalio 15 d. 8d klasės mokiniai su tėveliais išsiruošė į ilgai svarstytą kelionę - visų mėgstamą pramogų parką „Lokės pėda“, norėdami ten patirti įsimintiniausių nuotykių.
Ankstų rudens rytą pajudėjome nuo mokyklos su gera nuotaika, vildamiesi smagiai papramogauti. Kelias buvo netrumpas, bet mes nenuobodžiavome: stebėjome spalvotą kraštovaizdį, kalbėjomės mums aktualiomis temomis ir žaidėme žaidimus. Besižvalgydami pro langus į geltonuojančius laukus, pamatėme besidriekiantį lauką, kuriame pūpsojo įvairiausio dydžio bei spalvų moliūgai. Kad reikėjo nusifotografuoti, susigriebėme tik tuomet, kai jau buvome nutolę nuo tos vietos, tačiau tai padarėme grįždami į Šiaulius. Taip betyrinėdami gamtą pro autobuso langą, besišnekučiuodami, atvykome į Jonavą. Labai apsidžiaugėme pamatę „Lokės pėdos“ užrašą.
Parko darbuotojai, padėję mums užsidėti specialius prietaisus, be kurių negalima lipti į medžius, pranešė, kad, prieš pradėdami kelionę medžių viršūnėmis, būtinai turime išklausyti instruktažą ir pasipraktikuoti žemesnėse trasose. Kliūtys buvo nelengvos, bet, žinant, jog netoliese nuolat yra žmonės, kurie mums gali padėti, tapo drąsiau eiti pirmyn. Trasos, kurias galėjome išbandyti, buvo trys ir mūsų klasėje atsirado tokių drąsuolių, kurie jas visas įveikė! Iš apačios į mus nuolat žvelgė gelbėtojai, mamytės, klasės auklėtoja, kurie drąsino, palaikė ir įamžino džiugias akimirkas. Įveikę estafetes, pailsėję, daug kartų leidomės lynu per upelį, mišką. Skrydžio pojūtis buvo nerealus, nors kartais, kad pasiektume žemę kojomis, prireikdavo draugų ar gelbėtojų pagalbos. Na, o atėjus laikui keliauti namų link, mes, labai pavargę, bet laimingi, išvykome, vildamiesi, kada nors čia sugrįžti.
Kaip ir buvome žadėję, sustojome pasidaryti bendros nuotraukos prie įspūdingųjų daržovių. Kelionė namo taip pat neprailgo, visi turėjo savo veiklų: kas miegojo, kas klausėsi muzikos ar šnekučiavosi su bendraamžiais.
Pirmadienį, atėję į mokyklą, turėjome tiek daug įspūdžių papasakoti klasės draugams, kurie nevyko kartu, ir rekomendavome būtinai apsilankyti „Lokės pėdoje“.
Ši ekskursija yra dar vienas įrodymas, jog mes esame vieningi, draugiški ir turime gražią tradiciją – keliauti su savo šeimos nariais.

Informaciją paruošė Paulina Garliauskaitė, 8d klasės mokinė
Nuotraukos – 8d klasės auklėtojos D. Šimkuvienės

* * * * * 
2015-2016 m. m.

7d kl. mokinių išvykų, renginių, varžybų akimirkos

 

* * * * *

Sveikiname bendraklasius ir nuoširdžiai džiaugiamės kartu!
Mokyklos vardo garsintojai

Kamilė Baltrušaitytė

1)     Šiaulių miesto 5–8 klasių mokinių diktanto konkurse laimėta III v.;
2)      mikrorajono Diktanto konkurse laimėta III v.;
3)      dalyvavo Šiaulių regiono mokymo įstaigų mokinių kūrybinių darbų konkurse "Mano svajonių profesija".

Agnė Mačiulytė

1)      Šiaulių regiono mokymo įstaigų mokinių kūrybinių darbų konkurse "Mano svajonių profesija" laimėta II v.;
2)      tarptautiniame IT konkurse „Bebras" surinko 87 t. (iš 100 t.).
3)      skaitė pranešimą miesto konferencijoje „Kalbos atveria duris į pasaulį";
4)      kartu su bendraklasėmis atliko muzikinį kūrinį miesto mokinių dainų užsienio kalbomis popietėje "Tau, Meile!".

Aleksandr Sivakov

1)      skaitė pranešimą miesto konferencijoje „Kalbos atveria duris į pasaulį";
2)       skaitė pranešimą „Ir knygos augina“ Šiaulių regiono 7-10 kl. mokinių konferencijoje „Su knygos šviesa per pasaulį“;
3)       skaitė pranešimą miesto konferencijoje „Kalbos atveria duris į pasaulį";
4)       skaitė pranešimą apie architekto profesiją respublikinėje metodinėje – praktinėje mokytojų ir mokinių konferencijoje „Karjeros galimybės ir perspektyvos: svajoju, planuoju, veikiu“;
5)       dalyvavo ŠU Vertimo konkurse studentams ir moksleiviams;
6)       dalyvavo Šiaulių regiono mokymo įstaigų mokinių kūrybinių darbų konkurse "Mano svajonių profesija";
7)       miesto konkurso „Žmogaus elgesys gamtoje – jo sielos veidrodis“ laureatas.

Vilius Pažūsis

1)      2016 m. „Kalbų Kengūroje" apdovanotas „Oranžinės Kengūros" diplomu;
2)       apdovanotas II laipsnio diplomu Respublikiniame edukaciniame konkurse „Olympis 2015 - Rudens sesija".
3)       skaitė eiles Šiaulių apskrities bendrojo lavinimo mokyklų rusų(užsienio)7-12 kl. raiškiojo skaitymo konkurse. 

7 klasę baigė aukštesniuoju lygiu (9-10) 

1)      Gustė Dargvainytė,
2)      Agnė Mačiulytė,
3)      Aleksandr Sivakov. 

Kamilė Kuliešytė surinko net 15 savanoriškos veiklos valandų!

Klasės auklėtoja Daiva Šimkuvienė
2016-06-01

* * * * *
Vasaros sutiktuvės prie Geluvos ežero

Saulėtą 2016 metų gegužės 28 dieną, šeštadienį, 7d klasės mokiniai su namiškiais (seserimis, tėveliais, netgi augintiniais) bei auklėtoja septintuosius mokslo metus palydėjo ir vasarą pasitiko prie Geluvos ežero.
Išvykos metu žaisti įvairūs sportiniai ir loginiai žaidimai, smagiai atidarytas maudynių sezonas, keptos dešrelės ant laužo, bendrauta prie gausaus vaišių „stalo“.
Išvyką suorganizavo tėveliai. Ypač dėkingi esame klasės komiteto pirmininkei Audronei Mačiulienei. Džiugu, kad mūsų bendruomenė tokia geranoriška, darni ir draugiška! 

Klasės auklėtoja Daiva Šimkuvienė
2016-06-01

* * * * *
Antikos sporto žaidynės „Saulėtekio“ gimnazijoje

2016 metų gegužės 24 dieną visi Gegužių progimnazijos septintokai dalyvavo antikos sporto žaidynėse „Saulėtekio“ gimnazijos sporto salėje ir aikštyne.
Užduotys buvo įdomios ir įvairios. Rungtyje „Per kupstus, per pelkę“ dalyviams teko įveikti 20 m nuotolį šokinėjant nuo vienos kojos ant kitos,  taip peršokant 5 „ kupstus“. Pakaitomis dėdami lenteles ant žemės dalyviai keliavo „pelke“. Rungtyje „Mesk toliau, mesk tiksliau“ buvo patikrintas rankos taiklumas metant kimštinius kamuolius į gimnastikos lankus. Krepšinio estafetėje, virvės traukime ir futbolo rungtyje buvo itin svarbus gebėjimas kovoti komandomis. Sportines užduotis dalyviams įveikti padėjo entuziastingas klasės sirgalių palaikymas.
Žaidynės – tai varžytuvės, todėl po rungčių ir „Saulėtekio“ gimnazijos direktorės žodžio buvo paskelbtos garbingos vietos ir įteiktos padėkos bei saldūs prizai.
7d klasė džiaugiasi šių bendraklasių laimėjimais:

I vieta – Kiprui Jankauskui (rungtis „Per kupstus, per pelkę“);
I vieta – Paulinai Garliauskaitei, Agnei Mačiulytei, Gilbertui Elmonui, Arūnui Kriaučiūnui (rungtis „Mesk toliau, mesk tiksliau“);
II vieta – Emilijui Brazui, Gilbertui Elmonui, Arūnui Kriaučiūnui, Justinui Levanui, Tadui Sidabrui (futbolo rungtis);
III vieta – Kamilei Kuliešytei, Justui Pikeliui ir Tadui Sidabrui (krepšinio estafetė). 

Klasės auklėtoja Daiva Šimkuvienė
2016-05-25

* * * * *
Ekskursija į UAB „Venta“

Balandžio 19 dieną 7d klasė kartu su auklėtoja vyko į UAB „Ventą“. Ši bendrovė gamina kėdes ir stalus iš natūralaus medžio masyvo jau nuo 1931 metų.
Lydimi gidės stebėjome meistrų kasdieninius darbus: šlifavimą, pjaustymą, klijavimą bei moterų atliekamą apdailą. Vaikštinėdami po medžiu kvepiančias patalpas, galėjome prisiliesti prie ąžuolo, uosio, beržo bei lazdyno ruošinių. Malonūs darbuotojai mus išmokė skirti medžių rūšis pagal spalvą ir kietumą. Ilgalaikę gaminių garantiją įrodė roboto atliekamas eksperimentas. Mus labai sužavėjo didelė siena, kurioje ieškojome savo metų kėdės. Kiekviena jų skyrėsi savo unikalumu. Gidė papasakojo apie eksportavimą į įvairias šalis ir užsakovų idėjas.
Ši kelionė buvo pilna įspūdžių. Dėkojame įmonei „Venta“ už šiltą priėmimą.

Informaciją parengė Paulina Garliauskaitė, 7d kl. mokinė

* * * * *
Kalėdinė šventė

2015-12-22 progimnazijoje vyko ilgai laukta kalėdinio karnavalo šventė. Jos metu mokiniai atskleidė savo įvairiapusius talentus: teatrinius, muzikinius, šokių. Tam buvo palanki ir pati karnavalo tema – „Kalėdos su žvaigžde“, kurią pasiūlė Mokinių aktyvas. Scenoje skambėjo populiarios lietuviškos ir užsienietiškos dainos, buvo galima išvysti įvairių „vaizdo klipų“. Renginį šauniai vedė Gustė kartu su Marijumi iš 7a klasės.
Mūsų klasės „vaizdo klipas“ pagal šių dienų hitą „Uptown funk“ iš žiūrovų susilaukė didelio palaikymo.
Kiekvienos klasės pasirodymas buvo įvertintas padėkos raštu.
Po karnavalo skubėjome į klasės žiburėlį. Kelias valandas trukusi šventė prabėgo greitai ir linksmai. Jos metu buvo atliekamos įvairios pačių parengtos kūrybinės užduotys, keistasi dovanėlėmis ir linkėjimais, vaišintasi. Kalėdinė šventė išties buvo smagi, nes, esant geranoriškiems, aktyviems ir kūrybingiems, galima suteikti daug džiaugsmo sau ir kitiems.

Klasės auklėtoja Daiva Šimkuvienė 

* * * * *
Rudenėjančiais keliais į Anykščius 

Spalio 10 d. 7d klasės bendruomenė išsiruošė aplankyti padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą, viliojantį vaizdingomis apylinkėmis ir įdomių lankytinų vietovių gausa.
Pirmasis sustojimas buvo Anykščių geležinkelio stotis, kur apžiūrėjome siaurojo geležinkelio, švelniai vadinamo Siauruku, istorijai skirtą ekspoziciją: šilumvežį, dengtą prekių vagoną, platformą, vagoną smėliui, cisterną, „Škodos“ gamykloje pagamintą garvežį, išklausėme įdomaus gido pasakojimo. Ypač patiko rankinė drezina, kuria buvo galima pasivažinėti.  Po to apžiūrėjome autentišką stotį ir, pergarsiakalbius grojant A. Šabaniausko dainoms, sulipome į mums skirtą vagoną. Netrukus visi draugiškai bei saugiai pajudėjome Rubikių ežero link. Kelionėje mus lydėjo uniformuota palydovė. 12 km atstumą įveikėme per 50 min.! Per tą laiką spėjome smagiai paplepėti su bendrakeleiviais, neskubėdami pasigrožėti spalvotais rudens vaizdais.
Nuo ežero grįždami į Anykščius, stabtelėjome Rubikių hidrografiniame draustinyje. Ten kopėme į apžvalgos bokštą, kurio aukštis siekia 15 m. Nuo Apžvalgos bokšto atsiveria graži Dusyno ir Rubikių ežero panorama, galima įžvelgti trijų bažnyčių (Debeikių, Leliūnų ir Alantos) bokštus,  Bijeikių piliakalnį, Storių kalvas.
Pasigrožėję rudens panorama, skubėjome aplankyti Liudiškių piliakalnį. Iš anksto sugalvoję norą skaičiavome laiptelius, kopdami į piliakalnio viršūnę, kur stovi „Laimės žiburys“, žymintis rašytojo J. Biliūno kapą. „Gidė“ Paulina priminė, kuo ši asmenybė svarbi mūsų kultūrai.
Įkvėpę pušų kvapo, vykome į Šeimyniškėlių piliakalnį, kur pastatytas medinis bokštas manomoje Vorutos pilies vietoje. Su Vorutos vardu siejamas vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas. Apie šiuos ir kitus įdomius dalykus keliautojams papasakojo klasės „gidė“ Agnė. Išklausę jos, dar kurį laiką pasižvalgėme į apylinkes iš kelių metrų aukščio.
Anykščiai ne tik kultūrinio, istorinio, bet ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjų traukos centras. Todėl nepraleidome progos didžiuliu greičiu skrieti vasaros rogučių trasa, įsikūrusia ant Kalitos kalno.
Kelias valandas papramogavę, panorome ramiai pasivaikščioti po Anykščių šilelį, nuvykti prie sustingusio gamtos stebuklo - Puntuko akmens. Nusifotografavę bendrai nuotraukai, išklausėme dar vienos „gidės“ pasakojimo. Iš Arūnės sužinojome, kad tai bene labiausiai lankomas akmuo Lietuvoje, nors jis tik antrasis pagal dydį po Barstyčių akmens. Manoma, kad šis akmuo atneštas ledynų prieš 20–14 tūkstančių metų iš Suomijos. Garsus šis akmuo ir tuo, jog vokiečių okupacijos metu 1943 m. vasarą skulptorius B. Pundzius jame baigė  kalti lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno bareljefus bei jų testamento žodžius. Būdami šilelyje, be abejo, prisiminėme ir poetą A. Baranauską bei jo garsiąją poemą „Anykščių šilelis“.
Itin didelį įspūdį paliko takas medžių lajų viršūnėmis, vingiuojantis apie 300 metrų. Taku tolygiai kilome aukštyn, kol pasiekėme 21 metrų aukštį. Drąsiausieji ir ištvermingiausieji turėjo galimybę lipti aukštyn iki 36 metrų aukščio, apžvelgti Anykščių šilelį, Šventosios vingius, lygumas aplink. Aplankėme ir šalia lajų tako esantį informacinį centrą su ekspozicija, kurioje demonstruojama, kas Anykščių šilelyje auga, kas gyvena, gamtinė informacija siejama su literatūra.
Pilni įspūdžių, naujų potyrių nepastebėjome, jog rudens diena pakrypo vakarop. Dar stabtelėjome prie aukščiausios bažnyčios Lietuvoje - Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios, tačiau įkopti į apžvalgos bokštą nebesuspėjome – baigėsi darbo laikas. Bet tai nesugadino nuotaikos. Juk bet kada vėl galima sugrįžti. Ypač ten, kur laikas praleidžiamas turiningai ir smagiai.
Kelionė į Anykščius buvo šaunus mūsų klasės bendruomenės sumanymas, jos gausūs prisiminimai liko nuotraukose, mintyse, širdyse. Kita vertus, ekskursija buvo graži dar ir todėl, kad turėjome puikią galimybę vieni kitiems dovanoti neįkainojamą dalyką – šiltą bendravimą.

Klasės auklėtoja Daiva Šimkuvienė

* * * * * * * * * *

2014-2015 m. m.

6d kl. mokinių išvykų, renginių, varžybų akimirkos

 

* * * * *

Klasės valandėlė „Ar viską žinai apie energetinius gėrimus?“

Kovo 20 d. 6d klasės mokiniamsorganizuotoje klasės valandėlėje dalyvavo progimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irmina Ramanauskienė. Ji mums išsamiai papasakojo apie energetinius gėrimus, priklausomybę jiems, šių gėrimų žalą sveikatai. Sužinojome, kad skardinėje energetinio gėrimo yra daugiau nei 100 mg kofeino. O pernelyg didelis minėtų gėrimų vartojimas, anot specialistės, gali būti siejamas su kitais didelės rizikos veiksniais: rūkymu, alkoholio, narkotikų vartojimu.
Išklausėme ne tik paskaitos, bet ir žiūrėjome filmuotą medžiagą, išsakėme savo nuomonę vienu ar kitu klausimu. Manau, kad po šios klasės valandėlės gerti energetinių gėrimų nė vienam mano bendraklasiui nebesinorės.

Informaciją parengė Ugnė Kasparavičiūtė

* * * * *

Išvyka į Šiaulių vaistinę „Valerijonas“

2015-02-12 kartu su mokytoja R.Balčiūniene lankėmės Šiaulių vaistinėje „Valerijonas“. Čia susipažinome su šios vaistinės istorija, vaistininko profesija. Sužinojome naujų dalykų apie sveiką mitybą, vaistus, jų gamybą. Stebėjome, kaip gaminami kremai, turėjome progos juos išbandyti.
Pasivaikščioję po vaistinę prisėdome jaukioje arbatinėje ir prie puodelio kvapnios arbatos bei sveiko užkandžio dalinomės įspūdžiais.
Išvyka buvo labai įdomi. Ačiū mokytojai.

Informaciją ir nuotraukas parengė 6d klasės mokinės Kamilė B. ir Kamilė K.

* * * * *
Ekspozicija „Mano augintinis“

„Atrodo, kad taip visą savo gyvenimą ir pragyvensiu be šuniuko“– apmaudžiai tarė Mažylis, kai visi nusigręžė nuo jo. – „Tu turi tėtį, tėtis turi tave, ir Bosė su Betanu visada kartu. O aš, o aš neturiu nieko!“ (A.Lindgren. Mažylis ir Karlsonas)

Dažnas vaikas mena situaciją, panašią į aprašytąją. Dažnas mena pokalbį apie tai, jog augintinis jų namuose yra būtinas, privalomas. Ir nenuostabu, kodėl. Juk vaikai turi įgimtą poreikį kuo nors rūpintis, ką nors globoti, būti už kažką atsakingais. Kita vertus, gyvūnas namuose – puikus gyvenimo palydovas. Draugas, hobis, pagalbininkas atsipalaiduojant. Mokslininkai seniai tyrimais įrodė augintinių naudą žmogaus psichologinei ir kai kuriais atvejais fizinei būklei.
Vaikams augintinio tema yra neišsemiama. Todėl visai neatsitiktinai 6d klasės mergaitėms kilo idėja surengti nuotraukų ekspoziciją „Mano augintinis“. Nuotraukose įamžintos jaukios akimirkos, praleistos su gyvūnu, meilė jam, noras pasidžiaugti savo numylėtiniu kartu su aplinkiniais.

Maloniai kviečiame aplankyti šią ekspoziciją, esančią progimnazijos „Šviesos“ alėjoje.

Informaciją parengė 6d klasės auklėtoja D.Šimkuvienė

* * * * *
Kalėdinė šventė

Gruodžio 18 diena Gegužių progimnazijoje netradicinė. Tądien 5-8 klasių mokiniai dalyvavo šventėje „Kalėdos keliauja per pasaulį“.  Klasių pasirodymų temos – įvairios šalys, kurias moksleiviai pristatė itin išradingai. Su artėjančiomis šventėmis Gegužių progimnazijos bendruomenė buvo pasveikinta įvairiomis kalbomis, pamatyta daug šventinių tradicijų ir papročių.
6d klasės mokinių muzikinio pasirodymo tema – Egiptas. Smagu, kad „pavirsti“ egiptiečiais ir atskleisti Egipto muziejaus paslaptį panoro visa klasės bendruomenė.
Už gražius, originalius pasirodymus mokiniai buvo apdovanoti saldžiomis Kalėdų senelio dovanomis.
Po kalėdinio karnavalo 6d klasės vaikai rinkosi į klasės žiburėlį. Kelias valandas trukusi šventė prabėgo greitai ir linksmai. Jos metu buvo žaista, keistasi dovanėlėmis, vaišintasi.  Ačiū žiburėlio vedėjoms Gretai, Kamilei ir Arūnei, kurių parengtos užduotys buvo įdomios ir smagios.

Klasės auklėtoja Daiva Šimkuvienė

* * * * *

Ekskursija į UAB „Trivilita“

2014-10-22 6d klasės mokiniai kartu su auklėtoja vyko į bendraklasio Kipro Jankausko tėvelio darbovietę – Šiauliuose įsikūrusią UAB „Trivilita“ - lietuviško kapitalo įmonę, priklausančią AB „Neaustinių medžiagų fabrikas“ grupei. Čia mes galėjome iš arčiau susipažinti su bendrovės veikla, kuri susijusi su kiekvienam žmogui svarbiu dalyku – kokybišku miegu, geru poilsiu.
Vaikščiodami po įmonės patalpas, pamatėme patalynės, čiužinių, ant čiužinių, minkštų baldų gamybos procesą: stebėjome, kaip dirba įranga, kokios naudojamos žaliavos; susipažinome su darbo sauga bei darbo organizavimu. Kipro tėvelis, mūsų pagrindinis gidas, išsamiai papasakojo apie produkciją, jos gamybą, mažmeninę prekybą ir eksportą.
Ekskursija buvo turininga ir įdomi. Už ją dėkojame Kipro Jankausko tėveliui ir linkime sėkmės visam UAB ,,Trivilita“ kolektyvui.

Informaciją parengė klasės auklėtoja Daiva Šimkuvienė

* * * * *

Linksmosios karinės pratybos

2014-10-11 6d klasės bendruomenė (vaikai – tėveliai – klasės auklėtoja) dalyvavo linksmosiose karinėse pratybose, kurias organizavo „Raudona varna“. Renginys vyko Bubiuose, buvusioje slidinėjimo bazėje, nuostabiame miške.
Čia mus pasitiko karinių miško pajėgų štabo karininkai. Majoras Skausmas pravedė rikiuotę. Visus dalyvius aprengė karinėmis uniformomis ir užmaskavo veidus. Paaiškino, kaip atliksime užduotis, suskirstė į būrius, išdalino žemėlapius ir išleido vykdyti užduočių. Keturios komandos varžėsi tarpusavyje, kuri pirma įveiks keturias kliūtis: kliūčių ruožą, minų lauką, suras ir išgelbės sužeistąjį, atrems puolantį priešą su tankais. Paskutiniame poste vėl susitiko visi būriai. Prie laužo, karo lauko restorane, buvo paskelbti rezultatai, valgoma kareiviška košė, geriama arbata, dalinamasi įspūdžiais.

Visas nepakartojamas pratybų akimirkas užfiksavo „karo lauko korespondentė“ – klasės auklėtoja Daiva Šimkuvienė.

* * * * *

Meno akcija, skirta K. Donelaičiui atminti

2014-09-09 Venclauskių namų kiemelyje vyko Šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokyklų 5 – 8 klasių mokinių meno akcija „IŠAUSIU 300 MINČIŲ JUOSTĄ“, skirta Kristijono Donelaičio metams paminėti. Ją organizavo Šiaulių „Juventos“ progimnazija.
Akcijoje dalyvavo virš 100 mokinių iš 7 Šiaulių m. progimnazijų (Gegužių, Gytarių, Zoknių, Medelyno, Salduvės, „Juventos", Rėkyvos) bei Šiaulių sporto vidurinės mokyklos. Tarp akcijos dalyvių buvo ir mūsų klasės mokinės – Gustė Dargvainytė ir Greta Snarskytė.
Akcijos dalyviai („rašytojai" ir „dailininkai") ant popieriaus lakštų atliko du darbus: rašydami plunksna ir tušu, citavo labiausiai patikusias K.Donelaičio mintis iš poemos „Metai“ ir citatas iliustravo piešiniais.
Iš rašto ir dailės darbų „išausta juosta“ buvo suverta į keturių metų laikų ciklo pynę. Juostos nuo 2014 m. rugsėjo 12 d. papuošė metalinę Venclauskių namų tvorą iš gatvės pusės. Mokinių darbai džiugino meno akcijos dalyvius, Šiaulių miesto gyventojus ir svečius miesto šventės „Šiaulių dienos“ metu.

* * * * *

Šiemet Šiauliams sukako 778-eri. Miesto šventės „Šiaulių dienos 2014“ renginių programa prasidėjo rugsėjo 11 d., kuri buvo skirta Šiaulių miesto vaikams ir jaunimui.
Prie bendro šurmulio prisidėjo ir Gegužių progimnazijos 6d klasės mokiniai su auklėtoja. Pirmiausia dalyvavome rytinėje  budinimo akcijoje „Jau saulelė vėl atkopdama...“, po to stebėjome mūsų mokyklos organizuotą renginį - Šiaulių miesto vaikų bei mokinių dainų ir šokių festivalį „Tau, mano mieste“. Ir galiausiai tradiciškai aplankėme žymiausius saulės objektus mieste (fontaną „Saulės diskai“, Saulės laikrodžio aikštę ir kt.), Talkšos ežero krantinėje - „Geležinę lapę“.
Kultūrinę pažintinę dieną praleidome turiningai, džiaugdamiesi, jog esame šiauliečiai.

Informaciją parengė 6d klasės auklėtoja D. Šimkuvienė

* * * * * * * * *

2013-2014 m.m.

2014-03-12 SVEIKINAME

Gilbertą Elmoną, tradicinėse miesto bėgimo varžybose ,,SAULĖS MŪŠIS-2013 iškovojusį II-vietą.

Kamilę Baltrušaitytę, Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokinių lietuvių kalbos diktanto konkurse užėmusią I vietą.

Kamilę Baltrušaitytę, XI –ojo Diktanto konkurse, skirtame Vasario 21-ajai – Tarptautinei gimtosios kalbos dienai – paminėti, užėmusią II vietą.

Emilijų Brazą, matematikos olimpiados I turo (mokyklos) nugalėtoją (I vieta).

 

* * * * *

Klasės bendruomenės kalėdinė šventė „Patikėti stebuklu“, Kalėdinis karnavalas ir klasės žiburėlis

 

2013-12-19 mokyklos aktų salėje vyko kalėdinis karnavalas, kuriame, savaime suprantama, dalyvavo ir 5d klasė. Smagu buvo žiūrėti kitų klasių penktokų ir šeštokų įdomias ir originalias įvairių pasakų inscenizacijas. Pasirodymai skleidė kalėdinę nuotaiką. 5d klasė suvaidino pasaką „Gražuolė ir pabaisa“. Visi karnavalo dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais.
Po karnavalo 5d klasės mokiniai skubėjo į klasės žiburėlį, kuris vyko auklėtojos kabinete. Keitimasis dovanomis, saldžios vaišės, kalėdinių užduočių atlikimas tik dar labiau sustiprino šventinę nuotaiką.
Kultūrinę – pažintinę dieną vainikavo linksma 5-8 klasių diskoteka.

2013-12-16 mokyklos aktų salėje vyko 5d klasės bendruomenės kalėdinė šventė. Penktokai savo tėvelius, brolius, seseris, senelius kvietė patikėti žmogiškuoju stebuklu raiškiai deklamuodami kalėdinius akrostichus, vaidindami pasaką „Gražuolė ir pabaisa“, atskleisdami savo individualius gebėjimus.
Į renginį atskubėję Kalėdų senelio pasiuntiniai nykštukai patikrino vaikų artimųjų žinias apie Kūčių ir Kalėdų papročius ir tradicijas. Į klausimus atsakiusiuosius nykštukai apdovanojo sėkmės saldainiais.
Šventinės programos pabaigoje gražiai nuskambėjo visų susirinkusiųjų kartu atliekama daina „Džiaugsmingų šventų Kalėdų“. Nuoširdžiai palinkėję vieni kitiems šviesių ateinančių metų maloniam pašnekesiui būrėmės prie vaišių stalų, žaidėme dar tėvelių vaikystę menančius žaidimus.

Smagu, kai patiki stebuklu – Kalėdos surandamos ne po eglute, o širdyse!
2013-12-20

Profesijų pažinimo rytmetys mokyklos bibliotekoje

 

Ankstų trečiadienio (lapkričio 27d.) rytą 5d klasės mokiniai sugūžėjo į  progimnazijos bibliotekos skaityklą. Čia penktokams buvo rodomi pažintiniai filmai apie kosmetologo ir policininko profesijas. Bibliotekos darbuotoja Gražina Plekavičienė su vaikais padiskutavo apie profesijų įvairovę, svajonių specialybę, aptarė matytus filmus.

* * * * *
Spektaklis, ugdantis jautrumą ir gerumą

 

Lapkričio 28 d. 12 val. 5d klasė Šiaulių dramos teatre žiūrėjo Juozo Miltinio dramos teatro romantinę dramą ,,ANĖ IŠ ŽALIASTOGIŲ”. Režisierius ir inscenizacijos autorius – Auksiniu scenos kryžiumi už teatrą vaikams apdovanotas Antanas Gluskinas.
Spektaklis pastatytas pagal Kanados rašytojos Liusės Modės Montgomeri (Lucy Maud Montgomery) (1874-1942) to paties pavadinimo romaną.
Markas Tvenas, perskaitęs „Anę iš Žaliastogių“, knygos autorei parašė, kad ,,literatūroje tokio mielo, tokio jaudinančio, tokio žavaus vaiko paveikslo nebuvo nuo Alisos laikų” (turėta galvoje Luiso Kerolo „Alisa Stebuklų šalyje“, 1865 m.)
„Anė iš Žaliastogių” buvo mėgstamiausia švedų rašytojos Astridos Lindgren vaikystės knyga. Augdama Astrida žaidė ir vaidino siužetus iš romanų apie Anę. Galbūt todėl tarp Anės Šerli ir Pepės Ilgakojinės esama išvaizdos ir sielų giminystės. 

Penktokams spektaklis labai patiko. Jie noriai dalinosi savo įspūdžiais:
„Spektaklis labai įdomus. Buvo smagu žiūrėti, ir aš taip įsijaučiau į jį, kad net užsimiršau, kur esu.“ :) (Gustė D.)
„Man ,,Anė iš Žaliastogių" labai patiko. Tai įdomus spektaklis ir norėtųsi jį žiūrėti ir žiūrėti.“ (Agnė M.)
„Spektaklis buvo įdomus, o ypač patiko, kaip Anė įsivaizdavo vandenį ir kitus dalykus, į kuriuos mes dažniausiai net nekreipiame dėmesio. Gaila, kad ne visi bendraklasiai ėjo.“ (Kamilė K.)
„Spektaklis buvo įdomus. Bet labiausiai patiko Gilberto Blaito pokštai, kaip jis mergaites erzino.“ (Justinas L., Aleksandr S.)
„Man labiausiai patiko Anė, nes ji buvo svajotoja, įdomi mergaitė.“  (Paulina G., Ema D.)
„Man labiausiai patiko tas momentas, kai Anė susidraugavo su Diana.“ (Benas D.)
„ Labiausiai įsiminė situacijos mokykloje.“ (Greta S.)
„Man labai patiko Anės vaizduotė, gebėjimas įsivaizduoti įvairiausius dalykus.“ (Emilis B.)

* * * * *
Išvyka į Buitinių paslaugų skyrių

 

Lapkričio 13 d. 5d klasė vyko į Šiaulių profesinio rengimo centrą, Buitinių paslaugų skyrių. Čia iš arčiau susipažino su kirpėjo, floristo, siuvėjo ir vizualinės reklamos gamintojo specialybėmis. Kas žino, gal kuris nors 5d klasės mokinys ateityje taps šios mokyklos studentu?

* * * * *
Klasės valandėlė su progimnazijos direktore

 

Lapkričio 20 dieną 5d klasės mokiniams klasės valandėlę apie progimnazijos atributiką vedė direktorė Silvija Baranauskienė. Pokalbis buvo ne tik įdomus, gyvas, bet ir svarbus. Mokiniai neabejojo, jog žinoti savo mokyklos atributiką: ženklą, dainą, vėliavą, suvokti jos prasmę yra privalu, jei esi mokyklos bendruomenės dalis. Ir, svarbiausia, atributikos prasmės suvokimas įpareigoja kiekvieną mūsų būti atsakingu nariu.

Klasės auklėtoja Daiva Šimkuvienė
2013-11-25
* * * * *
Penktokų krikštynos

2013 m. spalio 25 diena penktokams buvo neeilinė. Būtent šią dieną jie pagaliau tapo tikrais progimnazijos mokiniais, įžengė į aukštesnę mokymosi pakopą, nes priėmė savo krikštatėvių – šeštokų, krikštą. Mažieji mokiniai turėjo atlikti įvairias ištvermės ir žinių reikalaujančias užduotis, įrodyti, kad jie yra verti penktokų vardo. Be to, visos klasės buvo paruošusios savo prisistatymus. Pasirodymų būta įvairių ir įdomių, nes kiekviena klasė – nepakartojama ir turi skirtingų gabumų. Iškilmingiausia renginio dalis – priesaikos davimas, pasižadėjimas būti pavyzdingais mokiniais. Krikštynų pabaigoje šeštokai savo krikšto vaikus pažymėjo ir palinkėjo laikytis duotų priesaikų. Mokiniai labai džiaugėsi krikštynomis, nes jie nuo šiol – tikri šios progimnazijos ugdytiniai.

5d klasės auklėtoja D. Šimkuvienė
* * * * *

Klasės bendruomenės išvyka į Naisius

Spalio 12 d. 5d klasės tėvelių iniciatyva buvo organizuota klasės bendruomenės išvyka į Naisius.
Aplankėme žemaitukų žirgyną, gido dėka susipažinome su tūkstantmete jų istorija, sužinojome, kad 2012 m. šis žirgynas laimėjo Nacionalinę žemaitukų taurę. Po to užsukome į neseniai baigtus renovuoti Naisių bendruomenės kultūros namus. Daugiau nei šimtu inkilų grožėjomės unikaliame Inkilų muziejuje. Didelį įspūdį paliko vienintelis Lietuvoje Baltų dievų muziejus, išsidėstęs beveik visoje kaimo teritorijoje. O kiek daug apie mūsų protėvių tikėjimą papasakojo gidas!
Pasisėmę teigiamos energijos, šio muziejaus pašonėje surengėme iškylą su užkandžiais. Pasistiprinę žaidėme įvairius lauko žaidimus. Labiausiai įsiminė draugiškos tėvelių ir vaikų kvadrato varžybos. Po įtemptos kovos sėkmė nusišypsojo penktokams!
Kartu praleistas laikas prabėgo akimirksniu. Gražios kelionės į Naisius įspūdžius dar ilgai primins nuotraukose sustabdytos akimirkos.

Klasės auklėtoja D. Šimkuvienė

* * * * * 

Šiaulių miesto gimtadienį prisiminus

Šiemet gimtiesiems Šiauliams sukako 777-eri. Šventinę renginių „Šiaulių dienos 777“ savaitę rugsėjo 16 d. pradėjo jaunieji šiauliečiai – ikimokyklinukai, progimnazijų, gimnazijų auklėtiniai. Mieste vaikams skirtą dieną „Mūsų sėkmės pradžia“ buvo gausu įvairiausių renginių.
Prie bendro šventinio šurmulio prisidėjo ir Gegužių progimnazijos 5d klasės mokiniai su auklėtoja. Įsiamžinę mokyklos bendruomenės nuotraukoje „777“, aplankėme žymiausius saulės objektus mieste (fontaną „Saulės diskai“, Saulės laikrodžio aikštę ir kt.). Talkšos ežero krantinėje prie „Geležinės lapės“ organizavome viktoriną „Tai mano miestas“. Po to bulvare, prie Dailės galerijos, džiaugėmės Dailės mokyklos ugdytinių „gyvaisiais“ paveikslais, išbandėme rankos ir akies taiklumą netoliese įsikūrusioje Šiaulių miesto garbės piliečio – krepšinio trenerio Antano Sireikos krepšinio akademijos akcijoje „Atrask save krepšinyje“, klausėmės mažiausių šiauliečių koncerto, šokome ratelį.
Nors oras pasitaikė ne iš maloniųjų – protarpiais lijo, buvo apniukusi diena, bet, pasak penktokų, švęsti kartu smagu bet kokiu oru.

Informaciją parengė 5d klasės auklėtoja D. Šimkuvienė

Gruodžio 6-7 dienos mums, Gegužių progimnazijos aštuntokams, buvo kiek kitokios nei įprastai. Šiomis dienomis pasijutome tikrais gimnazistais: pamokinė ir popamokinė veikla vyko „Saulėtekio“ ir Lieporių gimnazijose.

Abiejose mokyklose buvome svetingai sutikti: administracija supažindino su vadovaujama ugdymo įstaiga, pristatė mokinių pasiekimus. Po to vyko įvairių dalykų užsiėmimai. Pamokos buvo netradicinės, įdomios. Mums patiko ir būrelių gausa, smagi, turininga popamokinė veikla.

Kai gerai padirbėjome, buvome pavaišinti gardžiomis picomis bei kvepiančiomis bandelėmis su arbata. Taigi, į savo mokyklą grįžome kupini įspūdžių ir sotūs!

Tais įspūdžiais mielai dalinamės su mūsų mokyklos mokiniais. Juk ir jie netrukus turės pasukti gimnazisto keliu.

 

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija

„Mokykla turi daug įdomių būrelių. Labai smagus tarybos kolektyvas.“

„Labai įdomios pamokos. Šauni, svetinga mokykla.“

„Buvo įdomu apžiūrėti mokyklą, pabendrauti su gimnazijos maloniais, įdomiais mokytojais, linksma direktore.“

„Labai malonūs ir draugiški mokytojai, įdomios pamokos. Patiko šioje mokykloje ir dėl to, kad veikia daug būrelių. Aš dalyvavau teatro būrelio užsiėmime. Buvo taip šaunu!“

„Labai sudomino teatrinė veikla. Buvo įdomu kurti teatrinius paveikslus. Be to, pavaišino labai skania pica.“

„Man patiko treniruoklių salė. Ji tvarkinga ir daug veiklos. Treneris irgi buvo draugiškas ir padedantis. Kiti mokytojai taip pat malonūs, gebantys sudominti.“

„Labai šauni direktorė. Daug įdomios veiklos. Smagu!“

„Įdomu ir linksma susipažinti su kitokia mokykla ir jos veikla.“

„Labai džiugu, kad gimnazijoje yra daug kūrybingų bei nuoširdžių mokinių ir mokytojų.“

„Man labai patiko, kad mus maloniai priėmė, mokytojai draugiški, užsiėmimai įdomūs.“

„Labai įdomi istorijos pamoka. Patiko apyrankių pynimo būrelis. Turiningai praleidau laiką.“

„Fizikos pamokoje mokytojas įdomiai ir vaizdžiai pasakojo, kokie kūnai skęsta, o kokie plūduriuoja. Valgykloje valgėme labai skanią picą ir gėrėme arbatą. Dailės kabinete gaminome magnetukus. Laiką gimnazijoje praleidau įdomiai ir skaniai.“ :)

 

Šiaulių Lieporių gimnazija

„Man patiko fizikos mokytojo bandymai. Įdomi lietuvių kalbos pamoka.“

„Graži, jauki mokykla, geri, linksmi mokytojai.“

„Patiko šiltas mokytojų bendravimas su mokiniais.“

„Labai geri mokytojai, šilta atmosfera. Puiku!“

„Džiaugiuosi, kad susipažinau su įdomiais, linksmais, nuoširdžiais mokytojais.“

„Kūrybingi, malonūs, linksmi mokytojai. Labai skanios bandelės!“

„Patiko mokytojų bendravimas su mokiniais: buvome sutikti su šypsena ir gera nuotaika. Fizikos mokytojo bandymas buvo labai įdomus.“

„Geri mokytojai. Laisvalaikio zonoje yra net du biliardo stalai! Labai tvarkinga valgykla, skanus maistas.“ 

„Labai smagios pamokos, noriai bendraujantys mokytojai. Graži ir tvarkinga mokykla.“

Informaciją ir nuotraukas parengė Daiva Šimkuvienė